×
Mobilā versija
+1.3°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Piektdiena, 23. marts, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Vai ilggadējie novadu vadītāji cīnīsies par varu arī nākamajās pašvaldību vēlēšanās? (2)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats

Vilnis Špats, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs: “Nepiekrītu uzskatam, ka tiem pašvaldību vadītājiem, kuri amatā ir jau vairākus termiņus, ir laiks paiet malā. Viss atkarīgs no cilvēka spējām, komandas atbalsta, attieksmes pret darbu. Es turos uz trim valzivīm. Pirmā – startēju nevis no kādas partijas saraksta, bet gan no saraksta “Savam novadam”, kam galvenais – novada attīstība. Otrā – mums ir saliedēta komanda, no deviņiem deputātiem seši ir no mūsu saraksta. Taču tas nenozīmē, ka mēs visi vienādi domājam un balsojam, svarīgi ir just pleca sajūtu un paturēt prātā galveno. Trešā – nesolām gaisa pilis. Pirms iepriekšējām vēlēšanām teicām, ka būs labi, ja spēsim kaut vienu lielu uzdevumu no trim pabīdīt uz priekšu. Runa ir par sporta zāles celtniecību pie skolas, Cesvaines pils jumta sakārtošanu un pansionāta paplašināšanu. Arī nākamgad skaļi neklaigāsim, tikai stingri apliecināsim, ka turpināsim iesāktos projektus un darbus.”

 

Jānis Dimitrijevs, Viesītes novada domes priekšsēdētājs: “Šobrīd vairāk sliecos teikt “jā”, nevis “nē”. Pirmo reizi par pašvaldības vadītāju mani ievēlēja jau 1990. gadā, kad kļuvu par toreizējās Viesītes pilsētas ar lauku teritoriju domes priekšsēdētāju. Pieredze milzīga, spēka pietiek. Cenšos solīt tikai to, ko iespējams paveikt. Nākamajā termiņā viena no prioritātēm – veikt veselības un aprūpes centra rekonstrukcijas darbus.”

 

Guntars Velcis, Ērgļu novada domes priekšsēdētājs: “Skaidrs, ka jaunajiem jādod iespēja, visam jāmainās. Ja pašvaldība vadīta jau divdesmit gadu, ir tikai normāli, ka pavīd doma – varbūt pietiek? No otras puses, jāskatās, lai ieguvēji būtu novadi. Varbūt rūdītie buki var izdarīt vairāk? Jo galvenais ir nevis solīt, bet darīt. Pašvaldības vadītāja amats ir nežēlīgs – vai nu dari, vai lasies…”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vajadzīgs likums,kurš aizliedz ieņemt vēlētus amatus ilgāku par diviem termiņiem.Tādam gan būs bezprecedenta pretestība no pašizredzēto puses,jo var nākt gaismā 25 gados sastrādātais

  2. tajā riebīgajā amatā pat par naudu iepērkas, nevis bēg pa gabalu… 🙂

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pārāk zaļas… un skābas…

Pēc “ABLV Bank” nedienām arī citas Latvijas komercbankas, kuru klientu vidū ir daudz nerezidentu, iespējams, bažījoties par ASV reakciju, mēģina atteikties no operācijām ar ASV dolāriem. Rietumu banka pagājšnedēļ noteica, ka norēķinu kontu apkalpošanas bāzes valūta būs eiro, nevis ASV dolāri. Šonedēļ AS “Meridian Trade Bank” paziņoja, ka plāno pāriet uz eiro kā pamata valūtu un ASV dolāriem nosaka depozītu likmi 0%. Arī nelielā “LPB Bank” nolēmusi, ka turpmāk termiņnoguldījumi tiks pieņemti un pagarināti tikai eiro valūtā. Pēc pēdējā mēneša laikā paustajiem ASV brīdinājumiem Latvijai mūsu valsts amatpersonas secinājušas, ka riskanto ārvalstu klientu naudas apjomiem Latvijas bankās jāsamazinās daudz straujāk. Bankām esot jāveido citādi biznesa modeļi vai arī jāliek punkts savam biznesam.

Vai Latvijas prezidentam jāapsveic Putins ar ievēlēšanu amatā?
Draugiem Facebook Twitter Google+