Pasaulē
Eiropa

Vācijas aktīvistu kuģim dota atļauja pamest Itāliju0

Foto: LETA/EPA

Vācijas aktīvistu kuģim “Sea Watch 3”, kuram Itālijā pirms trim nedēļām par drošības un vides likumu pārkāpšanu tika uzlikts arests, dota atļauja pamest Itāliju, piektdien pavēstīja krasta apsardze.

Nīderlandē reģistrētais kuģis februāra sākumā tika aizturēts Katānijas ostā, Sicīlijā, par “vairākiem navigācijas drošības pārkāpumiem, kā arī jūras vides aizsardzības noteikumu pārkāpumiem”.

“Šim kuģim dota atļauja doties jūrā,” teikts krasta apsardzes paziņojumā. Kuģa galamērķis ir Marseļa.

“Sea Watch 3” tika uzlikts arests pēc tam, kad no tā krastā Itālijā bija izkāpuši Lībijas piekrastē uzņemtie nelegālie imigranti.

Itālija ļāva “Sea Watch 3” pietauvoties Katānijā pēc tam, kad sešas Eiropas Savienības valstis bija piekritušas uzņemt nelegālos imigrantus, kas atradās uz kuģa klāja.

Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni pārmeta “Sea Watch 3” aktīvistiem, ka nelegālie imigranti tikuši taisnā ceļā vesti uz Itāliju, nevis tuvākajām Lībijas piekrastes ostām Lībijā vai Tunisijā.

Salvīni arī kritizējis aktīvistu organizācijas par to, ka tās faktiski nodrošina “taksometra pakalpojumus” nelegālajiem imigrantiem.

“Mana atbilde ir skaidra – Itālijas ostas ir slēgtas. Cilvēku kontrabandistiem un tiem, kas viņiem palīdz, šie prieki ir beigušies,” pagājušajā mēnesī liedzot Itālijā ierasties Spānijas aktīvistu kuģim ar Lībijas piekrastē uzņemtajiem nelegālajiem imigrantiem, tviterī norādīja ministrs.

LA.lv