×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

Vācieša muzejā trešdien aicina tikties ar Jāni Jurkānu

Foto: LETAFoto: LETA

Dramaturgs Jānis Jurkāns teātra "Skatuve" telpās piedalās preses konferencē par festivālu "Ieskats 2007".

Trešdien, 29. janvārī, Ojāra Vācieša muzejā notiks pirmā šī gada tikšanās valodas vakaru ciklā “Vārds – tas ir svētums, gadsimtu pienests”, liecina informācija Memoriālo muzeju apvienības mājas lapā.

Ar rakstnieku un dramaturgu Jāni Jurkānu sarunāsies literatūrzinātnieks Jānis Zālītis. Dramaturgs stāstīs gan par jaunāko, vēl nepublicēto un neiestudēto lugu “Līgo”, kā arī par lugu, kurai nosaukums vēl nav atrasts, bet tā būs par jauniem cilvēkiem un viņu valodu. Jānis Jurkāns arī dziedās – gan savas, gan citu autoru dziesmas.

Jānis Jurkāns literatūrā ienāba 20. gadsimta 70. gadu otrajā pusē un sākotnēji turpina latviešu dramaturģijas reālistisko tradīciju, tomēr, salīdzinot ar iepriekšējo dramaturgu paaudzi, piedāvāja atšķirīgu skatu uz realitāti un, tēlodams sadzīviski konkrētu, neizskaistinātu vidi un psiholoģiski pamatotus raksturus, labākajās lugās spējot radīt piesātinātu, nosacītu atmosfēru, kur nozīme ir ne tikai vārdiem vai lietām, bet arī noskaņām, simboliskiem tēliem, skaņām.

21. gadsimta sākumā Jānis Jurkāns pievērsies komēdijas formai, konsekventi izmantojot zemās komikas paņēmienus. Maz zināms vai piemirsies fakts – Jānis Jurkāns ir scenārija autors pirmā latviešu televīzijas seriāla “Dzīvoklis” desmit sērijām. 2004. gadā nāca klajā viņa pirmais romāns jauniešiem “Nirējs”, par ko autors saņēma Gada balvu literatūrā bērniem.

Jurkāns rakstījis arī dziesmu tekstus un mūziku vairākiem savu lugu iestudējumiem, bieži uzsverot mūzikas nozīmi lugu tapšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+