×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Ukraina pieprasa Krievijai ar 19.janvāri pārtraukt karadarbību (7)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Ukraina pieprasījusi Krievijai ievērot Minskas vienošanos un pārtraukt karadarbību, sākot ar 19.janvāri, paziņojusi Ukrainas Ārlietu ministrija.

Ministrijas paziņojumā norādīts, ka 13.novembrī abu valstu pārstāvji parakstīja dokumentu, kurā noteikts stingrs grafiks Minskas vienošanās īstenošanai, tostarp paredzot uguns pārtraukšanu un bruņutehnikas izvešanu.

Paziņojumā teikts, ka Krievija atsaukusi savu parakstu no šī dokumenta, bet Ukraina aicina Maskavu to parakstīt un, sākot ar 19.janvāri, pārtraukt uguni.

Jau ziņots, ka Krievija pagājušā gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Nedēļas nogalē sīvas kaujas notika Doņeckas lidostā un tās apkaimē.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. stulbi laikam galīgi ir tie ukropi,tiek sisti, sisti un atkal lien virsū.Vai tiešām nav žēl to jauno zēnu,kas tur kā lielgabalgaļa tiek iznīcinati.

  2. uzbruka, un atkal nemākulīgi, sašauti tanki, kaudze nošauto, un vēl gūstā krišana. Kartējais fiasko. Nekas neatliek, kā meklet gābšanas nūjiņu. Protams, tas ir tikai mans personiskais viedoklis.

  3. pieprasa Krievijai un tai pašā laikā izdod pavēli par uguns atklāšanu pa visu frontes līniju.Jādzen tos maitas līdz paši Kijevai un tikai tad būs miers.

  4. teikim straujumai atkāpties. abiem pieprasijumiem ir vienāda ceriba piepildities

  5. Krievija saprot tikai spēka pielietošanu,vārdi,sarunas ir tukšas skaņas.Dzeniet tos okupantus no savas valsts ārā.Brīvību Ukrainai!

    • Pareizi būtu arī viņus izdzīt no Latvijas, lai nemaisa gaisu un nedod Krievijai “iemeslu”pēc Ukrainas ierasties Baltijā ! 0KUPANTI NEDRĪKST OKUPĒTAJĀS TERITORIJĀS IESŪTĪT SAVUS CILVĒKUS !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+