Mobilā versija
+24.8°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
7. decembris, 2016
Drukāt

Vai ilggadējie novadu vadītāji cīnīsies par varu arī nākamajās pašvaldību vēlēšanās? (2)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats

Vilnis Špats, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs: “Nepiekrītu uzskatam, ka tiem pašvaldību vadītājiem, kuri amatā ir jau vairākus termiņus, ir laiks paiet malā. Viss atkarīgs no cilvēka spējām, komandas atbalsta, attieksmes pret darbu. Es turos uz trim valzivīm. Pirmā – startēju nevis no kādas partijas saraksta, bet gan no saraksta “Savam novadam”, kam galvenais – novada attīstība. Otrā – mums ir saliedēta komanda, no deviņiem deputātiem seši ir no mūsu saraksta. Taču tas nenozīmē, ka mēs visi vienādi domājam un balsojam, svarīgi ir just pleca sajūtu un paturēt prātā galveno. Trešā – nesolām gaisa pilis. Pirms iepriekšējām vēlēšanām teicām, ka būs labi, ja spēsim kaut vienu lielu uzdevumu no trim pabīdīt uz priekšu. Runa ir par sporta zāles celtniecību pie skolas, Cesvaines pils jumta sakārtošanu un pansionāta paplašināšanu. Arī nākamgad skaļi neklaigāsim, tikai stingri apliecināsim, ka turpināsim iesāktos projektus un darbus.”

 

Jānis Dimitrijevs, Viesītes novada domes priekšsēdētājs: “Šobrīd vairāk sliecos teikt “jā”, nevis “nē”. Pirmo reizi par pašvaldības vadītāju mani ievēlēja jau 1990. gadā, kad kļuvu par toreizējās Viesītes pilsētas ar lauku teritoriju domes priekšsēdētāju. Pieredze milzīga, spēka pietiek. Cenšos solīt tikai to, ko iespējams paveikt. Nākamajā termiņā viena no prioritātēm – veikt veselības un aprūpes centra rekonstrukcijas darbus.”

 

Guntars Velcis, Ērgļu novada domes priekšsēdētājs: “Skaidrs, ka jaunajiem jādod iespēja, visam jāmainās. Ja pašvaldība vadīta jau divdesmit gadu, ir tikai normāli, ka pavīd doma – varbūt pietiek? No otras puses, jāskatās, lai ieguvēji būtu novadi. Varbūt rūdītie buki var izdarīt vairāk? Jo galvenais ir nevis solīt, bet darīt. Pašvaldības vadītāja amats ir nežēlīgs – vai nu dari, vai lasies…”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vajadzīgs likums,kurš aizliedz ieņemt vēlētus amatus ilgāku par diviem termiņiem.Tādam gan būs bezprecedenta pretestība no pašizredzēto puses,jo var nākt gaismā 25 gados sastrādātais

  2. tajā riebīgajā amatā pat par naudu iepērkas, nevis bēg pa gabalu… 🙂

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Piekabiniet arī kādu vagonu priekš tiem vēsturniekiem!

Rosība pēc četru gadu pauzes 

Otrdien Rīgā notika Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas sēde, pēc kuras tās līdzpriekšsēdētājs, satiksmes ministrs Uldis Augulis žurnālistiem sacīja, ka izskatīti vairāki jautājumi. Latvija un Krievija vienojusies ciešāk sadarboties transporta jomā un nodrošināt kravu nepārtrauktību, līdz gada beigām iecerēts parakstīt līgumu par tiešajiem starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem. Puses vienojušās stiprināt sadarbību konteinerpārvadājumu jomā no Ķīnas uz Eiropu, izmantojot Krievijas un Latvijas infrastruktūru, kā arī līdz šā gada beigām sarīkot Latvijas un Krievijas vēsturnieku tikšanos, “lai diskutētu par abām valstīm svarīgiem vēstures jautājumiem”. Iepriekšējā Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas sēde notika pirms četriem gadiem – 2013. gada novembrī Maskavā.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Līga Rasnača: Mazo algu celšana noteikti nepieciešama (18)Darba devējiem ir iespēja atalgojumu izlīdzināt, jo viens no reformas mērķiem ir ienākumu nevienlīdzības samazināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+