×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2017
Drukāt

Vācu bizness vai laba iespēja Latvijas koriem? (2)

1. Jauna pieredze

1no5
Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Līdzīgi kā 2014. gadā notikusī Pasaules koru olimpiāde tā sniegs sastapšanās prieku un spēku samērošanas iespēju vairāk nekā desmit tūkstošiem dažādu zemju koru dziedātāju. Skatītāji varēs baudīt desmitiem dažādu valstu koru priekšnesumus Rīgā un nedaudz arī reģionos. Lielākā daļa no tiem būs bez maksas.

No 16. līdz 23. jūlijam Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās uzstāsies 200 pasaules koru un 12 000 dziedātāju, pasaules līmeņa koru sacensībās noskaidrojot Eiropas čempiona titulu ieguvējus un sacenšoties par “Nāciju Grand Prix Rīga 2017” tituliem pasaules labāko koru konkurencē.

Rīgas un Latvijas koncertzālēs, baznīcās, parkos un skvēros notiks koru konkursi desmit koru dziedāšanas kategorijās, izcilu pasaules līmeņa diriģentu meistarklases, nāciju parāde, čempionu un draudzības koncerti, bērnu un jauniešu koru lielkoncerts “Tiltiem pāri”, kā arī svētku un galā koncerti “Arēnā Rīga”.

“Olimpiādes atklātais konkurss ir iespēja piedalīties ikvienam Eiropas korim, kurš vēlas pārbaudīt spēkus. Čempionu konkursā gan ir jau starptautiskus panākumus guvuši kori, savukārt “Nāciju Grand Prix” sacensībai labākos no labākajiem koriem aicinājuši rīkotāji. Ja izdosies sasniegt labu līmeni koru Eirovīzijā, tā ir iespēja pārkvalificēties “Nāciju Grand Prix”,” atklāj Eirovīzijas koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs, diriģents Romāns Vanags. Viņš uzsver, ka simbolisks notikums būs uzvedums “Tiltiem pāri”, vēstot par draudzību un iespējām: “Ticu, ka šādi, jauniešu un bērnu koriem sadziedoties ar iemīļotajiem solistiem Aminatu, Daumantu Kalniņu un Edavārdiem, spēsim ieinteresēt koru mūzikā gan pašus dalībniekus, gan skatītājus. Ulda Marhilēviča mūzika un Guntara Rača angļu valodā radītais uzvedums ir atraktīvi, mēģinājuma četras stundas paskrēja nemanot. Ceru, ka par šo materiālu būs interese arī Skolēnu dziesmu un deju svētkiem – Guntaram Račam ir arī latviešu teksta versija.”

  1. Jauna pieredze
  2. Kultūru dažādības vērtīgais pienesums
  3. Svētki ne visiem pa kabatai
  4. No Dziesmu svētkiem 
atšķirīgs izaicinājums
  5. Viedokļi: par un pret

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Starptautiskais internacionalisms jau no bernibas sez aknaas.
    Imperialisma blakne.

  2. Klausieties un skatieties, tikai nepazaudējiet SAVU seju , SAVU manieri , SAVU tradīciju dziedāt – kļūsiet neinteresanti . Skatos , ka dejotāji tagad ļoti moderni vārtās pa skatuvi , samācījušies no konsultantiem .

Draugiem Facebook Twitter Google+