×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2012
Drukāt

Valdis Dombrovskis ziedo studentu atbalstam

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Premjeram Valdim Dombrovskim Amerikas studiju fonda Marijas un Vašeka Polāku vieslektora naudas balva piešķirta par veikumu ekonomiskās krīzes pārvarēšanā valdības vadītāja amatā. Tālāk šī naudas balva aizceļoja pie trīs RTU studentēm. 


 

“No ļoti liela kandidātu daudzuma atbalsta saņēmējas atlasījām ar diviem nosacījumiem – lai būtu labas sekmes mācībās un patiešām liela nepieciešamība pēc naudas atbalsta. Ministru prezidenta birojam iebilžu šo kandidātu saskaņošanā nebija. Atbalsta saņēmējas ir no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm,” teic RTU Attīstības fonda izpilddirektors Artūrs Zeps. Divas no meitenēm – ogrēniete Diāna Stamberga un Agnese Kalniņa no Talsu novada Ārlavas pagasta – mācās Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē, bet krimūniete Arta Useļonoka – Būvniecības fakultātē. Tātad atbalsta saņēmējas pārstāv Kurzemi, Vidzemi un Zemgali. Piebildīšu, ka patlaban gan meitenes galvenokārt dzīvo Rīgā.

Visas studentes atzina – mācības aizņem tik daudz laika, ka tā nepietiekot papildu peļņas darbam. Diāna arī dzied korī “Juventus” un fotografē, Agnese darbojas savas fakultātes studentu pašpārvaldē un RTU biznesa interešu klubā “Portfelis”, bet Arta – RTU Studentu parlamentā, veic brīvprātīgās darbu un skrien garās distances.

Valdis Dombrovskis pastāstīja, ka naudas balvas ziedošana izglītībai un konkrēti RTU studentiem nebija nejaušība.

“Izglītību ir vērts atbalstīt gan valstiskā līmenī, gan arī individuāli. Sakrita daudzi nosacījumi par labu inženierzinātnēm. Patlaban valsts līmenī cenšamies likt lielāku uzsvaru uz eksaktajām zinātnēm, inženierzinātnēm. Es pats arī esmu RTU absolvents, un šī universitāte patlaban atzīmē 150. gadadienu,” tā Ministru prezidents.

Piebildīšu, ka valdības vadītājs RTU Inženierekonomikas fakultātē 2005. gadā ieguva profesionālo maģistra grādu muitas un nodokļu administrēšanā.

V. Dombrovskis bija pārsteigts, ka starp stipendiju saņēmējiem nav neviena puiša. Arta valdības vadītājam pastāstīja, ka Būvniecības fakultātē mācās ļoti daudz puišu, tomēr mācībās labākās aizvien ir meitenes. “Puiši zina, ka darbu būvniecības nozares uzņēmumos tāpat dabūs, bet mums ir jāizsitas,” skaidro topošā inženiere. Savukārt Diāna Stamberga pastāstīja, ka “ķīmiķos” otrajā kursā patlaban meiteņu pat esot vairāk nekā puišu. “Izskatās, ka sievietes sāk veiksmīgi pārņemt inženierzinātnes,” tā Diāna.

Uz Ministru prezidenta jautājumu, kāpēc izvēlētas inženierzinātnes, kur daudz jāmācās ķīmija, ko tradicionāli vairāk iecienījuši puiši, Agnese Kalniņa, kas patlaban mācās jau 4. kursā, pastāstīja, ka viņa nolēmusi sevi izaicināt, pārbaudīt un pēc mācību sākuma sapratusi, ka “viss ir iespējams”. Diānai ķīmija ir vismīļākais priekšmets jau kopš 8. klases, bet Arta uzsver, ka izdarījusi pareizo izvēli intuitīvi.

Kā atbalsta saņēmējas tērēs negaidīti saņemto naudu? Arta teic, ka, cik vien iespējams ilgi, centīsies to neiztērēt ikdienas vajadzībām. Diāna naudu, visticamāk, ieguldīs jaunu prasmju apgūšanā – viņa vēlas vienlaikus ar mācībām RTU profesionālā līmenī apgūt šuvējas amatu. Arī Agnese uzsver – naudu noteikti tērēs sevis pilnveidošanai. Ļoti iespējams – angļu valodas zināšanu papildināšanai.

“Mērķtiecību un neatlaidību, labas sekmes arī turpmāk! Vissvarīgākais ir pabeigt studijas, turpināt mācīties nākamajās studiju pakāpēs, tālāk darboties šajās nozarēs un gūt panākumus, ar to dodot arī pienesumu Latvijas tautsaimniecībai,” tāds bija Ministru prezidenta vēlējums atbalsta saņēmējām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+