×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Uz pusēm!

kombains1_km

Kopā ar kaimiņu iegādājamies graudu kombainu. Kāda dokumentācija jānoformē, lai es savā nodokļu deklarācijā varētu iekļaut arī tā amortizāciju? Kombains ir uz kaimiņa vārda, bet ir bāriņtiesas apstiprināts līgums, ka to lietojam kopā, arī visi izdevumi ir uz pusēm!
 Alberts Vērdiņš Višķu pagastā

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.188 “Kārtība, kādā individuālie komersanti, individuālie uzņēmumi, zemnieku un zvejnieku saimniecības, citas fiziskās personas, kas veic saimniecisko darbību, kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā” paredz dažādus gadījumus, ar kādu vērtību jāuzskaita pamatlīdzeklis nolietojuma aprēķināšanai, ja tas ir nopirkts, izveidots, denacionalizēts, personiskā manta vai dāvinājums.

Šo noteikumu 29. punkts noteic: ja saimnieciskajā darbībā izmantotajam pamatlīdzeklim nav iegādes dokumenta vai dokumentu, kas pamato personas pašas izveidota pamatlīdzekļa sākotnējo vērtību, vai pamatlīdzekļa vērtība nav noteikta atbilstoši šo noteikumu 27. punktam (denacionalizēts), kā arī, ja pamatlīdzeklis iegūts ziedojuma, dāvinājuma vai mantojuma veidā, to var uzskaitīt tikai natūrā, proti, bez novērtējuma naudas izteiksmē.

Kā redzams, normatīvie akti aprakstīto gadījumu neparedz, taču, ja jums papildus bāriņtiesas apstiprinātajam līgumam ir apliecinājums, ka naudu esat maksājuši uz pusēm (maksājuma uzdevumā) vai varbūt ir rakstisks apliecinājums, ka iedevāt naudu kaimiņam kombaina pirkšanai, kā arī, ja tehniskajos dokumentos ir gan īpašnieka (kaimiņa), gan turētāja (jūsu) uzvārds, tad drīkstat rēķināt amortizāciju no traktortehnikas iegādes vērtības, kas redzama pirkuma dokumentos. Izdevumos drīkstat iekļaut tikai pusi no aprēķinātās amortizācijas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+