×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
12. augusts, 2016
Drukāt

Uz Rio brauc teju visi prezidenti, bet nelietis ir tikai Pone? (17)

foto: LETA
Ansis Dālefoto: LETA Ansis Dāle

Pēdējās dienās viens no centrālajiem personāžiem saistībā ar Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm ir Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Kaspars Pone – viņš aizbrauca uz Rio, bet peldētājas Aļonas Ribakovas trenerim Germanam Jakubovskim bija jāpaliek mājās. Neglīti. Taču ir fons, kas to neļauj vērtēt nemaz tik viennozīmīgi, proti, vieta olimpiskās komandas delegācijā atradusies praktiski visiem nacionālo federāciju vadītājiem.

Latviju Rio pārstāv atlēti no 12 sporta veidu federācijām – cīņa, vieglatlētika, volejbols, riteņbraukšana, kanoe, džudo, burāšana, peldēšana, teniss, šaušana, svarcelšana un modernā pieccīņa. Latvijas Olimpiskās komitejas izdotajā oficiālajā Latvijas delegācijas bukletā iekļautas visas personas, kas dosies uz Rio (izņemot dažus pēdējā brīža papildinājumus), un – tur ir astoņu federāciju prezidentu uzvārdi. Iztrūkst četri, bet – Latvijas Šaušanas federācijas prezidents Kārlis Krēsliņš “LA” piektdien atzina, ka tomēr pārdomājis un nākamnedēļ lidos uz Brazīliju. Latvijas Kanoe federācijai šobrīd nav prezidenta, svarcelšanā jau gadiem valda aukstais karš starp Viktoru Ščerbatihu/Eduardu Andruškeviču (pašu dibinātā Latvijas Svarcelšanas federācija) un Aivaru Ritenieku (Latvijas Svarcelšanas klubu apvienība), līdz ar to patiesībā var pat uzskatīt, ka arī svarcēlājus Rio pārstāv oficiāla persona. Par Latvijas Modernās pieccīņas federācijas prezidentu Jāni Liepiņu neizdevās iegūt informāciju – bukletā viņa nav, bet, iespējams, tas saistīts ar to, ka Ruslans Nakoņečnijs bija pēdējais, kas oficiāli iekļuva olimpiešu kārtā pēc Krievijas sportistu diskvalifikācijas. Katrā ziņā viņa treneris Mihails Jefremenko ir Rio.

Latvijas Olimpiskā komiteja skaidrojusi, ka vietas visiem delegācijas pārstāvjiem nepietiek. Objektīvs iemesls, vairāk palīgu nepieciešams tiem sportistiem, kuriem ir lielākas izredzes uz augstu vietu, pārējiem jābūt saprotošiem. Taču, piemēram, Rio ir trīs burāšanas pārstāvji – sportiste Ketija Birzule (cīnās par pirmspēdējo vietu), treneris Māris Birzulis un Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents Ansis Dāle. To pašu var teikt par šaušanu – ir sportists Dainis Upelnieks (bez izredzēm uz augstu vietu), treneris Uģis Dronka un būs federācijas prezidents Krēsliņš (visi vienlaicīgi, ne uz tā rēķina, ka sportists/treneris aizbrauks un funckionārs atbrauks).

Fakts, ko var konstatēt – Pone ir Rio, bet treneris palicis mājās, nav glīts. Taču – kāpēc tieši peldēšanas federācija nostādīta situācijā, kad jāizdara pietiekami sāpīga izvēle? Peldēšana nebūt nav marginālākais sporta veids.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Tas tikai apstiprina to, ka sportā funkcionāru arī pie mums ir par daudz – delegācija sastāv no “prezidentiem”, pat visiem treneriem vietas nepietiek.

 2. Izlasot šo kārtējo funkcionāru klātbūtnes “attaisnošanās” rakstu, vienīgais, ko gribētos ieteikt, ir turpmāk rīkot atsevišķu olimpiādi funkcionriem un ierēdņiem “iz sporta”, līdzīgi, kā rīkojam paraolimpiskās spēlēs cilvēkiem ar invaliditāti ik reizi pēc kārtējās Olimpiādes noslēguma .

 3. Nesapritu, kāds mērķis secinājumu daļai šajā rakstā? Fakti jau min€ti.

 4. Nu kāpēc tad tā – visi funkcionāri ir nelieši, visi !

 5. Man jau patīk, ko gan citu no šiem plebejiem gaidījāt…un, vispār, latvietis ir skaudīgs, zaglīgs, nīkulīgs un lielīgs tipiņš,,,

 6. Amotāli ir tas, ka Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Pone uz Rio dodas ar… trenera akreditāciju. Un plašsaziņas līdzekļos izskan informācija, ka viņš esot ļoti pārsteigts, ka ieguvis trenera akreditāciju.

 7. Ja gadiem nevar sakārtot jaunatnes treneru algas, kuras, salīdzinot pat ar Igauniju, ir drīzāk pabalsti, tad kādas morālas tiesības ir šiem, saucamajiem prezidentiem, doties uz Olimpiskajām spēlēm par budžeta naudu. Gandrīz visi viņi ir materiāli nodrošināti, miljonāri. Sava goda pēc- samaksā pats un brauc.

