×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. augusts, 2012
Drukāt

Uvim rekords atspēriena punktā

uvis_f64gatis_rozenfelds_144

Uvis Kalniņš (attēlā) vakar debitēja olimpisko spēļu peldbaseinā, sasniedzot personisko rekordu 100 m brīvā stila distancē – 49,96 sekundes, kas viņu ierindoja 30. vietā.


 

“Galvenais mērķis sasniegts – gribēju nopeldēt ātrāk par 50 sekundēm. Protams, vēlējos uzlabot Latvijas rekordu, taču lai paliek nākamajai reizei,” sacīja Uvis Kalniņš. “Fiziski biju tam gatavs, bet traucēja emocijas – viss jau slēpjas galvā. Biju diezgan sanervozējies. Ja pirms starta būtu jāsmērē sviestmaize, diez vai es to spētu. Šis man pagaidām ir augstākais punkts karjerā, bet turpmāk jāiet tikai uz augšu. Olimpiskās spēles ir lielisks pasākums, kas mani motivēs turpmākajam darbam.” Latvijas rekords (49,51) kopš 2009. gada pieder Romānam Miloslavskim (49,51), Kalniņa personiskais rekords līdz vakardienai bija 50,18 sekundes.

Pusfinālam kvalificējās 16 labāko rezultātu īpašnieki. Lai būtu starp viņiem, Uvim vajadzēja peldēt par nepilnu sekundi ātrāk (48,99). No sava peldējuma dalībniekiem viņam bija tikai sestais personiskais rekords, taču Uvis finišēja otrajā vietā. Tātad par spīti uztraukumam izdevies atzīstams peldējums. 100 m brīvā stila distancē startēja 56 vīri. “Izskatās, ka peldējuma grafiks man bija labs. Parasti finišam pietrūkst spēka, bet šoreiz pietika. 50 metros var joņot no sākuma līdz beigām, bet simtniekā arī mazliet jāpiedomā.”

 

Uvis sprieda: ja viņš peldētu vēlreiz, rezultāts būtu labāks. Vakarā startēt viņam esot vairāk pa prātam. “Neesmu cīrulis. Man ir grūti aizmigt pirms starta, taču dakteri vakar iedeva nomierinošās tabletes, un gulēju labi.”

 

Peldēšana ir viens no populārākajiem sporta veidiem Londonā. Lieliskajā arēnā “Aquatic Centre” pat priekšsacīkstēs valda troksnis kā Rīgas “Dinamo” saspringtāko spēļu galotnēs. “Atmosfēra ļoti patīkama, īpaši finālos, kur visi bļauj un ārdās,” piekrita Uvis Kalniņš. “Tagad piecas dienas baudīšu olimpiskās spēles, gribētos arī volejbolu paskatīties. 18. augustā lidošu uz ASV, lai studētu Misūri štata universitātē. Man ir stipendija, un galveno uzmanību veltīšu peldēšanai.”

Uvja treneris Vladimirs Širjajevs: “Viņš ir malacis. Ne katrs sportists tāda mēroga sacensībās spēj uzlabot savu rezultātu, kur nu vēl rīta programmā. Latvijas rekords Uvim noteikti ir pa spēkam. Ceru, ka ASV viņš tiks pie laba trenera, jo vēlēšanās trenēties ir liela, lai kļūtu par izcilu peldētāju. Rakstura pietiks. Ar drošām domām laižu viņu uz Ameriku – nepazudīs.”

“Ļoti priecājamies par Rūtu Meilutīti. Lietuvā arī agrāk bijuši ļoti labi peldētāji. Puiši 15 gados diez vai tā varētu, bet ar meitenēm gadās, kad “izšauj” arī šādā vecumā, īpaši brasā. Krievijas peldētāja Jūlija Bogdanova savulaik sasniedza pasaules rekordu pat 14 gados,” atcerējās Širjajevs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+