×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

Uzņēmējs: Latvijas darba tirgus jāatver viesstrādniekiem

Foto - LETAFoto - LETA

Lai veicinātu uzņēmumu konkurētspēju, ir jāveicina efektivitāte, bet to var panākt, piesaistot darbaspēku no NVS valstīm, piemēram, Krievijas un Ukrainas, šodien SIA “Firmas.lv” un biznesa portāla “Nozare.lv” rīkotajā diskusijā “Latvijas biznesa gada pārskats – kas sagaida uzņēmumus?” sacīja Latvijas granulu apkures katlu ražošanas uzņēmuma SIA “Grandeg” valdes loceklis Andris Lubiņš.

Viņš atzina, ka viesstrādnieki no NVS valstīm ir ar mieru strādāt ar esošajām Latvijas algām. “”Grandeg” ir piesaistījis divus darbiniekus – metinātāju un inženieri no Baltkrievijas un Ukrainas -, kuri strādā ar darba atļaujām, jo Latvijā šos speciālistus nevar dabūt,” uzsvēra uzņēmējs.

Tomēr, pēc Lubiņa sacītā, ir problemātiska viesstrādnieku iesaistīšana Latvijas darba tirgū. Viņš uzskata, ka būtu jāatvieglo uzturēšanās atļauju izsniegšana viesstrādniekiem.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) stāstīja, ka interese par Latviju nav tikai NVS valstu darbaspēkam, bet, pie zināma algu pieauguma, interesi par mūsu valsts tirgu varētu izrādīt arī Āzijas valstu darbaspēks. Taču Vilks norādīja, ka, domājot par imigrācijas politiku, ir jāsaprot, no kurām valstīm piesaistīt darbaspēku un cik daudz, kā arī jādomā par to, kā imigrācijas jautājumu risināt ar kvalificētu aizbraucēju reemigrāciju.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce sacīja, ka patlaban jau pastāv likumīga iespēja piesaistīt augsti kvalificētus cilvēkus no ārvalstīm, tomēr tas ir sarežģīti. Pēc viņa sacītā, šim jautājumam no procedūru viedokļa jābūt vienkāršākām.

Tajā pašā laikā Pūce uzsvēra, ka, piemēram, apstrādes rūpniecības lielākā problēma nav darbaspēka trūkums, bet gan zemā produktivitāte. “Atsevišķos jautājumos imigrācijas ir neizbēgams risinājums, bet ar to nevarēs atrisināt visas problēmas,” teica Pūce.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+