×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. novembris, 2016
Drukāt

Uz pensionāru šauj bez brīdinājuma… (79)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valdis Vītols: "Ar man uzkrauto seškārtīgo nodokli pašvaldība panākusi pretējo – mājas nodošana ekspluatācijā ievilksies – tādas summas no savas pensijas nespēšu samaksāt."

Jaunciemā dzīvojošajam Valdim Vītolam, kurš septembrī nosvinējis astoņdesmito dzīves gadskārtu, kopš jūnija Rīgas pašvaldība liek samaksāt aptuveni sešas reizes lielāku nekustamā īpašuma nodokli, nekā tas bijis aprēķināts agrāk. Gada sākumā aprēķināto 162,61 eiro vietā pēc nodokļa pārrēķina jāmaksā 926,60 eiro. Piedevām pensionāram vēl ieslēgts soda naudas skaitītājs par nodokļa maksājuma termiņa kavējumu.

 

Par ģimenes privātmāju seškārtīgs nodoklis!

Aptuveni sešas reizes lielāks nodoklis Pašvaldības ieņēmumu pārvaldē aprēķināts par ģimenes privātmāju, kuru pēc rekonstrukcijas Rīgas pilsētas būvvalde nav pieņēmusi ekspluatācijā.

Būvvaldē man paskaidro, ka pārbūvēto ēku komisija nav pieņēmusi ekspluatācijā tāpēc, ka pārbūvētās ēkas īpašnieks atkāpies no būvprojekta. Vienā mājas pusē izbūvējis logu. Nojaukšanai paredzēto saimniecības ēku nav nojaucis, toties uzbūvējis vairākus būvprojektā neparedzētus šķūņus. Turklāt nokavējis būvatļaujas termiņu, kas bijusi izsniegta līdz 2012. gada 31. augustam.

Valdis Vītols stāsta, ka tā paša gada septembrī pie viņa esot ieradusies pieņemšanas komisija vienas būvinspektores izskatā. Neapšaubot ēkas gatavību un pabeigto būvniecību, būvinspektore esot gan minējusi par dažām atkāpēm no būvprojekta. Bet nenorādījusi, ka tāpēc būtu jāpagarina būv­atļaujas termiņš. Vairāk pie viņa neviens no būvvaldes nav nācis. Savukārt būvinspektore būvvaldē vairs nestrādā, tāpēc vairs nav kam prasīt paskaidrojumus.

Valdis Vītols uzskata, ka šīs atkāpes no būvprojekta nav tik būtiskas, lai ēku tomēr nevarētu pieņemt ekspluatācijā. Viņaprāt, piemērojot šo bargo sodu, pašvaldība tagad panākusi pretējo – nevis veicināt ēkas nodošanu ekspluatācijā, bet to tīšām novilcināt, uzkraujot tādu nodokli, kuru rocības dēļ nav iespējams samaksāt.

“Tā kā vienīgais ienākums un iztikas avots man ir vecuma pensija, šādu summu patiešām nespēju samaksāt. Sirgstu ar daudzām hroniskām slimībām, kuru ārstēšana prasa lielus izdevumus. Daļēji manā apgādībā ir dēls, 2. grupas invalīds, un divi viņa mazgadīgie bērni. Dzīvoju no pensijas līdz pensijai, bez iespējām radīt jebkādus uzkrājumus. Bet pašvaldība to neņem vērā,” stāsta Valdis Vītols.

Pēc pašvaldībā pieņemtajiem noteikumiem, ja kādai no īpašnieka ģimenes piederīgajām un īpašumā deklarētajām personām ir invaliditāte, tad par nekustamo īpašumu jāmaksā uz pusi mazāks nodoklis. Taču tagad par ekspluatācijā nenodotu dzīvojamo namu Valdim Vītolam vairs nepienākas arī šī nodokļa atlaide.

 

Ļaunprātīgs likuma pārkāpējs vai upuris?

“Pieļauju, ka savu gadu dēļ esmu kļūdījies. Bet neuzskatu sevi par ļaunprātīgu likumpārkāpēju, kurš pelnījis tik bargu sodu. Kādas sekas varētu būt ēkas nenodošanai ekspluatācijā, par to mani neviens pat nebrīdināja. Pat policistam, ķerot bēgošu likumpārkāpēju, vispirms jāizdara brīdinājuma šāviens. Bet pašvaldība uz mani šauj bez brīdinājuma un tiešā trāpījumā. Rodas sajūta, ka ierēdņi redz tikai likuma burtu, nedomājot par tā radītajām sekām cilvēkam.”

Viesojoties Vītola k-ga īpašumā un aplūkojot būv­inspektores atklātos pārkāpumus, arī man nerodas pārliecība, ka aptuveni pusmetru platais un metru garais logs, kas, no ēkas fasādes puses raugoties, nav pat lāgā pamanāms, tāpat pāris nelielie šķūnīši bez betonētiem pamatiem būtu tik milzīgs pārkāpums, lai dzīvojamo namu nevarētu nodot ekspluatācijā, piedevām sirmo vīru apkraujot ar seškārtīgu nodokli.

