×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

Ugunsgrēkā Ventspilī dzīvību zaudējis viens cilvēks

Ilustratīvs attēls. Foto-ShutterstockIlustratīvs attēls. Foto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 19 ugunsgrēki, kuros gājis bojā viens cilvēks, bet vēl viens cietis, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Līdz ar to reģistrēts šajā mēnesī pirmais ugunsgrēks ar bojāgājušo.

Svētdien plkst. 13.34 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Usmas ielu Ventspilī, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka piektā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 10m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 40 gadus vecs vīrietis. Plkst. 14.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.01 VUGD saņēma izsaukumu uz Daugavpils ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka otrā stāva dzīvoklī 0,2m2 platībā bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens uz plīts. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām izglāba apmēram 60 gadus vecu sievieti, kura bija saindējusies ar degšanas produktiem un tika nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, salmu ķīpas, elektrības pagarinātājs, koka dobums, koks, meža zemsedze, loga rāmis, sešas vieglās automašīnas, dārza māja, pirts, šķūnis,neapsaimniekota ēka, divas dzīvojamās mājas, sodrēji divu ēku dūmvados un trijos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Platības ziņā lielākie ugunsgrēki bija izcēlušies Jelgavas un Smiltenes novados. Sestdien neilgi pēc plkst. 9.00 ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst ugunsgrēku Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, kur 300m2 platībā dega vienstāvu mūra saimniecības ēka, kurā atradās mājlopi un siena ruļļi. Pirms VUGD ierašanās, no degošās ēkas saimnieks saviem spēkiem evakuēja divus zirgus un 15 kazas. Piesaistot pašvaldības traktortehniku, no degošās ēkas tika izvesti gruzdošie siena ruļļi, lai ugunsdzēsēji glābēji varētu tos izjaukt un saliet ar ūdeni. Pēc vairāk kā 22 stundu darba, šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku izdevās pilnībā likvidēt tikai svētdien no rīta.

Savukārt šorīt plkst. 4.30 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Bilskas pagastu, kur uz lauka dega lielā kaudzē sakrauti siena ruļļi apmēram 300m2 platībā. Plkst. 6.41 ugunsgrēks tika lokalizēts, bet plkst. 8.00 vēl turpinās tā likvidācijas darbi.

Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti 7617 ugunsgrēki, kuros cietuši 216, bet gājuši bojā 55 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+