Ekonomika
Darbs

Darba devēji aicinās ārzemēs strādājošos latviešus braukt mājās2

Foto-Shutterstock

Mobilo sakaru operators “Tele2” izstrādājis jaunu kustību “Latvija strādā”, lai Latvijas tirgum piesaistītu ārzemēs strādājošos latviešus, aģentūru LETA informēja “Latvija strādā” komunikācijas konsultante Karīna Rozena.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes 2018.gada dati liecina, ka kopumā Latvijas bezdarbnieku skaits sasniedz 65 000, kuru galvenokārt veido tādas iedzīvotāju grupas kā 50 gadu slieksni sasniegušie, ilgstošie bezdarbnieki un personas ar invaliditāti, kā arī neliels skaits jauniešu. Savukārt starp aizbraukušajiem patlaban ir vairāk kā 170 000 cilvēku, kas strādā un mācās ārzemēs, veidojot lielu potenciālo darbinieku kopu, kas ar savu pieredzi un zināšanām sniegtu augstu pievienoto vērtību katram darba devējam individuāli un ilgtermiņā veidotu spēcīgu darba tirgu, kas palīdzētu celt kopējo ekonomisko stāvokli valstī.

Kustības “Latvija strādā” biedri, parakstot memorandu, apņemas daļu no šiem cilvēkiem atgriezt Latvijā, piedāvājot konkrētas darba vietas un veidojot stratēģisku komunikāciju ar šo auditoriju.

Kustības “Latvija strādā” atklāšanas pasākums norisināsies 15.maijā plkst.10 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās, Krišjāņa Valdemāra ielā 35, Rīgā.

“Latvija strādā” atklāšanas pasākums plānots kā praktisks seminārs, kurā iepazīstinās potenciālos kustības dalībniekus un medijus ar kustības mērķiem un pētījumiem par uzņēmumu un emigrantu vajadzībām, vienlaikus sniedzot praktiskus padomus aizbraukušo darbinieku uzrunāšanai.

Kustības “Latvija strādā” pasākumā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs prezentēs līdzšinējos valsts līmeņa pasākumus remigrācijas veicināšanai un aktuālos emigrācijas datus, “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs pastāstīs par “Latvija strādā” mērķiem, kā arī iepazīstinās ar darbaspēka piesaistes izaicinājumu aptaujas rezultātiem un Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans prezentēs pētījuma rezultātus, kas skaidros līdzšinējās remigrācijas tendences un remigrantu vietu darba tirgū. Savukārt informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma “Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkavnieks iepazīstinās ar savu līdzšinējo pieredzi aizbraukušo darbinieku piesaistei, “Tele2” personāldaļas vadītāja Aija Bite-Ozere sniegs praktiskus padomus aizbraukušo valstspiederīgo piesaistei. Tāpat pasākumā prezentēs video intervijas ar remigrantiem, kas atgriezušies un patlaban strādā Latvijā.

Pirmie kustības sadarbības partneri ir Ekonomikas ministrija, degvielas mazumtirgotājs “Circle K Latvia”, auditorkompānija “Ernst&Young”, IT uzņēmums “Evry Latvia”, apvienoto pakalpojumu centrs “Solvay Business Services Latvia” un Latvijas čārterreisu aviosabiedrība “SmartLynx Airlines”. Kustību atbalsta arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

LA.lv