Latvijā
Rīga

Dzīvojamo māju ugunsgrēkos Rīgā cietuši divi cilvēki0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Vakar, 19.jūnijā, dzīvojamo māju ugunsgrēkos Rīgā cietuši divi cilvēki, portālu LA.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.jūnija plkst. 6.30 līdz 20.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 70 izsaukumus – 31 uz ugunsgrēku dzēšanu un 34 uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar plkst. 10.36 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies daudzstāvu dzīvojamā ēkā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka daudzstāvu dzīvojamās mājas jumta stāva dzīvoklī dega terase un jumts 80m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika evakuēti trīs cilvēki. Notikuma vietā, veicot glābšanas darbus, cieta ugunsdzēsējs glābējs, kurš pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu sniegtās palīdzības turpināja ugunsgrēka dzēšanas darbus. Plkst. 13.09 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 17.42 VUGD saņēma izsaukumu uz Rīgu, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka daudzdzīvokļu ēkas dzīvoklī deg uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,01m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks. Plkst. 17.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji dūmvadā, uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības atstats piededzis ēdiens, kūdra, siena kaudze, sausa zāle, meža zemsedze, dīvāns, starpstāvu pārsegums, ēkas ārsiena, bērnu rotaļu namiņš, kokmateriāli, traktors, dārza māja. Savukārt 13 gadījumos ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama, lai atbrīvotu ceļa braucamo daļu no pārkritušiem kokiem, bet divos gadījumos vēja gāztie koki tika nocelti no blakus tiem novietotām automašīnām.

Aizvadītajā diennaktī kopumā VUGD saņēma 70 izsaukumus – 31 uz ugunsgrēku dzēšanu un 34 uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv