×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Ukrainas armijā izsludināta pilna kaujas gatavība

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs un prezidenta pienākumu izpildītājs Aleksandrs Turčinovs trešdien paziņoja, ka Ukrainas Bruņotie spēki ir pilnā kaujas gatavībā, kā arī vienlaikus nosodīja drošības struktūru pārstāvjus valsts austrumos par nespēju pildīt savus tiešos pienākumus.

“Es vēlreiz atgriežos pie reālajām briesmām, ka Krievija sāks kontinentālu karu pret Ukrainu. Mūsu Bruņotiem spēkiem ir noteikta pilnīga kaujas gatavība,” viņš sacīja sanāksmē ar apgabalu administrāciju vadītajiem.

Turčinovs uzsvēra valsts aizsardzībai no Krievijas agresijas ir jāpievienojas visus valsts reģionus. “Mēs devām rīkojumu par teritoriālās aizsardzības bataljona izveidi katrā apgabalā,” viņš teica, piebilstot, ka “mums ir jābūt iespējai pārvietot šīs mobilās vienības citu reģionu atbalstam tāda apdraudējuma gadījumā”.

Vienlaikus Turčinovs paziņoja, ka drošības struktūras valsts austrumos – Doņeckas un Luganskas apgabalos – nespēj izpildīt savus pienākumus, bet dažas apakšvienības sadarbojoties ar centrālās valdības pretiniekiem.

“Pašlaik drošības struktūras nespēj operatīvi pārņemt kontroli Doņeckas un Luganskas apgabalos,” paziņoja Ukrainas prezidenta pienākumu izpildītājs.

“Tieši drošības struktūras, Ukrainas Iekšlietu ministrijas un Drošības dienesta apakšvienības šajos reģionos, vispirms domājot Doņeckas un Luganskas apgabalus, nespēj izpildīt tām uzticētos pienākumus. Tās ir bezpalīdzīgas šajos jautājumos, turklāt dažas no tām sadarbojas vai solidarizējas ar teroristiskajām organizācijām,” apgalvoja Turčinovs.

Viņš arī paziņoja, ka Doņeckā un Luganskā jau ir iecelti jauni Ukrainas Drošības dienesta nodaļu vadītāji, kā arī ir veikta specvienības “Alfa” vadītāju nomaiņa.

No iekšlietu ministra Arsena Avakova viņš pieprasīja atbrīvot Luganskas un Doņeckas apgabala iekšlietu pārvalžu vadītājus un solīja atcelt no amata visu drošības struktūru vadītājus vietās, kurās redzams, ka tie nespēj profesionāli pildīt savus pienākumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+