Mobilā versija
+3.7°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
5. aprīlis, 2014
Drukāt

Vairākas Latvijas eiro kolekcijas monētas kals Nīderlandē

Foto-LETAFoto-LETA

Vairākas Latvijas eiro kolekcijas monētas tiks kaltas Nīderlandes kaltuvē “Koninklijke Nederlandse Munt”.

Šajā kaltuvē taps Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltajai grāmatai” veltīta sudraba kolekcijas monēta, Vecajam Stenderam veltīta sudraba kolekcijas monēta un Baltijas ceļam veltīta sudraba kolekcijas monēta.

“Baltajai grāmatai” veltītās sudraba kolekcijas monētas izgatavošana un piegāde maksās 103 550 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, Vecajam Stenderam veltītās sudraba kolekcijas monētas izgatavošana un piegāde – 59 800 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, bet Baltijas ceļam veltītas sudraba kolekcijas monētas izgatavošana un piegāde – 73 900 eiro bez ievienotās vērtības nodokļa, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija. Kaltuve izraudzīta atklātā konkursā.

Jau ziņots, ka šogad Latvijas Banka plāno izlaist sešas eiro kolekcijas monētas. Pirmā kolekcijas monēta, kas veltīta Ainažu jūrskolas jubilejai, tika izlaista marta sākumā. Iedzīvotāju interese par pirmo Latvijas eiro kolekcijas monētu bija liela, un Latvijas Bankas kasēs tā tika izpirkta pirmajā pārdošanas dienā. Arī šī monēta tapa Nīderlandes kaltuvē “Koninklijke Nederlandse Munt”.

Šogad taps arī Kurzemes barokam veltīta kolekcijas monēta un netradicionāla mākslinieciskā, tehniskā vai tematiskā risinājuma monēta, kas šogad veltīta latviešu tautas tradīcijām – četrām gadskārtām un tajās veicamajiem darbiem un svinamajiem svētkiem.

Kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāk apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas. Kolekcijas monētu nominālvērtībai jābūt atšķirīgai no apgrozības monētu nominālvērtības, piemēram, pieci vai desmit eiro. Kolekcijas monētu specifikācijas – krāsa, diametrs, svars, materiāls – būtiski atšķiras no apgrozībā esošajām monētām.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+