×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. novembris, 2012
Drukāt

Vairums jauniešu internetu izmanto, lai sazinātos sociālajos tīklos

Foto - LETAFoto - LETA

Lielākā daļa jauniešu vecumā no 15 līdz 17 gadiem izmanto internetu, lai sazinātos sociālajos tīklos – šādiem mērķiem pagājušajā gadā internetu izmantoa 93,1% puišu un 94,3% meiteņu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija.

Otra populārākā nodarbe jauniešiem internetā ir telefona sarunas un video zvani, šādiem mērķiem internetu izmanto 76,3% puišu un 77,2% meiteņu. Jaunieši – 65,6% puišu un 75,4% meiteņu -, aktīvi internetu izmanto informācijas meklēšanai, lai mācītos. Tāpat internetā viņi meklē informāciju par izglītības piedāvājumiem, kā arī lasa ziņas, avīzes vai žurnālus internetā.

Jaunieši internetā arī bieži meklē informāciju, kas saistīta ar veselību, un lieto internetbanku. Gandrīz desmitā daļa jauniešu internetu izmanto arī, lai tiešsaistē veiktu pirkumus.

Lai arī jaunieši ir aktīvi un gandrīz katrs piektais lasa vai izvieto viedokļus par pilsoniskām vai politiskām problēmām dažādās mājaslapās, tomēr mazāk kā katrs desmitais piedalās tiešsaistes konsultācijās vai balsošanā, lai izteiktu savu viedokli par pilsoniskām vai politiskām problēmām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+