×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

Ukrainas Drošības dienests: Snaiperus Maidanā vadīja Putina padomnieks Surkovs (12)

Foto - AFPFoto - AFP

Ukrainas Drošības dienesta (UDD) vadītājs Valentīns Naļivaičenko apsūdzējis Krievijas prezidenta padomnieku Vladislavu Surkovu ārvalstu snaiperu grupu vadīšanā, kas pirms gada šāva uz protestētājiem Kijevas Neatkarības laukumā, nogalinot vairāk nekā 100 cilvēku.

Pēc viņa teiktā, šādu informāciju nopratināšanās atklājuši UDD speciālo spēku “Alfa” darbinieki. “Viņi deva konkrētas liecības ar ārvalstu snaiperu grupu atrašanās vietām, kuri mērķēja uz mītiņotājiem un uz Iekšlietu ministrijas darbiniekiem,” telekanālā “1+1” paziņoja Naļivaičenko.

Viņš uzsvēra, ka tiesībsargājošajām iestādēm ir dokumentāli pierādījumi par ārvalstnieku nelikumīgajām darbībām Maidana protestu laikā.
“Šīs lietas ietvaros ir amati, uzvārdi, pasu kopijas, viņu iebraukšanas-izbraukšanas datumi, kādus sakaru līdzekļus viņi izmantoja, kādās telpās atrādās, kā Kijevā viņus vadīja Putina padomnieks Surkovs,” sacīja Naļivaičenko.

Viņš arī norādīja, ka Kijevā no 2013.gada decembra līdz 2014.gada februārim iebraukušas trīs Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) darbinieku grupas, kas organizēja un plānoja Maidana aktīvistu izdzenāšanu.

Naļivaičenko arī pavēstīja, ka liels skaits likumsargu un UDD darbinieku izrādījušies nodevēji un Krievijas specdienestu darbinieki. Tā bijušais UDD vadītājs Krimā Pjotrs Zima izrādījies FDD darbinieks un palīdzējis īstenot pussalas aneksiju.

Pavisam uz šo brīdi aizdomās par valsts nodevību tiek turēti aptuveni 100 bijušo UDD darbinieku, no kuriem desmit arestēti.
Tieši pirms gada 20.februārī no snaiperu raidītām lodēm Kijevā dzīvības zaudēja apmēram simts cilvēki, bet vēl daudzi tika ievainoti.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Tad kāpēc ukraiņi steidzīgi nozāģēja visus kokus ar snaiperu lodēm tajos ? Lai nepaliktu lietiskie pierādījumi par virzienu, no kura snaiperi šāva pa Berkutu un demonstrantiem vienlaicīgi?

 2. Manuprāt, laiks slēgt anonīmo neliešu iespēju rakstīt tizlus komentārus.

 3. Nu tad ir Starptautiskā tiesa Hāgā, kas šādus noziegumus izmeklē. Ko tad ukraiņi vēl gaida, ja ir lietiskie pierādījumi un liecinieku liecības? Vajag sākt kaut ko reāli darīt, nevis tikai runāt.

 4. Visu krievu okupācijas laiku bija jāizjūt čekistiski impērisko krievu darbība ar meliem, agresiju, laupīšanu. Pēc kara būdams zēns jau izjutu kā laukos NKVD sirojošas bandas mani saņēma gūstā lai neizplatītu ziņas par viņu sirošanu, vēlāk tēvu piekāva, kurš nāca mani meklēt, nāca uz māju aplaupīja. Ohranka, čeka, impēriskā agresija nemainās.

 5. 5 kolnna darbojas komentaros

 6. cik ilgi vares Ukraina melus izdot par taisnibu?

 7. Tēvs ir čečens – ar uzvārdu Dudajevs. Latvijas surikātiem vajadzētu lepoties, ka Rīgā jau ir Dudajeva gatve.

 8. pats Putins personīgi ar divstobreni skraidīja pa maidanu,vēl Nulande ar bulciņām šo uzcienāja.Tādus melus, kā no šiem nolādētajiem ukriem, laikam neviens nekad nav dzirdējis.

 9. Jācer, UDD var to pierādīt. Jo tas, ka tur bija kaut kādi šāvēji, kas šāva pa abām pusēm, liekas nevienam neticību neizraisa.

 10. Это же надо быть таким больным людям тут и там чтобы во всё это верить.Тогда, в 91 тут в Риге тоже Путина снайперы стреляли?Уроды у брата погибшего тут репортёра спросите, кто стрелял в его брата?.Ведь он священник не будет вам врать .У него даже пулю отобрали,которую извлекли медики из его брата ,выпущенную тут из снайперской винтовки М-16.У милиционеров тогдашних спросите ,кто тут по ним стрелял и занимал в Риге стратегически важные объекты? Вы ещё верите этому правительству,которое обманывает и не раз доказывало в уничтожении и геноциде тут простого народа?Сколько латышей и хуторов было в 1991 году,сколько осталось?Кто Вам не даёт выбирать тут президента? Вот Вам и ответ.

  • Kamēr mūsu krievu “draugi” raksta savā valodā, vismaz ir atpazīstami. Nav vēl sapirkušies pietiekamā daudzumā latviski rakstošus troļļus. Bet nu droši vien tikai laika jautājums 🙁

 11. šo draņķi vajadzētu paņemt uz grauda.

Draugiem Facebook Twitter Google+