×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Ugunsgrēkos gājis bojā viens cilvēks; cietuši četri

Foto-LETAFoto-LETA

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 177 izsaukumus – 141 uz ugunsgrēku dzēšanu un 19 uz glābšanas darbiem, bet 17 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst. 16.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Salacgrīvas novada Liepupes pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu dzīvojamā māja 117m2 platībā un tai iebrucis jumts. Ugunsgrēkā cieta apmēram 54 gadus veca sieviete un 51 gadus vecs vīrietis, kurš guva apdegumus un tika hospitalizēts. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 20.55.

Plkst. 18.47 VUGD saņēma izsaukumu uz Pils ielu Rēzeknē, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties, konstatēts, ka vienstāvu dzīvojamā mājā deg virtuve 5m2 platībā un koridors 5m2 platībā. Ugunsgrēkā apdegumus guva apmēram 41 gadus vecs vīrietis, kurš tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem un hospitalizēts. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 19.47.

Naktī plkst. 1.07 tika saņemts izsaukums uz Valmieras ielu Rīgā, kur dega šķūnis. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem, šķūnis dega ar atklātu liesmu 120m2 platībā. Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, ugunsdzēsēji glābēji ēkā atrada bojāgājušu cilvēku, kura vecumu un dzimumu nebija iespējams noskaidrot. Plkst. 2.44 ugunsgrēks tika likvidēts un šī notikuma apstākļus noskaidros Valsts policija.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst 96 kūlas ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk kā 290 hektāri. Dzēšot kūlas ugunsgrēku Ata Kronvalda ielā Cēsīs, kur pērnā zāle dega 2 hektāru platībā, cieta ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem un hospitalizēts. Kā arī vakardien, visticamāk tieši kūlas dedzināšanas rezultātā, Daugavpils novada Biķernieku pagastā nodega vienstāvu neapsaimniekota ēka 56m2 platībā, vasaras virtuve 20m2 platībā un malkas šķūnis 4m2 platībā.

Vakardien platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija:
60 hektāri – Rēzeknes novada Feimaņu pagastā;
25 hektāri – Nīcas novada Nīcas pagastā;
15 hektāri – Daugavpils novada Kalkūnes pagastā un Daugavpils novada Tabores pagastā;
13 hektāri – Babītes novada Babītes pagastā;
8 hektāri – Kārsavas novada Salnavas pagastā un Zilupes novada Pasienes pagastā;
6 hektāri – Daugavpils novada Medumu pagastā;
5 hektāri – 1.kvartālā Daugavpilī un Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods! Kūlas dedzināšana ne tikai apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī rada būtisku kaitējumu dabai.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji arī devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, niedres, salmu ruļļi, riepas, celmi, kūdra, koka stumbrs, elektrolīnijas balsts, meža zemsedze, siltumnīca, ēkas katlu telpa, neapsaimniekota ēka, saimniecības ēka, divi šķūņi, divas dārza mājas, dzīvojamā māja, sodrēji septiņu ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Līdztekus vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – Cēsīs atbrīvots balodis, kuram kāja bija iesprūdusi divstāvu dzīvojamās mājas jumta korē, Engures novadā no 3 metrus dziļas bedres izcelts kaķis, Rīgā no koka nocelts kaķis, bet Viļakas novadā atbrīvota govs, kura bija sapinusies ķēdē.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji Eksporta ielā Rīgā no Daugavas izcēla apmēram 45 gadus vecu noslīkušu vīrieti un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+