 

Likuma burts ievērots

“Valdim Vītolam aprēķināts nekustamā īpašuma nodoklis 3% apmērā par dzīvojamo ēku, kuras būvniecībā ir pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu veikšanas ilgums. Zemei saglabāta līdzšinējā likme 1,5% apmērā no kadastrālās vērtības. Bet paaugstinātā likme 3% apmērā par dzīvojamo ēku tiks piemērota līdz brīdim, kamēr tā būs pieņemta ekspluatācijā,” paskaidro Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes priekšnieka vietniece, juridiskās nodaļas vadītāja Ināra Papina. “Ja sākotnēji nodokļa likme bija 0,2% no ēkas kadastrālās vērtības, tad 3% likmi aprēķina no lielākās – ēkai vai zemei noteiktās kadastrālās vērtības, atskaitot sākotnēji aprēķināto 0,2% nodokli.”

Ināra Papina piebilst, ka nodoklis aprēķināts likumīgi, 3% likmes piemērošanu nosaka gan likums “Par nekustamā īpašuma nodokli”, gan Rīgas domes 2015. gada 9. jūnijā izdotie saistošie noteikumi “Par nekustamā īpašuma nodokli Rīgā”.

Likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteikts, ka būvēm, kuru būvniecībai bijusi izsniegta būvatļauja līdz 2013. gada 1. jūlijam, bet tās derīguma termiņš beidzies līdz 2013. gada 31. decembrim, bet būves nav nodotas ekspluatācijā un līdz 2014. gada 31. decembrim būvatļaujas nav atjaunotas, no 2015. gada 1. janvāra piemēro nodokļa 3% likmi līdz būves nodošanai ekspluatācijā.

Uz jautājumu, vai Rīgā daudz ir šādu ekspluatācijā nenodotu ēku, kurām beigusies būvatļauja un kuru īpašniekiem jāmaksā šāds nodoklis, pašvaldības pārstāve atbild, ka pašlaik tas aprēķināts par 475 ēkām.

 

Īpašnieks padoties negrasās

Pēc pārrēķinātā nodokļa saņemšanas Valdis Vītols nav sēdējis, rokas klēpī salicis. Divreiz mēģinājis apstrīdēt to Pašvaldības ieņēmumu pārvaldē. Bet saņēmis atteikumu. Pārvaldē nolemto pēc tam pārsūdzējis Rīgas domes priekšsēdētājam N. Ušakovam. Bet arī viņš atstājis lēmumu negrozītu. Ar prasību atcelt pašvaldības lēmumu vērsies administratīvā rajona tiesā.

“Maksājot pa daļām, trijos noteiktajos termiņos pašlaik esmu samaksājis sākotnēji aprēķināto nekustamā īpašuma nodokli 162,61 eiro apmērā, līdz 15. novembrim vēl jāsamaksā atlikusī ceturtā daļa no šīs summas. Bet padoties negrasos un šo seškārtīgo nodokli nemaksāšu, tāpēc ka joprojām uzskatu, ka tas ir netaisnīgi aprēķināts,” saka Valdis Vītols.

Pievienot komentāru

Komentāri (79)

 1. ko var ņaudēt, ej dzīvot uz laukiem!

 2. ….nevaru apgalvot, bet manuprāt izeja varētu būt būvatļaujas pagarināšanā sakarā ar finansiālām grūtībām vai slimību, vai citu iemeslu. Cien. Vītola kungs nav vainīgs, ka viņam ir tik maza pensija, ka nepietiek soda naudām. Samērīguma princips ir būtiska lieta.

 3. Kads brinums . ka Rigas dome ar usakovu prieksgala uzliek cien.pensionara majai 3 procentu nodokli jo vini grabj ko var un ir galigi nojugusies jo ari ari Riga Raina bulvara 6 stavu majai kura neapdraud nevienu cilveku ir uzlikti 3 procenti nekustama ipasuma nodoklis un 2 grupas invalidei kura jau 25 gadus dzivo saja maja, kurai bija nodokla atlaide, tagat 54 euro vieta jamaksa 733 euro. KUR lai invalide nem tadu naudu lai usakovam samaksatu tadu nodokli. Ari atlaidi nonema .Galigais murgs usakovs grib panakt lai latviesi ietu uz nabagu majam un seit iemitinatu putiniesus no braligas valsts

 4. Ušakovs ir nekaunīgs zaglis un to viņš pats ir pierādijis. RD amatpersonas atbalsta viņa vadīto politiku ,jo baidās par savām darba vietām ,bet viņas atbalstītu jeb ko jo diemžēl Latvijas tauta ir tiktal jau degraģējusies ,ka vārds cilvēks priekš viņiem ir naudas iegūšanas objekts.

