Latvijā
Politika

Uz Latvijas Banku virza Kazāku0


Mārtiņš Kazāks atzina, ka ir pagodināts par šādu piedāvājumu strādāt Latvijas Bankā.
Mārtiņš Kazāks atzina, ka ir pagodināts par šādu piedāvājumu strādāt Latvijas Bankā.
Foto – Ieva Leiniša/LETA

Latvijas Bankas (LB) padomes locekļa amatam virza “Swedbank” galveno ekonomistu Latvijā Mārtiņu Kazāku.

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns pavēstīja, ka LB prezidenta vietniece, prezidenta pienākumu izpildītāja Zoja Razmusa ir vērsusies Saeimā, lūdzot Latvijas Bankas padomes locekļa amatā apstiprināt Kazāku.

Kazāks ir ieguvis bakalaura grādu ekonomikā Latvijas Universitātē, diplomu ekonomikā Kembridžas Universitātē, maģistra un doktora grādus ekonomikā Londonas universitātē. Profesionālo darbību Kazāks sāka Finanšu ministrijā kā vecākais ekonomists, vēlāk darbojies kā pasniedzējs Rīgas Ekonomikas augstskolā, kopš 2005. gada viņš ir “Swedbank” galvenais ekonomists Latvijā, bet kopš 2010. gada – arī “Swedbank” grupas galvenā ekonomista vietnieks. Kazāks bijis Valsts prezidenta Stratēģiskas analīzes komisijas biedrs, bet no 2014. gada 1. janvāra Kazāks ir Fiskālās disciplīnas padomes biedrs.

Saeimas vairākums 24. maijā nolēma neapstiprināt Edvardu Kušneru uz vēl vienu pilnvaru termiņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā. Beidzoties Latvijas Bankas padomes locekļa pilnvaru termiņam, Kušners turpina darbu Latvijas Bankā padomnieka amatā.

Valdību veidojošās partijas plānojot atbalstīt Kazāka apstiprināšanu Latvijas Bankas padomē.

LA.lv