Laukos
Politika

Valdība sadala subsīdijās lauksaimniecībā 8,72 miljonus eiro0

Foto-LETA/AFP

Valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībā, kas paredz valsts budžeta subsīdijas 2018.gadā 8 720 490 eiro apmērā.

Finansējums lauksaimniecībai sadalīts šādi:
1) lopkopības attīstībai – 6 185 305 eiro,
2) augkopības attīstībai – 617 342 eiro,
3) starptautiskai un savstarpējai sadarbībai – 701 920 eiro,
4) tirgus veicināšanai – 364 530 eiro,
5) nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas veicināšanai – 479 650 eiro,
6) pērn sākto atbalsta pasākumu izpildes finansēšanai – 371 743 eiro.

Izmaiņas, ko ievieš izdarītie grozījumi noteikumos, skars dokumentu iesniegšanu Lauku atbalsta dienestā (LAD). Šogad dokumentu iesniegšana trīs atbalsta pasākumos LAD notiks tikai elektroniskās pieteikšanās sistēmā (EPS).

Šie pasākumi ir: atbalsts biškopības nozarei, atbalsts lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšanai un atbalsts dalībai pārtikas kvalitātes shēmās.

Noteikumos ir precizēta tiesību norma par ciltsgrāmatas kārtošanai, paredzot finansēt arī dzīvnieku novērtēšanas procesu, kā arī piensaimniecībai un liellopu gaļas ražošanai palielināts finansējums par DNS analīzēm no 6000 līdz 12 000 eiro, lai ciltsgrāmatā būtu iespējams uzņemt tīršķirnes vaislas dzīvniekus.

Grozījumi arī noteic atbalstu par vaislai audzējamo aitu un teķu maedi-visna seroloģijas testiem. Tāpat arī papildu atbalsts paredzēts kazkopībai skrepe genotipa noteikšanas un artrīta-encefalīta seroloģijas testiem dzīvniekiem.

Noteikumos veikti vēl vairāki precizējumi.

Noteikumi attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu, – aptuveni 4500 valsts atbalsta saņēmēju, divas zinātniskās institūcijas, 15 šķirnes dzīvnieku audzētāju organizāciju un deviņas lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas.

Grozījumi “Noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai” stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv