×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. maijs, 2012
Drukāt

Vai par autortiesībām ir jāmaksā?

brigis_reinis

Kā ir ar autortiesībām? No manis žurnāls “Floristika” prasa fotogrāfijas un rakstus, ko publicē, taču neko nemaksā. Vai viņiem ir pienākums ar mani norēķināties? Arī Dabas muzejs prasa manus darbus, taču tāpat neko nemaksā, turklāt uz Rīgu darbi jāved pašai…
 Elza Jēkabpils novadā

 

Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūras un Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) sabiedrisko attiecību speciālists Reinis Briģis skaidro, ka autoram ir tiesības saņemt atlīdzību gan par rakstiem, gan par fotogrāfijām. Tātad par šo jautājumu jārunā ar “Floristikas” redaktoru un ar Dabas muzeja vadību. Viss atkarīgs no savstarpējās vienošanās, bet bez jūsu piekrišanas gan neviens darbus izmantot nedrīkst.

Kamēr nav skaidras atbildes par samaksu un neesat devusi atļauju savus darbus publicēt, pasūtītāji tos lietot nedrīkst. Ja pastāvīgi sadarbojaties ar minētajiem partneriem, derētu tomēr noformēt rak­stisku vienošanos, kurā noteiktas būtiskākās sastāvdaļas – cik un par kādu veikumu pienākas atlīdzība, ka darbu mantiskās tiesības paliek jūsu īpašumā, ka izmantotājam ir pienākums norēķināties 30 dienu laikā u.tml.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+