×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

Vairākums – par svētku dienu dziesmusvētku noslēgumā (3)

Foto - Intars AtstupensFoto - Intars Atstupens

Trešdien Dziesmu un deju svētku padomes kārtējā sēdē tiks paziņoti rezultāti sabiedrības aptaujai par to, vai Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku un Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma dienas būtu jāatzīst par svētku dienām, portālu LA.lv informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Par grozījumu projektu likumam par svētku, atceres un atzīmējamām dienām vēl šodien pēdējo dienu var izteikt savu viedokli LNKC mājaslapā. Inga Bika sacīja, ka aktivitāte esot bijusi atzīstama un kopumā dominējot viedoklis, ka jaunā svētku diena būtu jāievieš, taču precīzu balsu sadalījumu LNKC atklās rīt Dziesmu un deju svētku padomes sēdē.

Tāpat sēdes darba kārtībā iekļauti jautājumi par tautas mākslas kolektīvu vadītāju darba samaksu, gatavošanos Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkiem, kas 2015. gadā pēc 20 gadu pārtraukuma notiks Rīgā, un Starptautiskajam folkloras festivālam “Baltica”, kā arī dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanas un attīstības plānā iekļaujamajām aktivitātēm, pamatojoties uz 2013.gada svētku izvērtējumu.

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt dziesmu un deju svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu. Tās sastāvu apstiprina uz pieciem gadiem, un padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā. Padomē darbojas gan valsts, pašvaldību un kultūras organizāciju pārstāvji, gan kultūras nozaru eksperti, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji. Dziesmu un deju svētku padomes darbu koordinē LNKC.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kāpēc noslēguma koncertu nevar rīkot sestdienā, ticība neļauj?

  2. Viņi ļoti patīkami.

  3. tautas garīgā pacēluma diena ir svētku diena.

Draugiem Facebook Twitter Google+