 5. Nekustamā īpašuma nodoklis Latvijā ir ļoti liels un netaisnīgs. Es, pensionārs, maksāju 320 Eur par savu māju, kopā ar 1090 kv/m zemi.

 6. “Nabaga pensionārs”… Pensionāra aizstāvji piedāvā, ka uz mazām atkāpēm no būvprojekta nav jāpievērš uzmanība – drošivien piedāvā, ka var mazliet neievērot likumus un mazliet zagt… tik interesanti kāpēc par zagļiem valdībā ir citās domās – padomā, tie tak mazliet arī nozog… Patiesība ir tāda, ka šī pensionāra aizstāvju intelekts ir zābaku līmenī, ja jau uzskata, ka ir normāli atkāpties no būvprojekta un šajā gadījumā te ir pietiekoši daudz atkāpju no tā… Interesanti, kas pensionāram jāizdara, lai tie uzskatītu, ka viņš ir pelnījis sodu par atkāpšanos no būvprojekta – jāsabrūk mājai vai jāuzbūvē 10 lieki stāvi?

  • Valdis Vītols- 80 g.v. Atbildēt

   anonīmais pfff ! Jūs atļaujaties paņirgāties par pensionāru un viņa aizstāvjiem absolūti nepārzinot visus lietas apstākļus . Jo būves nenodošana ekspluatācijā nav vis pati būve vai tās nepilnības , bet gan dažādi aiz matiem pievilkti blakusapstākļi – žogs un palīgēkas . Un nenodošanas iemesls arī Būvvaldei ir zināms – jauns zemesierīcības projekts , kurš maina visu būtību . Tikai Būvvaldei ir izdevīgi izraut no konteksta vienu frāzi , un piemērot soda naudu – neskatoties uz tā samērīgumu ar “nodarījumu” Būvvaldei nekādu zaudējumu , bet man 926 euro . Gluži kā Staļina kolektivizācijas laikos .

   • Cienijamo Valdi. Kā cilvēks es Jūs saprotu, bet Būvniecības likums nepieļauj atkāpes no būvprojekta! Tātad Būvvaldes pusē ir likums. Ierosiniet lai maina likumu. Piemēram. Pensionāriem ir atļauta patvaļīgā būvniecība un atkāpes no projekta.
    P.S.
    Jums taču bija dots laiks būves pabeigšanai un nodošanai ekspluatācijā.
    Likuma nezināšana vēderu nemīkstina.
    Ja es nezinu krimināllikumu, es drīkstu zakt un laupīt?

    • Inspektor! Tiklīdz kāds norāda ka jūsu aizņemtais amats ir sinekūra, Jūs godīgus cilvēkus saucat
     par zagļiem?

    • Nevajag ar likumiem aizbildināties,paši vien savāv ērtībām tos esat sarakstijuši,lai naudu varētu raust.
     Un kur Jūs bijāt kad sagruvušo veikalu būvēja.Laikam kāds silē labi daudz ko garšīgu sabēris bija?

    • Valdis Vītols- 80 g.v. Atbildēt

     god. Būvinspektor ! To es arī vēlos pierādīt , lai mani saprot kā cilvēku , kurš pats saviem spēkiem un naudu visu paveicis . Un Būvvaldei kā kontrolējošai iestādei nav radījis nekādus zaudējumus . Un manā rīcībā ir pierādījumi , ka būvinspektors nav pildījis savus pienākumus – nav izvērtējis reālo situāciju un argumentus pirms pieņemt lēmumu . Un sliktākais šajā lietā ir tas , ka ierēdņiem liekas , ka Likumus un Noteikumus ir sarakstījuši Dievi vai Pravieši , un tie derīgi visiem dzīves gadījumiem un situācijām . Neskatoties ne uz ko , gluži kā kara laika apstākļos. Bezierunu paklausība ! Ar likumiem vajadzētu tāpat kā ar medikamentiem – pārbaudes laiku . Jo dzīve pierāda cik daudz ir likumdošanas brāķa tos nemitīgi mainot un papildinot . Bet Likumdevējam es rosinātu aizliegt mazturīgiem pensionāriem kaut ko uzlabot un saistīties ar Būvvaldi – sēdēt rokas klēpī salikušam un gaidīt žēlastību
     Un varu droši apgalvot , ka paši likumu izpildītāji neorientējas visā Likumdošanas “biezputrā” . Bet aiz dažādiem Likumu pantiem ir viegli aizslēpties , lai nebūtu ne par ko jāuzņemas atbildība . Robotizācija !

  • kūtiņas &mākoņkalni Atbildēt

   Superdārga savrupmāja jābūvē ,ko nelikumīgi nosauc par kūtiņu, bet tā kļūst likumīga ,jo visiem samaksā ķepā.Un nevis kaut kur jābūvē ,bet kādā aizsargjoslā piemēram. Likumi domāti pensionāru apčakarēšani,kādam to gabalu ievajadzējies ?

