×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. septembris, 2017
Drukāt

Vai iepriekš izlasīja? Kanceleja atbild soctīklu kritikai par Vējoņa runu ANO (26)

Foto no Valsts prezidents "twitter"Foto no Valsts prezidents "twitter"

Vai Valsts prezidents Raimonds Vējonis bija iepriekš izlasījis runu, kuru teica ANO Ģenerālajā asamblejā Ņujorkā, – šādu jautājumu uzdod soctīklu lietotāji, internetā noklausoties fragmentus no R. Vējoņa uzstāšanās.

R. Vējonis ANO uzstājās ar apjomīgu runu par mieru un cilvēka cienīgu dzīvi uz ilgtspējīgas planētas.

Valsts prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis, atbildot uz portāla “la.lv” jautājumiem, teica, ka kancelejā tikusi apspriesta iespēja R. Vējonim uzstāties un runāt latviešu valodā.

“Tomēr, lai gan runa bija sarežģīta, tika nolemts, ka ir svarīgi to teikt angļu valodā, kas ir starptautisko forumu darba valoda,” viņš skaidroja

“Valsts prezidents pastāvīgi pilnveido savas angļu valodas prasmes,” sacīja padomnieks.

“Youtube” ir pieejama pilna R. Vējoņa uzstāšanās Apvienotajās Nācijās 20.septembrī. Prezidenta uzstāšanās sākas ieraksta 8:26 minūtē. Tas par uzstāšanos atstāj atšķirīgu iespaidu nekā fragments, kurš prezidents “aizķeras” pie atsevišķiem vārdiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Kauns,kauns… Prezidents STRĀDĀ VALSTS LABĀ, izsakot savus neapdomīgos domu graudus??????????Bijusi vienīgi spriedze sabiedrībā no viņa ”strādāšanas valsts labā”’!!!? Pilnīgi GARĀM attiecībā uz Vējoni kā prezidentu!!! GARĀM!!! NESAPROTU, VAI TIEŠĀM VIŅŠ NEAPJĒDZ KO UN KUR DARA???? Arī prezidentam Bērziņam nebija labas angļu valodas zināšanas, taču viņš strādāja pie sevis un CENTĀS, bet VĒJONIS…??????????????

 2. Kas par sūda kanceleju? Kas tā par atbildi? Putins rakstīja šķībi? “Tas par uzstāšanos atstāj atšķirīgu iespaidu nekā fragments, kurš prezidents “aizķeras” pie atsevišķiem vārdiem.”
  Ko tas nozīmē? 😀 Kas tas par sviestu? Kurš ir šo vārdu autors? Nav ne loģisks teikums, ne arī tajā minūtē neviena prezdenta.
  ““Youtube” ir pieejama pilna R. Vējoņa uzstāšanās Apvienotajās Nācijās 20.septembrī. Prezidenta uzstāšanās sākas ieraksta 8:26 minūtē. Tas par uzstāšanos atstāj atšķirīgu iespaidu nekā fragments, kurš prezidents “aizķeras” pie atsevišķiem vārdiem.”

 3. angļu valoda ar čangaļu akcentu – made in latvia

 4. Vēl viens “nasing spešial”

 5. Kad prezidenta izstrādājumu izraugās pēc Jūrmalgeitas principa – kur Šķēle rosināja kādā no amatiem ielikt “lielāko kretīnu”= un ko tad var gribēt un nav ko šūmēties…
  Bet cik labi izskatās uz modeļu nama mēles modes skatē…
  Būtu labāk turpinājis modeļa karjeru un nevis kāpis uz tribīnes…

  • Kā tas tā sagadās, ka vienmēr visi ieceltie “lielākie kretīni” ir laucinieki ?
   Iznāk ka vārda Kretīns – sinonīms ir – Laucinieks.

