×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Augstskolās sācies izlaidumu laiks, LLU absolvē arī seši izcilnieki (1)

Foto - Eduards KapsisFoto - Eduards Kapsis

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes šāgada "raža" – universitātes beigšanu un augstākās izglītības diploma iegūšanu svin šīs fakultātes absolventi.

Latvijas augstskolās jūnijs ir izlaidumu laiks, kad Latvijas sabiedrība saņem daudzus jaunus, zinošus, erudītus un enerģiskus speciālistus. Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) šogad absolvē teju 900 studentu no astoņām fakultātēm. Tostarp Latvijā vienīgo ar lauksaimniecību saistīto augstskolu šovasar absolvē arī seši izcilnieki, kuri saņem sarkano jeb izcilības diplomu.

Lai tiktu pie tik augsta vērtējuma, vismaz 75% no studiju laikā gūtajām atzīmēm jābūt “9” un “10”, sekmes nekad nedrīkst noslīdēt zem “7”, arī valsts eksāmenu vai studiju noslēguma darbos jāiegūst teicams vai izcils vērtējums. Kopš 1999. gada LLU sarkano diplomu saņēmuši vien 42 jaunie speciālisti.

Viena no šāgada izcilniecēm ir Guna Šolmane no Viesītes – LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes studiju programmas “Ekonomika” absolvente. Ar Gunu sarunājos īsi pirms viņas izlaiduma Jelgavas pilī. Var redzēt, ka šī ir Gunas diena un Latvijas Lauksaimniecības universitātē ar viņu ārkārtīgi lepojas. “Tā kā nāku no mazpilsētas, Jelgava man likās piemērotāka vieta studijām un dzīvei nekā Rīga. Skaidri zināju, ka gribu mācīties grāmatvedību, tāpēc arī izvēlējos konkrēto LLU studiju programmu,” stāsta Guna. “Pamatskolā vēl nezināju, ko īsti gribu studēt, bet lēmums nāca 12. klases beigās, kā jau lielākajai daļai jauniešu. Man vienmēr patikuši skaitļi, tāpēc arī izvēlējos grāmatvedības jomu.” Sākotnēji viņa lūkojusies arī uz Latvijas Universitāti, kas piedāvā matemātikas studijas, taču secinājusi, ka šī programma vairāk pievēršas matemātikas skolotāju sagatavošanai, kas Gunai neesot piemērots arods.

Guna teic, ka universitāti absolvēt ar izcilību nemaz nav bijis tik sarežģīti: “Jā, bija grūti priekšmeti, bet kopumā viss paceļams un izdarāms. Pasniedzēji bija ļoti pretimnākoši. Bet, manuprāt, ļoti svarīgi bija tas, ka arī kursa biedri bija ļoti spējīgi un gudri, visu laiku pastāvēja konkurences un cīņas atmosfēra. Iespējams, ja studiju procesā nebūtu šādas gaisotnes, es pie šī sarkanā diploma nemaz nebūtu tikusi.” Motivācija mācīties Gunai piemītot jau kopš bērnības – vienmēr gribējies būt pirmajai. Sākumā bija cīņa par iestāju augstskolā – par budžeta vietām, tālāk gribējās stipendiju, jo apetīte aug ēdot. “Kad stipendija tika iegūta, likumsakarīgi likās, ka vajadzētu to sarkano diplomu,” ar smaidu teic Guna. “Universitāti var pabeigt visi, diplomu iegūst visi, bet izcilības diplomu – gan ne visi.”

Brīdi pirms izcilnieces diploma saņemšanas Guna Šolmane kopā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektori Irinu Pilveri (no kreisās) un Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes dekāni Andru Zvirbuli-Bērziņu augstskolas rektorātā. Foto - Eduards KapsisBrīdi pirms izcilnieces diploma saņemšanas Guna Šolmane kopā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektori Irinu Pilveri (no kreisās) un Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes dekāni Andru Zvirbuli-Bērziņu augstskolas rektorātā. Foto - Eduards Kapsis

Guna atzinīgi vērtē izglītības kvalitāti LLU. “Mums ir ļoti profesionāli pasniedzēji, ar bagātu dzīves pieredzi. Tās zināšanas, ko iegūstam, ir ļoti labas. Ja jau mani pēc 2. kursa beigām bija gatavi ņemt darbā, kaut kam tur ir jābūt!” vērtē absolvente, kura jau studiju laikā sākusi darba gaitas savā specialitātē. “Ļoti labi bija tas, ka jau pēc otrā kursa sāku strādāt un ieguvu iespēju teoriju pielietot praksē. Tas ļāva krietni labāk izprast mācību vielu turpmākajā studiju gaitā,” teic Guna.

Līdz ar Gunu Šolmani LLU izcilnieku sarakstu šogad papildina Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studiju programmas “Pārtikas produktu tehnoloģija” absolvente nīceniece Santa Smirnova, Lauku inženieru fakultātes studiju programmas “Ainavu arhitektūra un plānošana” absolvente Jekaterina Gertmane (Rīga), Meža fakultātes studiju programmas “Mežzinātne” absolvents Pauls Zeltiņš no Rīgas, Lauku inženieru fakultātes studiju programmas “Vide un ūdenssaimniecība” absolvente Agnese Grīnberga no Ādažiem, kā arī Tehniskās fakultātes studiju programmas “Mājas vide izglītībā” absolvente Ieva Ozoliņa no Jaunolaines.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai veicas arī turpmāk visiem, kuri savu pienākumu veic ar atbildību!

Draugiem Facebook Twitter Google+