 7. valsts aparāts tiek uzturēts no nodokļu maksātāju naudas,nemaksāsi-sodīs,pārkāpsi kādus noteikumus-sodīs,likumus raksta tā, lai pēc tam sodīt varētu utt.

 8. sociāli atstumtais Atbildēt

  patiešām godātais Vītola k-gs , pirmkārt : nekustamā īpašuma nodoklis ir neleģitīms ! Tajā 199… kurā gadā tas tika paklusām uztaisīts Saeimas spīkers bija Alfrēds Čepānis un tolaik b. Rumpītis bija kaut kur ar jaunām meitenēm aizvazājies un viņam kā LV prezidentam likums jāparaksta , bet A.Čepānis iedomājās kā jau vietnieks , ka viņš drīkst to likumu parakstīt , bet neizpildīja pamatnosacījumu – viņam bija jāsaņem Saeimas pilnvarojums/balsojums šai procedūrai , kas netika izdarīts , sekojoši likums ir neleģitīms , bet šajā bandītiskajā 4.maija brašo komjauniešu + LKP CK biedrīšu ,, valstī ,, …
  un vēl Jūsu gadījums lieliski ierakstās Vašingtonas konsensusa 10.pantā – finansializācija !!!
  Ak , Jūs nevariet samaksāt , labi taisām izsoli ! kaut vai par vienu latu ! kaut vai Jūs vēl palieciet parādā ! Lai nāk tāds , kas var maksāt ! vienalga , žīds , krievs , čigāns !
  Atliek tikai nedaudz paciesties ,FINKA pareģojums nav atcelts ! un pagaidām pildās simtprocentīgi !
  ŠITIE KUNDZIŅI VISI LIDOS !

 9. Nekustamā īpašuma nodoklis ir klaušu palieka, sevišķi, dzīvojamai mājai, kuu ceļ par personīgiem līdzekļiem no darba algas, no kuras nomaksāti nodokļi, ir noziegums.

 10. Rīgas būvvalde ir pilnīga un absolūta valsts sabotāšas organizācija. Un tās mērķis ir panākt vēl vismaz vienu zolitūdi.

 11. Jūtu līdzi būves īpašniekam. Jums būs jāiziet smags ceļš, ja gribēsiet, lai šie būvvaldes murgi tiktu atcelti, tas ir, jāsniedz sūdzības Pilsētas attīstības departamentā, kurš visticamāk, to neatcels, tad rajona Administratīvajā tiesā, bet tā kā parasti attīstības departaments pārsūdz pirmās tiesu instances lēmumus, tad vēlreiz jāsniedz iesniegums apgabala Administratīvajā tiesā. Ja jau neesiet nokavējis visus termiņus pārsūdzībām, meklējiet advokātu, ar paša zināšanām nepietiks – un rīkojieties. Taču tas, ka esat saņēmis paaugstināto nodokļu paziņojumu, man rada šaubas, vai nav jau par vēlu. Pats esmu šo ceļu izgājis, tāpēc varu pateikt priekšā kā vajadzēja rīkoties. Lai Jums izdodas!

  • Par būves izmantošanu pirms tās nodošanas ekspluatācijā —
   uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro, bet juridiskajām personām — no septiņdesmit līdz septiņtūkstoš simt euro.

  • Kādi tur murgi ,termiņš nokavēts un atkāpes no projekta. Ko tur vienkāršs ierēdnis nosaka neko ,viņš pēc likuma burta rīkojas ,ja tā nedarīs valsts kontrole un Knab būs kaklā ,ne tikai sodu uzliks ,vēl no darba atlaidīs. Tā kā nezinātu ja projektu maina ,izmaiņas jaapstiprina un ja laikā nepspēj ,termiņs jāpagarina.

 12. Neredzu problēmu. likumpaklausīgs pilsonis nodotu būvi ekspluatācijā un problēma būtu atrisināta.
  Šis ir lielisks piemērs tam, ka likumi ir jāievēro.

  • Valdis Vītols- 80 g.v. Atbildēt

   anonīmais Pilsoni ! Ja jums dzīvē nāktos saskarties ar Likumdošanas un Noteikumu nepārtraukto un mainīgo “daiļradi” , kad Likumi tiek piemēroti burtiski un formāli nesaredzot aiz tiem Cilvēku , tad nerakstītu šis muļķības . Ir tikai Likuma burts un burta kalpi , kuri to piemēro kā represijas .

   • Visticamāk, Valdi, ka tas “pilsonis” ir vienkārši trollis. Viņa uzdevums ir ‘duļķot ūdeņus’ un ņirgāties par līdzcilvēkiem.

