×
Mobilā versija
Brīdinājums -14.6°C
Alma, Annemarija
Svētdiena, 25. februāris, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Vai ziemai gatavi? 1,4 tūkstošiem km pazemina uzturēšanas līmeni

Foto - LETAFoto - LETA

Esam gatavi valsts autoceļu ziemas uzturēšanas sezonai, uzskata satiksmes ministrs Uldis Augulis, kurš otrdien tikās ar uzņēmumiem “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) un “Latvijas Valsts ceļiem” (LVC).

Tomēr naudas trūkuma dēļ 1,4 tūkstošiem kilometru (km) ir pazemināta iepriekš noteiktais uzturēšanas līmenis.

“Ziemā autovadītājiem ir jārēķinās ar tai raksturīgajiem laikapstākļiem. Dienesti ir gatavi, taču tiem jebkurā gadījumā ir nepieciešama arī autovadītāju palīdzība, jo tieši viņi pirmie sastopas ar šķēršļiem uz ceļa. Tāpēc aicinu autovadītājus aktīvi informēt par situāciju uz ceļiem, lai uzturētāji varētu operatīvi veikt savu darbu. Savukārt valsts no savas puses nodrošinās nepieciešamo finansējumu ceļu pilnvērtīgai uzturēšanai, lai ik gadu situācija aizvien uzlabotos. Tāpēc visu sezonu aktīvi sekošu līdzi uzņēmumu aktivitātei, nodrošinot pēc iespējas operatīvu un kvalitatīvu darbu valsts autoceļu uzturēšanā mainīgos laikapstākļos,” uzsver Augulis.

Autovadītāji var informēt LVC Satiksmes informācijas centru par apledojumu vai citiem sarežģījumiem, zvanot pa bezmaksas diennakts telefonu 80005555, lai uzturētāji varētu pēc iespējas operatīvāk saņemt informāciju un uzsākt darbu. Informāciju var nodot arī LVC sociālo tīklu kontos un aplikācijā “Wase”, ziņojot par konkrētiem ceļu posmiem.

1.novembra visā valsts teritorijā darbu uzsāk apmēram 30 LAU dežuranti, un 24/7 seko situācijai uz autoceļiem un nodrošina preventīvo un ikdienas ziemas ceļu uzturēšanu – kaisīšana, sniega šķūrēšana utt. Ir gatava ziemas tehnika, ir iepirkti pretslīdes materiāli – 650 tehnikas vienības un 70 000 tonnu sāls. Ceļus kaisām ar sāli, jo tas ir lētākais ledus atkausēšanas līdzeklis.

Autoceļi tiek uzturēti prioritārā secībā, galvenajiem jābūt notīrītiem visātrāk un vislabāk, tad reģionālie, tad vietēji. LAU arī šajā ziemas sezonā nodrošinās preventīvo kaisīšanu.

Autoceļu uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, ņemot vērā autoceļu uzturēšanas klases. Latvijā tādas ir piecas – A, A1, B, C un D. Kopumā uz valsts autoceļiem ziemas uzturēšanas klases ir noteiktas 20 200 km ceļu: A klases ceļu kopējais garums šajā sezonā ir 748 km, A1 klase – 2400, B, C un D attiecīgi 3005, 12 303 un 1764 km autoceļu. Ņemot vērā nepietiekamo finansējumu valsts autoceļu tīkla uzturēšanai, 1444 km valsts autoceļu šoziem ir pazemināta uzturēšanas klase.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+