×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. augusts, 2012
Drukāt

Uzdod atrast naudu vēstures konkursam

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis uzdevis valsts sekretāra vietas izpildītājai Laumai Sīkai atrast konkursa “Vēsture ap mums” norisei nepieciešamo finansējumu. 


 

Kā rakstīju, šogad apdraudēta starptautiska skolēnu vēstures pētniecības konkursa “Vēsture ap mums” norise, jo vācu fondi, kas to finansēja līdz šim, nu finansējumu vairs nepiešķir. Konkursu Latvijā rīko Vēstures skolotāju biedrība un tā sekmīgai norisei nepieciešami 2300 lati.

Konkursa patrons ir Valsts prezidents Andris Bērziņš. Valsts prezidenta kanceleja pēc “Latvijas Avīzes” intereses par konkursa likteni nosūtīja Vēstures skolotāju biedrībai vēstuli, kurā apņēmās gādāt par konkursa noslēguma pasākumu, kā arī aicināja Izglītības un zinātnes ministriju meklēt risinājumus konkursa norises nodrošināšanai.

“Valsts prezidenta kanceleja tiešām ir vērsusies ar lūgumu ministrijā atbalstīt šo konkursu,” vakar apstiprināja R. Ķīlis. “Es domāju, ka mums izdosies dabūt naudu. Esmu uzdevis valsts sekretāra pienākumu izpildītājai nākt klajā ar redzējumu, kur mēs šo finansējumu varētu rast. Laumai Sīkai jāmeklē risinājums kopā ar Liesmu Osi (Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietnieci valsts valodas politikas jomā) un Gunti Vasiļevski (Valsts izglītības satura centra direktoru. – I. K.) . Domāju, ka budžeta grozījumi te nebūs vajadzīgi. Tik nelielu summu varam atrast ministrijas iekšienē.”

Izglītības ministrs uzsvēra, ka ir svarīgi, lai konkurss, kas veicinājis jauniešos interesi par savas valsts, novada un ģimenes vēsturi, turpinātos. “Mēs esam gadiem dzīvojuši uz citu rēķina, gaidot konkursa finansējumu no ārzemēm. Beidzot jāsāk par to gādāt pašiem,” teica R. Ķīlis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+