 13. Uz bezdarbnieku tāpat! VID uzrok sociālā nodokļa parādu, apķīlā vienīgo dzīvokli, dzen stāvus kapā.Tāds režīms ilgi nepastāvēs. Dievs redz visu.

 14. Nav ne goda ne kauna apzagt pensionārus.

 15. jā,rotšildmēsli un citi Volstrītas zagļi Latvijas cilvēkus izmērdē likumīgi .

 16. No nabaga jau var pieprasīt 10 ādas pār acīm…..
  Tā notiek tikai Latvijā!
  Mūsu brīvajā Tēvzemē!!!
  Šis kungs “noteikti” ēd delikateses un dzer dārgu Moet -tāpēc nevar nomaksāt……
  Latvija……man ir kauns,šeit dzīvot un būt.
  Īpašuma nodoklim ir tendence katru gadu mainīties…..pieaugt.Nezin kāpēc pensijām un parasto cilvēku darba algām tāda tendence nav ievērota.
  Kur to naudiņu ņemt?Nu kur?
  Dzīvot ta gribās!Un paēst un uz teātri aiziet?Vai daudzi to var?
  Mums taču jākrāj un jāatliek nodokļiem……nepārtraukti…..
  Un tie biezie zaglēni…..ha ha ha…..parādiet un pastāstiet….ar kādu biznesu var tikt pie miljona Latvijā?!?
  bez zagšanas…….bez paziņām un mahinācijām……

 17. Nu re kā piepildījās mūsu vēlmes! Atbildēt

  Re kā dzīvajā izskatās mūsu varonīgās cīņas uz barikādēm “kaut pastalās, bet brīvā LV” rezultāts…
  26 gadu laikā Rīgā kaklakungu ir saradies 100 x vairāk nekā bija tajos riebīgajos padomju gados …
  Nepatīkami teikt, bet tajos padomju gados šāda situācija – nu kā ar šo 80-gadīgo onkuli – nebūtu vnk iedomājama …

 18. Un tomēr – likuma burts ir jāievēro visiem, gan Vītola k-gam, gan biezajam Baltezerā, nevienai amatpersonai nav tiesību pārkāpt likumu. Ja likums ir aplams (šinī gadījumā to nevar teikt), tad prasiet mainīt likumu. Arī Vītola kungs ir parakstījies par būves termiņu (arī likuma prasība), tad vajadzēja savlaicīgi risināt pagarinājumu, vai meklēt ceļu būves nodošanai ekspluatācijā – to varēja un var atrisināt tikai ar būvvaldi – manuprāt šajā situācijā tas ir vienīgais ceļš un Latvijā ne pirmais.

  • Visi tikai atrunājas-likumdevējs tā noteicis.Lūdzu uzrakstiet vārdu un uzvārdu konkrētām personām,kas tos murgus izdomā un paraksta!

   • Valdis Vītols- 80 g.v. Atbildēt

    Daina ! Jūs precīzi pateicāt par slēpšanos aiz likuma burta . Likumi un Noteikumi nepārtraukti tiek mainīti un grozīti , bet ierēdņiem ir izdevīgi pašiem nedomāt , bet slēpties aiz likuma burta . Vai Likumdevējs ir paskaidrojis un pamatojis kāpēc vispār tiek iekasēts īpašuma nodoklis ? Tas pats nosakot privātpersonai būves kopējā ilguma termiņus . Un soda naudu par būves kopējā termiņa pārsniegšanu . Un administratīvo sodu nosaucot par paaugstināto īpašuma nodokli .

  • Būs vēlēšanas. Saprotu ka Ušakova un Amērika kungi ir jātriec no Rīgas domes ar zināmajā
   substancē samērcētu koku. Bet pie lietas. Sakiet kāds ļaunums tika nodarīts sabiedrībai un valstij
   kopumā, ja konkrētājā būvlaukumā nebija ievērotas birokrātiskās prasības. Cilvēks nebūvēja neko
   dižu. Viņa būve nevienu neapdraudēja. Viņš būvēja uz savas zemes. Kad Johans Bīrons sadomāja
   uzbūvēt dažas pilis vai viņš nodibināja Kurzemē 60 būvvaldes un lika zemniekiem tās uzturēt, nē
   viņš pieaicināja lietpratējus un lika tiem ķerties pie darba. Atšķirībā no Rīgas būvvaldes uzraudzītā
   lielveikala, gadsimtu laikā nevienam uz galvas nav uzkritušas tā laika celtnes. Nezinu kā bija pirms
   kara. Viensētā glabājās tikai ēkas plāns-griezums. To esot prasijuši apdrošinātāji. ne aprinķis.
   Manas domas. Nelielu māju nodošana eksplutācijā ir jāizbeidz. Tā mūsu valstī ir tipiska padomju
   laika atlieka. Zinu zinu. Tūlīt piesauksiet Eiropas Savienību. Sabiedrībai un valstij ir svarīgi lai ēkas
   fasādes būtu saskaņotas un celtnes būvi uzraudzītu buvinženieris. Lai iekasētu nodokļus pilnībā
   pietiek ar ēkas būvapjomu. Svarīgs ir nevis vannas istabas novietojums, bet gan lai tā nepiesārņo
   vidi. Likums kas lauj pašvaldībām noteikt NĪ nodokļa apjomu ir steidzīgi jāatceļ Zinoši advokāti uz to
   norādija jau likuma pieņemšanas laika, bet ZZS to tomē rdabūja cauri. Ir acīm redzams ka šī likuma
   redakcija ļauj ierēdņiem atklāti laupīt aizvietojot tiesu varu.

