Pasaulē
Vēsture

Unikāls atklājums Baltijas jūras dzelmē – 500 gadus sena briesmoņa galva 0

Foto: LETA/AFP

Pie Zviedrijas krastiem Baltijas jūrtā atrasta pirms 500 gadiem nogrimuša dāņu kuģa “Gribshunden” priekšvadņa figūra, raksta Di.se.

Figūra veidota ne kā pūķis vai skaista jaunava, bet gan mītiska briesmoņa galvas formā, kas līdzinās krokodilam vai zobus atņirgušam sunim. Tā griezta kokā, un figūras svars pārsniedz 300 kilogramus. Figūru atklāja jau jūnijā, taču tikai tagad izdevies to izcelt no dzelmes.

Speciālisti pārliecināti, ka figūra rotājusi kuģi “Gribshunden”, kuru viens no vadošajiem jūras arheologiem Džons Adamss (viņš strādājis arī pie britu kuģa “Mary Rose” vraka) nodēvējis par “vienu no svarīgākajiem kuģa vrakiem pasaulē”. “Šis kuģis ir tikpat sens kā Kristofora Kolumba “Santa Marija”, taču saglabājies,” norādīja Adamss.

“Gribshunden” nolaists ūdenī dāņu karaļa Hansa valdīšanas laikā, proti, starp 1481. un 1513. gadu. Tas nogrimis ugunsgrēka dēļ. Neraugoties uz vairākiem gadsimtiem jūras dzelmē, koka figūra lieliski saglabājusies un pēc atsāļošanas tiks izstādīta Blekinges muzejā.

Saistītie raksti
LA.lv