 8. Mazi bērni nevar macīties savas dzīves vietas tuvumā ,bet brangie uzdzīvotāji regulāri ceļo uz valsts rēķina pa visu pasauli ,ne jau tikai olimpiskajās spēlēs. Padomājiet, kāpēc mums ir tik daudz sporta veidu,sacensību , vecuma grupu, sportisti tur ir tikai sīks ,kaut neatņemams rīks. Painteresējieties par izmaksām t.sk.neafišētajām visam šim biznesam . Droši konkurēs ar slaveno zelta tiltu, VID ēku un blāķi Daugavas krastā.

 9. Mēs ,sabiedrība ,apmaksājam šo nekaunīgo ekskursantu dzīres , gan ar saviem nesamērīgajiem nodokļiem,gan uzspiestajiem nesamērigi pret mūsu algām lielajiem maksājumiem valsts monopolistiem kas no mūsu naudas it kā sponsorē LOK izvirtības.Ar valsts varas gādību…

 10. Latvijā visvairāk prezidentu

 11. kā cilvēciņiem, kuri patiesībā ir nulles, bez specialitātes un izglītības, sīknaudiņa, gribas sevi saukt par prezidentu

 12. Pone gan nevarēja pastāstīt, kāpēc viņš olimpiskajās spēlēs ir ar …TRENERA akreditāciju, kurai, visticamāk, bija jāpienākas …TRENERIM Jakubovskim. “Biju pieteikts kā federācijas prezidents (“team leader”), bet nezināmu iemeslu dēļ saņēmu …trenera akreditāciju un tagad nekur …netieku iekšā. KURĀ iekšā gribēji tikt, a? .. ?

  Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, pāris dienu PIRMS Latvijas peldētājas Ribakovas starta viņai bijusi SARUNA(!!!)… aci pret aci ar LPF prezidents Poni (.., izlikies par treneri? )
  un pēc tās peldētāja bijusi ar …ASARĀM acīs, tomēr pats LPF prezidents pauda, ka tā bijusi tik tāda …IKDIENIŠĶA !!!) saruna ar vēlmi noskaņot sportisti …PIRMS starta.
  Visīstākais .. tu esi!
  Gada laikā NEREDZĒJI sportisti un pēkšņi Rio IZLIEKAS par …treneri!

 13. cik tad to prezidentu Latvijā ir, drīz laikam sētnieku arī sauks par slotas lietotāja prezidentu, vēl varētu būt bomzis -prezidents no sētmalei, kā cilvēciņiem, kuri nekas nav bijuši, patīk skanīgi nosaukumi, un nodokļu maksātājiem jāuztur šie sauktie prezidenti

 14. Ja brauktu abi, visi liktos mierā. Bet tā kā TRENERA vietā aizbrauc funkcionārs, nu tas jau ir par traku!

 15. traģiskais pone NEZIN, kurā lauciņā ielauzies, izmantojot dienesta stāvokli??? Cik PRETĪGI!!! Daudzos komentāros runā par GODU. Šaubos, vai tāds jēdziens tādam tipam kā pone vispār ir???????????

 16. Valsts ar saviem līdzekļiem arī piedalās LOK finansēšanā.
  Tāpēc Šadurska ierēdņiem, kas kaut ko no tā sajēdz, pienākums būtu kontrolēt, kur tā nauda paliek.
  Ja brauc visi federāciju prezidenti, tad viņi visi ir nekaunīgi, bet Pone patiešām ir visnekaunīgākais un nepatīkamākais. It kā biezais, bet nevar pats finansēt olimpiādes apmeklēšanu.

 17. nu prezidenti protams brauc, bet vai trenneru vietā vai tomer kā prezidenti?
  pones gadijums vispār ir īpāšs sāksim ar muļķa tēlošanu ka neko nezin, gulet ko aizgāja mājās un nevainigi pamodās rio, nezin ne kā nokļuvis ne kādā statusā…. turklāt vel neapmierināts jo trennera akreditācija ierobežo viņa iespējas vazāties visur apkārt par velti. tad vel viņa “sportistes noskaņošana sacensibām”kura beidzas ar sportistes histerisku raudāšanu…. ļoti iedvesmojošs morālais atbalsts vai ne? un protams ka beigās ari izmuldas kāpec trenneri nelaida- trenneris kašķejies un sūdzejies ka sportisti uz olimpiādi nelaiž (vienigo kas valsts rekordu spēj labot) kamer tie kas tikai plunčājas pa baseinu, tie brauc. protams ka tādu kašķigu veci nevar laist nekur….
  ponem jāliek atmaksāt visi ar viņa ekskursiju saistitie izdevumi un jāpadzen no sporta funkcionāriem uz visiem laikiem. bet nu tā normālā valstī notiktu ne pie mums

Draugiem Facebook Twitter Google+