Pasaulē

Ukrainā par spiegošanu Krievijas labā aiztur premjera tulku 2


Volodimirs Groismans
Volodimirs Groismans
Foto – AFP/LETA

Ukrainas Drošības dienests (UDD) trešdienas vakarā par spiegošanu Krievijas labā aizturējis premjerministra Volodimira Groismana tulku Staņislavu Ježovu, paziņojušas varasiestādes.

UDD ceturtdien paziņoja, ka premjera protokola dienesta vadītāja vietnieks Ježovs Krievijas armijas galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) uzdevumā vācis informāciju par Groismana ārvalstu vizītēm.

“Galvenā izmeklēšanas pārvade kriminālizmeklēšanas gaitā dokumentēja Ukrainas Ministru kabineta darbinieka darbību, kurš Krievijas specdienestu – Krievijas bruņoto spēku galvenās izlūkošanas pārvaldes – pārstāvju uzdevumā vāca Ukrainas Ministru kabineta dienesta informāciju, konkrēti par Ukrainas premjerministra ārzemju braucieniem un ārvalstu sarunām, kuru personīgas tikšanās laikā un ar elektronisko pastu nodeva Krievijas specdienestu pārstāvjiem,” paziņoja UDD pārstāvis Vitālijs Majakovs.

Ježovs tika aizturēts darba vietā un viņam izvirzītas aizdomas par valsts nodevību, kas paredz cietumsodu no 12 līdz 15 gadiem ar mantas konfiskāciju.

Kā paziņoja UDD, Ježovu Krievijas specdienesti savervējuši ilgstoša ārvalstu komandējuma laikā. Ukrainas mediji ziņo, ka Ježovs agrāk strādājis Ukrainas vēstniecībā ASV, kā arī Ukrainas prezidenta administrācijā. Pie Groismana sācis strādāt, kad viņš vēl bija parlamenta spīkers, un uz valdību pārgājis kopā ar savu priekšnieku. Protokola dienestā viņš bija atbildīgs par tulkošanu sarunās ar ārvalstu delegācijām, bieži vien pats strādājis kā tulks.

Ukrainas mediji ziņo, ka UDD ar Groismana piekrišanu jau vairākus mēnešus sekojis līdzi Ježova aktivitātēm un ka Groismans iepazīstināts ar noklausītajām Ježova sarunām ar viņa krievu kuratoru. Ježovs aizturēts, kad parādījusies informācija, ka viņš varētu bēgt. Ježova sieva ir Krievijas pilsone

LA.lv