Mobilā versija
+7.3°C
Urzula, Severīns
Sestdiena, 21. oktobris, 2017
7. decembris, 2016
Drukāt

Vai ilggadējie novadu vadītāji cīnīsies par varu arī nākamajās pašvaldību vēlēšanās? (2)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats

Vilnis Špats, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs: “Nepiekrītu uzskatam, ka tiem pašvaldību vadītājiem, kuri amatā ir jau vairākus termiņus, ir laiks paiet malā. Viss atkarīgs no cilvēka spējām, komandas atbalsta, attieksmes pret darbu. Es turos uz trim valzivīm. Pirmā – startēju nevis no kādas partijas saraksta, bet gan no saraksta “Savam novadam”, kam galvenais – novada attīstība. Otrā – mums ir saliedēta komanda, no deviņiem deputātiem seši ir no mūsu saraksta. Taču tas nenozīmē, ka mēs visi vienādi domājam un balsojam, svarīgi ir just pleca sajūtu un paturēt prātā galveno. Trešā – nesolām gaisa pilis. Pirms iepriekšējām vēlēšanām teicām, ka būs labi, ja spēsim kaut vienu lielu uzdevumu no trim pabīdīt uz priekšu. Runa ir par sporta zāles celtniecību pie skolas, Cesvaines pils jumta sakārtošanu un pansionāta paplašināšanu. Arī nākamgad skaļi neklaigāsim, tikai stingri apliecināsim, ka turpināsim iesāktos projektus un darbus.”

 

Jānis Dimitrijevs, Viesītes novada domes priekšsēdētājs: “Šobrīd vairāk sliecos teikt “jā”, nevis “nē”. Pirmo reizi par pašvaldības vadītāju mani ievēlēja jau 1990. gadā, kad kļuvu par toreizējās Viesītes pilsētas ar lauku teritoriju domes priekšsēdētāju. Pieredze milzīga, spēka pietiek. Cenšos solīt tikai to, ko iespējams paveikt. Nākamajā termiņā viena no prioritātēm – veikt veselības un aprūpes centra rekonstrukcijas darbus.”

 

Guntars Velcis, Ērgļu novada domes priekšsēdētājs: “Skaidrs, ka jaunajiem jādod iespēja, visam jāmainās. Ja pašvaldība vadīta jau divdesmit gadu, ir tikai normāli, ka pavīd doma – varbūt pietiek? No otras puses, jāskatās, lai ieguvēji būtu novadi. Varbūt rūdītie buki var izdarīt vairāk? Jo galvenais ir nevis solīt, bet darīt. Pašvaldības vadītāja amats ir nežēlīgs – vai nu dari, vai lasies…”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vajadzīgs likums,kurš aizliedz ieņemt vēlētus amatus ilgāku par diviem termiņiem.Tādam gan būs bezprecedenta pretestība no pašizredzēto puses,jo var nākt gaismā 25 gados sastrādātais

  2. tajā riebīgajā amatā pat par naudu iepērkas, nevis bēg pa gabalu… 🙂

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķisVai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Karjeras kāpnes

Amerikas kinoaprindās izvērsies skandāls ap Holivudas producentu Hārviju Vainstainu, kurš tiek vainots par seksuālu uzmākšanos un izvarošanu. Skandāls sākās, kad laikraksts “The New York Times” ziņoja, ka Vainstains vairākus gadu desmitus seksuāli uzmācies gados jaunām sievietēm, kuras vēlējās darboties kinoindustrijā. Reaģējot uz šīm ziņām, kāda amerikāņu aktrise sociālajos tīklos aizsākusi akciju, kurā, lietojot tēmturi “#MeToo” (“#EsArī”), cilvēki atklāj, ka piedzīvojuši seksuāla rakstura uzbrukumus.

Arī Latvijas tvitera vidē parādījies tēmturis “#EsArī”, ko papildina atklāti stāsti no cietušajām sievietēm.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+