Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
28. novembris, 2013
Drukāt

Vācijas partijas vienojas (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Abas ietekmīgākās Vācijas partijas vakar panāca vienošanos par tā dēvētās lielās koalīcijas veidošanu.

Kancleres Angelas Merkeles vadītie konservatīvie ir piekrituši veidot valdību kopā ar saviem tradicionālajiem konkurentiem – sociāldemokrātiem (SPD). Kompromisi panākti vairākos jautājumos, kā dubultā pilsonība, minimālās algas noteikšana, pensiju sistēmas reforma un ceļu nodeva ārvalstniekiem. Tomēr Merkele panākusi, ka netiks palielināti nodokļi bagātniekiem. Viens būtisks šķērslis, kas vēl jāpārvar, lai SPD varētu iesaistīties “lielajā koalīcijā”, ir partijas biedru balsojums, kas būs saistošs. Kā norāda novērotāji, balsojuma iznākumu nav iespējams droši prognozēt, jo SPD vietējās nodaļās valda liela skepse pret iesaistīšanos vēl vienā Merkeles vadītajā “lielajā koalīcijā”. SPD sarunās izdevās panākt, ka tiek izpildīta viņu galvenā prasība – minimālās algas noteikšana nacionālā līmenī no 2015. gada. Paredzēts, ka minimālās algas likme Vācijā būs 8,50 eiro (5,97 lati) stundā.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+