×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Ugunsgrēks Okupācijas muzejā nodzēsts, krājums un cilvēki nav cietuši (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Ne Latvijas Okupācijas muzeja krājums, ne muzeja darbinieki ugunsgrēkā, kas izcēlās uz ēkas jumta, nav cietuši, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Okupācijas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Strazda.

Strazda skaidroja, ka muzejā krājums vairs neatrodas šajā ēkā, jo tika pieņemts lēmums, ka mājas tehniskais stāvoklis muzeju apmeklētājiem šovasar vairs neļauj atvērt.

Muzeja ēkā Latviešu strēlnieku laukumā nekādas darbības nenotiek, ēka ir slēgta un tā tiek apsargāta. Strazda atzina, ka līdz ar to pašlaik nav skaidrs ugunsgrēka izcelšanās iemesls.

Jau ziņots, ka šodien ap plkst.11.30 Vecrīgā aizdegās Okupācijas muzeja ēkas jumts, kas aptuveni stundas laikā tika nodzēsts.

Piektdien notikuma vietā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis Artūrs Putrālis žurnālistiem stāstīja, ka kopējā degšanas platība bijusi no 15 līdz 20 kvadrātmetriem. Dega jumts un ārsiena.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses sekretāre Viktorija Šembele informē, ka liesmas tika lokalizētas plkst.12.25. Izsaukums uz Grēcinieku ielu par to, ka no ēkas jumta nāk dūmi, tika saņemts plkst.11.30. Dega koka konstrukcija ēkas bēniņos un ārsiena.

Ugunsgrēkam tika izsludināts paaugstinātas bīstamības rangs, tāpēc uz notikumu nosūtītas vairākas glābēju mašīnas, ap septiņām. Notikuma vietā ir ātrā palīdzība un policija.

Ātrā palīdzība apstiprina, ka cietušo ugunsgrēkā nav.

Pašlaik ugunsdzēsēji pārbauda iekštelpas. Laukums ar ēku joprojām ir norobežots.

Kā aģentūra LETA uzzināja Valsts prezidenta kancelejā, ugunsgrēka dēļ tika evakuēti cilvēki arī no blakus esošā Melngalvju nama. Tomēr, kā novēroja LETA, Melngalvju namam nav tiešu aizdegšanās draudu, jo liesmu perēklis ir okupācijas muzeja jumta Daugavas pusē.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tur pat nav ko izmeklet. tāpat skaidrs ka nāgels ir pasutitājs, un kāds no darbiniekiem ar atslēgām ir izpilditājs. tikai nāgelam var ienākt prātā šādā veidā pasteidzināt museja rekonstrukcijas gaitu

  2. Scenārijs visai līdzīgs Rīgas pils aizdegšanās gadījumam gadu atpakaļ! Toreiz arī dega koka konstrukcijas
    ēkas bēniņos. Ja jau muzejs ir slēgts, tad jāsāk izmeklēšana ar apsargiem. Te uz izsmēķi visu vainu novelt nevarēs. Elektrības arī bēniņos parasti nav. Kādam ļoti traucē Okupācijas muzejs! Ir visai svarīgi kādi cilvēki izmeklēs šo incidentu, tāds arī būs rezultāts.

    • It kā Primakovs sen jau mierīgi duss. Kas vēl, neuzkrītoši, ir apmeklējis Latviju tuvākajās dienās ar vadošiem norādijumiem? Rezultāts no izmeklēšanas būs viens, to, starp mums meitenēm, jau tagad varu tev pateikt, proti, pa tukšo iztērēts kāds miļjons eiro visādām komisijām.

  3. nevarēja ar parakstiem novākt muzeju,
    pielaida špicku ??

Draugiem Facebook Twitter Google+