×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Valdībai jau 15 padomes (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) vadītais Ministru kabinets nesen apstiprinājis Ārlietu ministrijas iniciatīvu izveidot Latvijas Ārējā tēla politikas koordinācijas padomi. Tā ir jau 15. padome pie pašreizējā Ministru kabineta.

Jaunā veidojuma mērķis būšot “nodrošināt saskaņotu valsts pārvaldes iestāžu un citu institūciju sadarbību sekmīgai Latvijas ārējā tēla veidošanai”. Padomi vadīs ārlietu ministrs un tajā darbosies ekonomikas, kultūras un izglītības ministri, kā arī pārstāvji no prezidenta kancelejas, premjera biroja, Valsts kancelejas, Latvijas Institūta, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA), Rīgas Tūrisma attīstības biroja un vairākām nevalstiskajām organizācijām. Plānots, ka viņi analizēs esošo situāciju Latvijas ārējā tēla veidošanā, gatavos priekšlikumus par jaunu dokumentu izstrādi, identificēšot tēla veidošanas problēmas, piedāvāšot nepieciešamos uzlabojumus un veiks citus pienākumus, kas izklausās identiski ar Latvijas Institūta funkcijām.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs apgalvoja, ka jaunā padome nav tapusi, lai aizstātu Latvijas Institūtu vai izrādītu valdības neuzticību tam. “Gluži otrādi, Latvijas Institūts veiksmīgi darbojas, informējot starptautisko sabiedrību par notikumiem Latvijā, palīdzot ārvalstu žurnālistiem iegūt objektīvu informāciju par mūsu valsti, aktīvi iesaistās Rīgas kā kultūras galvaspilsētas pasākumu popularizēšanā. Paralēli darbojas LIAA, popularizējot Latviju kā investīcijām pievilcīgu vidi, un TAVA, piesaistot ārvalstu investorus. Taču reizēm viņiem sanāk raidīt pretrunīgu vēstījumus – LIAA rāda Latviju kā dinamisku biznesam un ražošanai piemērotu vietu, bet TAVA – kā zaļu un mierīgu tūrisma oāzi. Tādēļ bija nepieciešama kāda institūcija, kas koordinētu šos vēstījumus,” skaidroja Rinkēvičs.

Viņš īpaši uzsvēra, ka šī nebūs “kārtējā birokrātiskā iestāde” un arī papildu izdevumus neradīšot.

Padomes locekļi nesaņem atalgojumu par darbošanos padomē, bet sekretariāta un materiāltehniskās izmaksas iekļausies Ārlietu ministrijas pašreizējā budžetā.

Latvijas Ārējā tēla politikas koordinācijas padome būs jau 15. šāda veida institūcija Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas birojā.

Pašreiz tajā pastāv Demogrāfisko lietu padome, Eiropas Savienības vienotās valūtas ieviešanas koordinācijas padome, Latvijas Nacionālā sporta padome, Reformu vadības grupa, Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padome, Nacionālā trīspusējās sadarbības padome, Finanšu sektora attīstības padome, Garīgo lietu padome, Krīzes vadības padome, Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padome, Nacionālā attīstības padome, Narkotiku kontroles un narkomānijas ierobežošanas koordinācijas padome, Noziedzības novēršanas padome, kā arī Latvijas pētniecības un inovācijas stratēģiskā padome. Dažas no tām darbojas tiešām regulāri un aktīvi (piemēram, Trīspusējās sadarbības padome), bet citas ilgstoši nav izrādījušas īpašas dzīvības pazīmes. Ministru prezidente L. Straujuma, lūgta komentēt šo padomju lietderību, atturējās paust konkrētu vērtējumu, taču, viņasprāt, to nav pārāk daudz. Straujuma atgādināja, ka vēl nesen Ministru prezidenta paspārnē darbojušās daudz vairāk šādas padomes, bet 65 no tām likvidētas, saglabājot tikai tās, ko par nepieciešamām atzinuši valdības sociālie partneri un citas nevalstiskās organizācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Pa Dombrovska nosprausto kursu līdz pat 4.oktobrim!

 2. Krīze taču beigusies? Atbildēt

  Krizes vadības padomi aizmirsat likvidēt?

 3. Padome dublēs Latvijas institūtu????!

 4. Visu varu Padomēm un komisāriem! Atbildēt

  Atpakaļ uz treknajiem gadiem-padomēm uzņēmumos,muzejos,kinoteātros,namu pārvaldēs!

 5. Padomes aug kā sēnes pēc lietus!?? Vai tad LATVIJAS ĀRĒJO tēlu Ojāra Kalniņa vadītā iestāde vairs NEVEIDO…??? Ar ko NODARBOJAS VESELS INSTITŪTS??? Lūk naudas nelietderīga tērēšana un NEVIENU ATKAL NEKAS ŠAJĀ SAKARĀ NEINTERESĒ!!! MĪĻIE!!! Par ko JŪS runājat? VALDĪBAI TAČU JŪS UN MĒS GALĪGI PIE VIENAS VIETAS, NESKATOTIES UZ 12.SAEIMAS VELĒŠĀNĀM!!! Tēze: GAN JAU TIE MUĻĶI MŪS ATKAL IEVĒLĒS nav izmesta no smadzenēm, jo līdz šim tā bijis…VARBŪT DOMĀSIM KATRS PAR SAVU TIK DĀRGO BALSS ATDOŠANU NEKRIETNEĻIEM UN KURLAJIEM??? Domāju, ka turpināties tā tiešām NEVAR!?..

 6. Pad(u)omju valdība:)

 7. Latvijas ārējo tēlu veido katra Latvijas iedzīvotāja CILVĒKA CIENĪGA DZĪVE, nevis mistiskas darba grupas un padomes.

 8. VEL VAIRAK SILES NO KAA STREBT!

 9. un kur tad vēl darba grupas 😀 tikai kāda jēga no tā visa? veselības darba grupa 0.

Draugiem Facebook Twitter Google+