×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Ukraina un AAE vienojas par militāro sadarbību (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) pilsētā Dubaijā notiekošās Starptautiskās aizsardzības izstādes un konferences “IDEX” laikā Ukrainas prezidents Petro Porošenko parakstījis ar AAE militārās sadarbības līgumu, informē interneta vietne “DefenseNews.com”.

Ukrainas prezidents Porošenko atklājis, ka ar AAE augstākajām amatpersonām aizvadījis “ļoti svarīgas sarunas par AAE ieguldījumiem Ukrainā”. “Mēs parakstījām ļoti nozīmīgu memorandu par militāro un tehnisko sadarbību,” paziņoja Porošenko, neatklājot sīkākas detaļas par parakstīto līgumu.

Tikmēr Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks un parlamenta deputāts Antons Heraščenko sociālajā vietnē “Facebook” ierakstījis, ka Porošenko ar Abu Dabi kroņprinci un AAE bruņoto spēku virspavēlnieka vietnieku Mohammedu al Nahjanu parakstījis līgumu par bruņojuma piegādēm Ukrainas armijai. “Atšķirībā no eiropiešiem un amerikāņiem arābus nav iebiedējuši [Krievijas prezidentu] Vladimira Putina draudi par trešā pasaules kara iespējamo sākšanos, ja Ukrainai tiks piegādāti ieroči un militārais ekipējums. Šķiet, viņiem ir savi rēķini, ko nokārtot ar Putinu, kas saistīti ar naftas cenām un globālo nestabilitāti, kas traucē AAE ilgtermiņa attīstībai,” rakstīja Heraščenko. Tiesa, viņš neatklāja kādu tieši bruņojumu AAE varētu piegādāt Ukrainai. Arī AAE amatpersonas pagaidām nav apstiprinājušas šāda līguma noslēgšanu.

Tikmēr interneta vietne “DefenseNews.com” raksta, ka aizsardzības izstādes “IDEX” ietvaros Porošenko ir ieplānota tikšanās arī ar Pentagona pārstāvi Frenku Kendalu, kurš ir atbildīgs par bruņojuma tirdzniecību. “Mēs esam iesaistījušies ļoti praktiskās sarunās, un mēs ceram, ka tuvākajā nāktonē tiks pieņemts lēmums, kas ļaus mums iegūt aizsardzības ieročus. Es gribu uzsvērt, ka Ukrainas armijai aizsardzības spējas ir nepieciešamas, lai aizsargātu mūsu teritoriju, lai sargātu mūsu neatkarību, lai sargātu mūsu suverenitāti. Mums nav plānu nevienam uzbrukt,” izstādes laikā paziņoja Porošenko.

Tikmēr Krievijas atbalstītie teroristu grupējumi turpina apšaudīt Ukrainas armijas pozīcijas valsts austrumos. Nedēļas nogalē Ukrainas pretterorisma operācijas štāba pārstāvis Andrijs Lisenko paziņoja, ka Krievija ievedusi Ukrainā vēl vismaz 60 bruņutehnikas vienības, kā arī tankus, kaujas bruņumašīnas un 97 automašīnas ar munīciju. Pēc Ukrainas amatpersonu aprēķiniem, Krievija izvietojusi Ukrainas austrumos arī 12 tūkstošus karavīru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Laba ziņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+