×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Vācijā pieaug galēji labējo ekstrēmistu un islāmistu radikāļu skaits (1)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Vācijā pieaug galēji labējo ekstrēmistu un islāmistu radikāļu skaits, pirmdien vēstīja laikraksti “Tagesspiegel” un “Berliner Morgenpost”.

“Tagesspiegel”, atsaucoties uz avotiem drošības dienestos, ziņoja, ka uz vardarbību noskaņotu galēji labējo skaits pieaudzis par vairāk nekā tūkstoti, sasniedzot 11 500.

Palielinājusies arī sadarbība starp neonacistiem un huligāniem, kas noskaņoti pret islāmticīgajiem, un pieaudzis galēji labējo politiski motivēto noziegumu skaits, laikrakstam atklājuši avoti Vācijas Konstitūcijas aizsardzības birojā.

2015.gadā no janvāra līdz novembrim Vācijā tika pastrādāti 2915 politiski motivēti galēji labēji noziegumi, no kuriem 846 bija vardarbīgi.

Līdz novembrim noziegumu skaits jau par 40% pārsniedza 2014.gada kopējo skaitu.

Galēji labējās partijas “Die Rechte” (“Labējie”) biedru skaits 12 mēnešu laikā ir pieaudzis par 100, sasniedzot 600, bet galēji labējās partijas “Der Dritte Weg” (“Trešais ceļš”) biedru skaits pieaudzis par 50%, sasniedzot 300.

Galēji labējo popularitātes pieaugums, visticamāk, ir sekas lielajam bēgļu pieplūdumam Vācijā, un lielākā daļa galēji labējo vardarbības arī ir vērsta pret imigrantiem.

Savukārt laikraksts “Berliner Morgenpost” ziņoja, ka vienlaikus Berlīnē pieaudzis arī to islāmistu skaits, kuri ir gatavi ķerties pie vardarbības.

Atsaucoties uz avotiem drošības dienestos, laikraksts vēstīja, ka Vācijas galvaspilsētā pašreiz ir aptuveni 680 salafistu, no kuriem 360 tiek uzskatīti par potenciāli vardarbīgiem.

Pirms pieciem gadiem izlūkdienestiem Berlīnē bija izdevies identificēt tikai 350 salafistus, no kuriem tikai 100 tika uzskatīti par bīstamiem.

Tiek uzskatīts, ka aptuveni simt islāmistu no Berlīnes ir devušies cīnīties uz Irāku un Sīriju.

Vislabāk zināmais gadījums ir Berlīnes reperis Deniss Kusperts jeb “Deso Dogg”, kurš pievērsās radikālajam islāmam, devās uz Sīriju, uzfilmējās vairākos teroristu grupējuma “Islāma valsts” propagandas video un tika nogalināts ASV uzlidojumā 2015.gada oktobrī.

Drošības dienestu rīcībā esošā informācija liecina, ka Tuvo Austrumu kara zonā miruši vēl 11 ārvalstu karotāji no Berlīnes.

Aplēsts, ka katrs septītais vācu džihādists, kas devies uz Sīriju, nāk no Berlīnes.

Konstitūcijas aizsardzības biroja pārstāve atzina, ka galvaspilsēta ir viens no salafistu karstajiem punktiem un svarīgi īstenot programmas radikalizācijas novēršanai un apkarošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. galēji kreisais ekstrēmists Atbildēt

    Tā ir pozitīva pazīme.

Draugiem Facebook Twitter Google+