   • Valdis Vītols- 80 g.v. Atbildēt

    Brāli Teodor ! Jūs pilnīgi pareizi esiet izteicis mūsu kopējo problēmu – Būvvaldes sīkumainu un subjektīvu iejaukšanos privātajā dzīvē . Viņi vēlas pie būtiskām un svarīgām lietām ‘” piekabināt” visādus sīkumainus un subjektīvus regulējumus . Kad durvju roktura izskats ir tik pat svarīgs kā pati būve . Jūs variet mierīgi dzīvot nevienam netraucējot līdz nenonāksiet saskarē ar Būvvaldi . Tad pēkšņi viss izrādīsies nepareizs un nelikumīgs . Viņi jau nonākuši līdz tādam absurdam , ka pat suņa būdai jāpasūta arhitekta projekts un jāsaskaņo ar Būvvaldi .

  • Valdis Vītols- 80 g.v. Atbildēt

   HA ! Jūs runājiet kā tipisks kabineta ierēdnis , kurš redz tikai Likuma burtu , aiz tā slēpjas un soda citus , pats neuzņemoties nekādu atbildību – “es jau neko , bet Likums taču…” Kad sāku būves rekonstrukciju man bija beztermiņa Būvatļauja ! Bet nemitīgi mainot Noteikumus izdomāja būves ilguma termiņus , atsevišķu būvatļauju un sodīšanas mehānismu . Ciniski nosaucot soda sankcijas par paaugstināto nodokli , bet jebkādām atlaidēm . Un soda sankcijas aprēķina nevis pēc reāla kaitējuma , bet gan no kadastrālās vērtībās . Rīgas Domei nekāda “skāde ” , bet man 920,- euro sods ! Tā lūk !
   Un likuma burtkaļi var priekā berzēt rokas , ka viens censonis tiek sodīts .

   • Diemžēl! Kompartijas lauskas ( mūsu partiju sistēma) ir par ilgu aizkavējušās pie varas.
    Laiks ņemt varu 90 gada pusaudžiem. Citādāk veco komunistu balstītie ierēdņi mūs visus nosmacēs.

  • Aplams nav likums vien. Aplama ir visa šī bandītu valsts. Cerams, drīzumā sabruks, jo pamati tai pagalam greizi. Varēsim tad beidzot būvēt jaunu, SAVU valsti.

 19. Lulu
  Bet ja varas vīram vajadzīga tà zeme
  tà vieta iepatikàs kāda runa vēl.

 20. Lv ierēdņus,kā sugu,vienmēr esmu saucis par burta kalpiem, kuriem neeksistē nekādas morāles normas.
  Vienīgā norma pēc likuma viss likumīgi. Bez atkāpes izvērtējot vecumu, veselību, materiālo stāvokli u.t.t.

  • Valdis Vītols- 80 g.v. Atbildēt

   god. Āķi! Jūs precīzi pateicāt par ierēdņu vienaldzību pret Cilvēku. Kad saņēmu paziņojumu par paaugstināto 3% īpašuma nodokli mēģināju to argumentēti noprotestēt Ieņēmumu Pārvaldē . Saņēmu atbildi uz 6 lpp. kur uzskaitīti Likumi un Noteikumi , tikai neviena vārda nav pēc būtības un par cilvēku . Tas pats atkārtojās , kad pārsūdzēju Rīgas Domē . Atnāca analoga satura atbilde jau uz 10 lpp , kur tāpat pilnībā apiets Cilvēka faktors – Maksā ragā ! Ja nepretošos , tas var beigties ar vienīgā īpašuma atņemšanu .

 21. Tie,kas uzliek tādus nodokļus ir latviešu tautas ienaidnieki!

 22. Sausais atlikums.vai tiešām tai buvvaldei tik grūti sirmajam kungam paskaidrot kā pareizi rīkoties? Būtībā vajajadzēja pagarināt būvatļauju vai ieteikt arhitektu renovācijas veikšanai.ierēdņu nekaunībai nav robežu.esmu tam gājusi cauri, tikai pateicoties uzņēmībai un papildus konsultācijām visu izdarīju bez liekiem nerviem un naudas izspiešanas

  • Arī pats esmu gājis cauri Rīgas būvvaldes absurdam. Kad uzdevu to pašu jautājumu par konsultācijām, visi tajā nodaļa kur biju sāka skaļi smieties, un piebilda, ka būvvalde bezmaksas konsultācijas nesniedz. Tad kāda hrena pēc viņi tur sēž?