   • Nu nav tā – tādus plānā galdiņa urbējus kārtīgs laucenieks ne fermā laidīs, ne uz traktora sēdinās – ka kaut ko nesabojā, nesalauž…
    Tā doma ir no 3 A puses pareiza – tur noder un tāpēc prezidentiņus vēlē zoo un vai tur ”Rīdzenē” varbūt arī Puzes mežu mājā…- citās valstīs to gan dara parlamentos vai tauta – tikai ”muļķu zemē” reņģēdājiem jāpieņem šī ”dāvana” un Saeimas naivuļi lai balso kā par savējo pat ar piemaksu.
    Interesanti = Vai to lentas gabaliņu par prezidentu vēlēšanām izgrieza prokuratūrā vai jau KNAB= laikam no Sudrabas to neuzzināsim…

 6. Nepietika pacietība,noklausīties neprofesionālo prezidenta runas lasījumu. Mani bērni pirmaja gadā apgūstot angļu valodu,lasīja tekošāk. Negribu lielīties,bet es uzrakstīto runu nolasītu raitāk un pareizākā angļu valodā,kuru esmu apguvusi pirms 45 gadiem. Prezidentam ir jāprot valoda kurā sazinās lietišķie cilvēki perfekti,vai gandrīz perfekti! Nedrīkst būt nekādas atrunas,ja skolā nav apgūta angļu valoda,tad ir jāmācas tagad!

 7. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Lūk Latgales brīvības cīņu rezultāts!
  Cilvēkam vismaz savas valsts valoda jāprot perfekti, bet, kamēr dažādi aktīvisti cīnās par latgaliešu “valodu”, prezidents tā arī neprot latviešu, par angļu pat neieminēšos.

 8. Ņemot vēra to, ka viņam pat latviski teikt uzrunu sagādā zināmas grūtības, tad nav jau nekāds brīnums. Vienīgi, ka žēl to ļautiņu, kam bija jāmēģina tas viss saprast ar tik smagu akcentu.

 9. Vai no šiem ZZS auniem kāds gaidīja kaut ko citu? Komunistu mazbērni rullē.

 10. Vējonis kuļ tukšu gaisu. Tikpat labi viņš varēja būt Zimababves prezidents.

 11. Jā ... atliek tikai pasmīnēt par šo prezidenta izstrādājumu :) Atbildēt

  Lūk, kas notiek, kad amatā tiek “pareizais” cilvēks, bet nevis personība. …. Šis prezidenta izstrādājums ir nelaime un posts latviešu tautai. Ko tikai šis izstrādājums nav satrādājis, lai latviešu tautu postā dzītu! … Vai atceraties ši izstrādājuma izveidoto “Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupu,” kura paziņoja par krievu valodas plašākas lietošanas vajadzību Latvijā (!!), par vajadzību piešķirt pilsonības visiem (!!) … tas ir ārprāts, ko šis “pareizais cilvēks”, piesedzoties ar Latvijas Prezidenta krēslu jau ir izdarījis un iespējams vēl darīs … Sis , ar “pareizo cilvēku” atbalstu, amatā iesēdinātais izstrādājums ir nelaime latviešu tautai.

 12. ANO Ģenerālā asambleja Vējonim un viņa padomniekiem likās lielika izdevība pilnveidot Vējoņa angļu valodas zināšanas. Našing spešial, tāpat neviens uz tādu Vējoni neklausīšoties, vai tā?

 13. ka tagad izcelsies pasaules karš…….

 14. Man šķiet, ka lietderīgāk būtu nevis apspriest vēstījuma formu, bet pamēģināt kaut ko pateikt par runas saturu.

 15. Nebrauciet virsū cilvēkam,kas tiešām strādā Valsts labā. Katram ir kādi klupšanas akmeņi…

 16. Latvijā ar to valstsvalodu kā darba valodu ir diezgan čābīgi.. Liepājas mērs Seskis tulkoja Latvijas pilsonim Zaharjinam sarunā ar Dombrovski,valsts amatpersonas Latvijas mēdijos vāvuļo krieviski, tad jau vismaz ANO kā darba valodu Vejons ieviesis latviešu,varbūt!!

 17. Labāk būtu lasījis no lapiņas latviešu valodā, bet ar to arī viņam diezin cik raiti nesokas.

 18. Igaunija var, Lietuva var Atbildēt

  Igaunijas prezidenti var, Lietuvas arī, Latvija kā parasti izceļas, diemžēl atkal kūļājoties no pakaļgala.

 19. Izrādās, ka pat vienu valodu labi zināt ir greznība, daži tā īsti netiek galā pat ar vienu. Ja jau no papīra boksterētājs pat ar latviešu valodu tā īsti netiek galā, tad ko vēl runāt par angļu valodu.

 20. Šokētais soctīklu lietotājs Atbildēt

  Ai, ko nu tur skatīties pilnu runu, tas nav interesanti, nebūs par ko sašust sociālajos tīklos!

Draugiem Facebook Twitter Google+