Latvijā
Rīga

Rīga gatavojas Ginesa rekordam un vēlas pārspēt Ungāriju 16

Publicitātes foto

Lai fiksētu lielākās Rūga Goldberga mašīnas rekorda uzstādīšanas mēģinājumu, Rīgā ieradīsies Ginesa Pasaules rekordu pārstāve.

Sagaidot otro adventi, 2. decembrī plkst. 18 Rātslaukumā, izmantojot Rūba Goldberga mašīnu, tiks iedegta Rīgas egle, kā arī sāks darboties pilsētas publiskā slidotava un notiks daudzveidīgi svētku koncerti.

Rūba Goldberga mašīna ir ierīce, kas sastāv no daudziem mehāniskiem posmiem, kas pēc domino kauliņu principa rada ķēdes reakciju – katrs posms iedarbina nākamo posmu, līdz nonāk galamērķī, kas šai gadījumā ir Rīgas egles iedegšana.

Iededzot svētku egli Rātslaukumā, vienlaicīgi tiek plānots uzstādīt jaunu pasaules rekordu, izveidojot Rūba Goldberga mašīnu ar 400 ķēdes posmiem.

Lai oficiāli fiksētu rekordu un ierakstītu to Ginesa Pasaules rekordu (Guinness World Records) reģistrā Rīgā ieradīsies organizācijas pārstāve. Tikmēr Rīgas Rātsnamā tiek pamazām nogādāti ķēdes reakcijas posmi un notiek skrupulozs darbs pie to savienošanas.

Galerijas nosaukums

Ginesa Pasaules rekordu organizācijas noteikumi nosaka, ka jebkura rekorda fiksācija jāveic klātienē, organizācijas nozīmēta pārstāvja klātbūtnē. Tādēļ šonedēļ Rīgā no Vācijas ieradīsies organizācijas pārstāve Seyda Subaci-Gemici, kas jau piektdien klātienē noteiks vai rekords ir pārspēts, un tā uzstādīšanas brīdī tikuši ievēroti visi noteikumi.

Pārstāves uzdevums ir reģistrēt “Lielākās Rūba Goldberga mašīnas” rekorda mēģinājumu un tā iznākumu. Lai uzstādītu šo rekordu, kā vienmēr tiek dotas trīs iespējas. Ja vismaz viens no mēģinājumiem būs veiksmīgs un Ginesa rekordu pārstāve atzīs rekordu par pārspētu, turpat uz vietas tiks pasniegts apliecinājums par šo vēsturisko notikumu.

Šobrīd uz Rīgas Rātsnama telpām “Scandiweb” komanda nogādājusi jau 320 Rūba Goldberga mašīnas ķēdes posmus. Atlikušos 80 posmus plānots nogādāt jau tuvāko dienu laikā. Bet 30. novembrī sāksies visu 400 posmu savienošana un intensīva testēšana, lai 2.decembrī tiktu uzstādīts jauns Ginesa Pasaules rekords. Ik dienu pie posmu izstrādes strādā arī desmitiem brīvprātīgo. Rekorda organizatori pateicas ikvienam, kas pielicis pūles pasaules lielākās Rūba Goldberga mašīnas būvniecībā.

Projektu īsteno “Scandiweb”, viens no vadošajiem IT uzņēmumiem Latvijā, kas ikdienā strādā ar vairāk nekā 250 projektiem 23 pasaules valstīs, pateicoties Rīgas domes atbalstam, kas piekritusi projektā līdzdarboties, piešķirot pasākuma norises telpas un ļaujot organizatoriem šādā neparastā veidā iesaistīties ikgadējā Ziemassvētku egles iedegšanas procesā. Plašāka informācija: www.rigasegle.lv.

Pašlaik lielākās Rūba Goldberga mašīnas pasaules rekords pieder ierīcei, kas 2015.gadā aprīlī tika izveidota Ungārijā un sastāvēja no 382 ķēdes posmiem. Tā tika iekļauta oficiālajā Pasaules Rekordu reģistrā.

LA.lv