 23. Ne kaun ne goda shodienas valdiibai! Pat PSRS laikos taada nebij!

 24. Valdības pārstāvis Atbildēt

  Rīgas pensionāri – tinieties uz nabadzīgo Latgali. Nopērciet kaut kur Zilupē dzīvokli par 300 eiro. Gadā nodoklis būs 15 eiro.

 25. Pazīstu Vītola kungu personīgi. Uzņēmīgs vīrs – jau esot pensijas vecumā ņēma hipotekāro kredītu un sāka pārbūvēt savu vasarnīcu par māju. Saņemot Latvijas apstākļiem samērā normālu pensiju un turpinot strādāt (arī alga bija diezgan laba), viņa plāni bija visnotaļ reāli, taču labos nodomus izjauca krīze. Protams, pirmām kārtām “samazināja” pensionārus, bet Vītola kungam tad jau bija pāri 70. Un turpmāk nācās tikt ar visu galā tikai no savas pensijas, tāpēc arī iekavējās tā nodošana. Šo detaļu Vītola kungam arī vajadzēja pastāstīt žurnālistam,….tas novērstu dažu komentētāju neizpratni, kā vispār viens pensionārs spēj būvēt māju Rīgā?! Krīze daudziem izjauca plānus un labos nodomus – arī Vītola kungam. Labi, ka uz to brīdi māja jau bija praktiski pabeigts – atlika nomaksāt atlikušo kredītu un nodot māju ekspluatācijā. Tāpat jau grūti, bet te vēl tas “pārsteigums” no Rīgas Domes!

 26. ko nevar celt, to nevar nest. Ne tikai pie mums, bet arī ASV, Austrālijā un arī citās attīstītaās zemēs, kad ienākumi sarūk vai mainās sociālais statuss, ļaudis meklē sev kaut ko piemērotāku un tas skaitās dabīgi. Tikai pie mūsu dzīves līmeņa vīram nekas vairāk par pieticību nespīd. Žēl, jo no cilvēciskā viedokļa, tas ir smags morāls pazemojums, kad spēks vēl būtu kaulos un galva arī strādā. Neiedziļinājos detaļās, bet dotajā gadījumā pašvaldība var dot kādus nebūt atvieglojumus kā invalīda apgādātājam

  • Jā, 80 gados labāk prom uz nabagmāju, jo nevar tak nest cilvēka cienīgu dzīvi paša uzceltā mājā. Mums ir nesamērīgi nodokļi par pieticīgu dzīvesveidu.

 27. ja /es ari vinam piekritu .valdiba vaiz nezin kad beiksiesapetite tai.

 28. Kā nav kauna Rīgas domei un Ušakova kungam!

 29. Forši! Vismaz beidzot izpurinās tos nenormāli biezos penšus, kas atļaujas dzīvot brīnišķīgajā latvijā, un pie tam vēl MĀJĀ! Kāda bezkaunība! Lai tagad maksā par savām izvirtībām!

 30. Un kāda daļa būvvaldei vispār par to, ko īpašnieks savā īpašumā dara. Vienīgais, kas īpašniekam būtu jādara, tas ir, jāinformē pašvaldība par savām iecerēm. Bet atļaut vai noraidīt – tā jau ir ”likumīga” /pašlaik/ nekaunība, plus vēl sodīt! Super! Un izrādās mums jāuztur kantoris, kurš mūs soda! Vai nav mazliet par daudz?

  • Jūs esiet precīzi uztvēris lietas būtību – kāda Būvvaldei darīšana , ja māju rekonstruē par savu naudu , un iespēju robežas . Kādi termiņi ? Kāda būvatļauja gatavai būvei ? Un ja būve ir gatava , bet ‘tās gatavību nemaz nepārbauda , bet atrod nebūtiskus sīkumus , žogu un palīgbūves … pie būves tiek piekabināti dažādi nebūtiski un viegli novēršami sīkumi , kurus var viegli novērst netraucējot būves pieņemšanu ekspluatācijā . Bet ja nav nekā nopietna , tad šos sīkumus var viegli pārvērst soda naudā .

 31. kaa tad valdiiba piebaaziis savas riikles, ja nesodiis un neuzliks lielos nodoklus.

 32. Manuprāt, Inaŗa Papina ir pelnījusi, ka viņai, esot kopā ar bērniem un mazbērniem, pāri pārbrauc Rīgas satiksmes trolejbuss, tramvajs un garais autobuss. Tas būtu tikai taisnīgi.

