×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

“Vai viegli būt jaunam?” un tās turpinājumi pieejami “Vimeo On Demand”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Interneta video nomas platformā “Vimeo On Demand” no piektdienas iespējams noskatīties Jura Podnieka dokumentālo filmu “Vai viegli būt jaunam?” un tās turpinājumus – “Vai viegli būt…? Pēc 10 gadiem” un “Vai viegli…? Pēc 20 gadiem”, aģentūrai BNS pavēstīja Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Kontiņa.

Šovasar aprit 30 gadu kopš grupas “Pērkons” leģendārā koncerta Ogres estrādē, kas kļuva par filmas atspēriena punktu. Koncerta laikā emocijas eksaltējās, un tika izdemolēts vilciena vagons. Sekoja represijas un tiesas process – paraugprāva pret vairākiem noziegumā iesaistītajiem jauniešiem. Filmas piedāvātā atklātības pakāpe ideoloģisku uzstādījumu žņaugos dzīvojošajai sabiedrībai bija šokam līdzīga atskārsme, tas bija nebijis atklātības līmenis, uzsvēra Kontiņa. Pirmā gada laikā pēc pirmizrādes filmu noskatījās 28 miljoni cilvēku, un tā tika demonstrēta vairāk nekā 80 valstīs.

Dokumentālā filma “Vai viegli būt jaunam?” (1986) un tās divi turpinājumi “Vai viegli būt…? Pēc 10 gadiem” (1998) un “Vai viegli…? Pēc 20 gadiem” (2010), kuru režisore ir Antra Cilinska, ir unikālas vērtības ne tikai latviešu dokumentālā kino kontekstā, bet tās ir kļuvušas par liecībām veselai paaudzei.

Iznomājot filmas “Vimeo On demand” platformā skatītājam tās būs pieejamas 48 stundas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+