 33. Komunistu laikā vienīgo īpašumu nost neņēma, varēja būt drošs, ka pakiks bērniem un mazbērniem
  Šodien brīvajā latvijā ir nesalīdzināmi sliktāk

  • kā vēl ņēma nost!Vai izsūtītos aizmirsi, vai to ka pēc 17.gada revolūcijas nopirktās zemes atņēma, citiem arī mājas atņēma un visu iedzīvi, pieprasīja tādus nodokļus,ka visu nopelnīto nācās atdot un tad vēl uz Sibīriju aizveda nomirt…gribēja kaut ko būvēt, bez prasīšanas piebrauca pie mājas ar buldozeru un pārcēla uz VALSTS dzīvokli evis privātu īpašumu…vai tiešām tik īsa ir atmiņa?

  • jā,komunistu laikos viņš atskaitītos par katru dēļu galu un ķieģeli,kur ņēmis,ja ne sēdējis ar ģimeni 5 cilvēku sastāvā 30 kv metros desmitiem gadus

 34. Šis pensionārs ir pats sevi iedzinis slazdā būvējot sev māju tad, kad saņem tikai pensiju. Laikā, kad nodokļi Latvijā mainās tikai uz slikto pusi, šādas darbības Rīgas būvvalde, attīstības departaments un arī Rīgas Dome nepieļauj un soda. Labāk, protams, šo kantoru ieskatā, būtu ja šim cilvēks dzīvotu Rīgas naktspatversmē un pārtiktu no zupas virtuves produktiem – tas ir tas īstais mērķis uz ko katram Rīgas pensionāram ir jātiecas.
  Būvvalde un attīstības departaments, šie kantori ir jau kļuvuši par Rīgas Domes VID struktūru, kura iekasē lielas naudas summas neskatoties uz lietu loģiku – tas nu ir neapstrīdami.
  Bet pamatā, mūsu sabiedrībai ir tomēr arī citas, ikdienā tieši to skarošas problēmas.Pats galvenais – privātīpašuma neaizskaramības princips tiek totāli ignorēts, nekaunīgi un brutāli visās vietās! Bet visi, kas to saprot, visi gudrie valstsvīri un tēmu labi pārzinošie juristi gļēvi klusē! Jautājums pamatā vienkāršs – ja tas ir pilsoņa likumīgi iegādāts vai mantots privātīpašums, tad kāpēc var likt soda naudu par uzcelto šķūnīti pilsoņa īpašumā, krūmu augšanu utt.,?! Ja tas ir patiesībā nomāts valsts jeb pašvaldības īpašums, tad tā arī to jāpasludina, nekrāpjot tautu ar melīgiem, dzīvē neeksitējošiem likumiem un skaistiem nosaukumiem – “privāts īpašums”.

 35. Godīgais vienmēr dabū pa mici, ja viņš tāpat kā bagātnieki, būtu nosaucis un reģistrējis dzīvojamo māju pa pirti vai bibliotēku, vai šķūni, nodoklis būtu tik niecīgs, ka nemanītu.

 36. Skumji:(((

 37. Tur jau tā lieta , ka pie mums visas naudas izspiešanas shēmas – nodokļi , sodi , akcīzes , nodevas , kavējuma naudas … vis , viss ir likumīgi . Arī minimāla alga ir likumīga … piesieties nav kur .

 38. Žēl vecā kunga, bet nedomāju ka mūsu resnajiem intresē,kā dzīvo pensionāri un kādi vispār valstī likumi.

  • Te Ušakof – rūp pildīt Tal muda pavēli pret gojiem:”Kalns klanīsies likuma priekšā!”

   • PATS taču esi viens no tiem “politiski atbildīgajiem” SILES izdzimteņiem, kas izkūko un pieņem likums šajā “valsts” parodijā “eurolatvānijā”. Tā, ka – nav ko jāmuld par Ušakovu, ja tev pašam šņukurs sū#os līdz plikajam un tukšajam paurim.

 39. burta kalpiem ,nav svariigs cilveeks ,cilveeks,cilveeciiba,vinji prot lasiit pantus un to punktus ,iznjeemumi nevarot buut ,jo visi ir vienaadi ,taatad kaa komunismaa !

 40. ….. nožēlojamie , skaudīgie latvieši , arī es pensionāre , braucu ar mašīnu , bet ziemas riepas nevaru nopirkt !!! Tas salīdzinājumam ….

 41. Ušakovam taču kaut kā jāiekasē līdzekļi, lai nodrošinātu partijas darbību un nesaprātīgi subsidētu sabiedrisko transportu

 42. Tā nu gan ir izcila māka no pensijas uzbūvēt māju un vēl visvisādus šķūņus. Kad jāmaksā nodokļi valstij , tad pensija ir ļoti maza.

 43. Budzis gatavais !
  Būtu piedzimis Lielajos Sīpolos un uzaicināts celt LPSR tautsaimniecību, tev vēl piemaksātu ?

Draugiem Facebook Twitter Google+