×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Valdis Krastiņš: uz spēles likta Latvijas izdzīvošana (65)

Krastins2-VI-664x442

Nesen vilcienā uz Ogri vēroju milzīgi garos sastāvus ar preču vagoniem uz blakus sliedēm, gaidot brīvu ceļu. Mazuts, benzīns, nafta, ogles, ķimikālijas krievu vagonos. Pilni ceļā uz mūsu ostām, tukši atpakaļ uz Krieviju. Un tā dienu un nakti. Tranzīts! Krievija Latvijā.

Vai no tā varam izvairīties? Nē. Tā ir tranzīta biznesa ikdiena, no ienākumiem dzīvo Latvijas dzelzceļi. Un nodokļu veidā nauda nonāk valsts budžetā.

Tā nav nekāda maigā vara, par kuru tagad bieži mīl runāt, tie ir tiešie krievu biznesa apkampieni, kurus diktē mūsu ģeogrāfiskā atrašanās vieta. Kā jau teicu – no tiem izvairīties nevaram. Bet no daudz kā cita, kas šodien veido Krievijas ietekmi Latvijā, jau nu gan būtu varējuši izvairīties.

Pirmām kārtām no tā, ka eksčekistam Savickim, kurš pārvalda Iteru, un Gazproma Dāvim ir tik liela vara pār gāzes un tātad arī elektrības cenām. Jo mūsu valdītāji nu gan nav darījuši neko, lai samazinātu Latvijas enerģētisko atkarību no Krievijas. Tieši otrādi – ir bijuši ļaudis, kuri 1997. gadā parakstījuši divus gadu desmitus garu līgumu ar pilnīgu kapitulāciju Gazpromam (vai nebūtu laiks šos cilvēkus saukt pie atbildības par nodevību?). Tādēļ nekas nav sanācis ar visdažādākajiem piedāvājumiem – sākot no norvēģu mēģinājumiem vēl pagājušā gadsimta pašās beigās līdz pat mūsdienu projektiem par šķidrās gāzes piegādi. Viss tiek noraidīts – jo Gazpromam tas nav izdevīgi. Un argumentācija “pret”, protams, tiek veidota kā “Latvijas nacionālo interešu aizstāvība”. Riebjas!

Otra lieta, ko varēja novērst, ir krievu naudas milzīgais apjoms Latvijā reģistrēto banku kontos. Ir bankas – un tās nav mums pazīstamās un daudzkārt lamātās zviedru bankas – , kuru noguldījumu konti par 90% piepildīti ar nerezidentu naudu. Un summas mērāmas miljardos! Tā ir ļoti bīstama situācija, jo vienā jaukā dienā šī noguldītā nauda var sākt kustēties mūsu zemes saimniecībā, uzpērkot, nopērkot, pārpērkot.

Tas daļēji jau ir noticis visās jomās – uzņēmumu, investīciju kapitāla, nekustāmo īpašumu ziņā. Varēja novērst? Varēja, bet aprobežojās ar tukšu pļāpāšanu par „brīvo tirgu”. Mans jautājums: vai Latvijas ekonomiskā neatkarība arī ir šī brīvā tirgus pirkšanas un pārdošanas objekts? Pavaicājiet to variniekiem, un tiešu atbildi nesaņemsiet ne no viena.

Bet jautājumi ir jāuzdod, un to jādara ļoti tiešā veidā. Jo Putins parādījies mums visiem kā agresīvas lielvalsts tikpat agresīvs un piedevām caurcaurēm melīgs valdnieks. To mēs Latvijā zinājām jau gadiem, bet tagad to ieraudzījuši arī Rietumeiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs. Vai no tā izrietēs vajadzīgie secinājumi – pārtraukt finanšu attiecības ar Krieviju un izslēgt Putinu no jebkura starptautiska saieta? Tas būtu minimāli, bet es šaubos par Rietumvalstu vadītāju godīgumu, viņi īsredzīgi samiegs acis un turpinās “business as usual” (es ceru, ka kļūdos…) Bet Latvija jau šodien no Krievijas puses infiltrēta tik dziļi un pamatīgi, ka Putinam varbūt pat nevajadzēs militāru spēku mūsu zemes pārņemšanai. Latvijas tālāko likteni izšķirs – un šoreiz pavisam tieši – Saeimas vēlēšanas. Tajās vairākumu jāiegūst tiem, kuri gatavi samazināt mūsu ekonomisko atkarību no Krievijas un palielināt aizsardzības budžetu nekavējoties līdz minimālajiem diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta. Ja tas notiks, mums varētu būt zināmas izredzes pārdzīvot pašreizējo krīzi kā neatkarīgai valstij. Atkārtoju, jautājumi ir divi: vai esiet gatavi tūdaļ samazināt Latvijas atkarību no Krievijas, vai esiet gatavi tūdaļ palielināt aizsardzības budžetu līdz diviem procentiem? Vaicājiet deputātu kandidātiem, zvaniet viņiem, sūtiet e – pastus! Ja saņemiet atbildē vispārēju muldēšanu, tad šādam cilvēkam nav vietas Saeimā. Jo pašreizējā situācija ir skarba, prasa rīcībai gatavus cilvēkus.

Man ir dziļš kauns un nepatika pret Latvijas pašreizējās t.s. elites necienīgo intrigošanos un andelēm. Uz mūsu kultūras patiesi lielo, pasaules mēroga sasniegumu fona šie politikāņi izskatās sīki, niecīgi un nevajadzīgi. Punduri! Tādi viņi arī varētu palikt, ja vien savā kārē pēc varas un naudas tie neradītu tādu koordinātu sistēmu, kura var iznīcināt mūsu valsti un tautu. Vaicājiet viņiem, nākošās Saeimas kandidātiem, un balsojiet atbilstoši atbildēm! Jo laiks ir draudošs, viss reducējas uz galveno – uz mūsu izdzīvošanu, kuru nodrošināt pašreizējie gluži acīmredzami nav spējīgi.

Noslēgumā dažas pārdomas par iespējamo Putina tālāko rīcību. Atkāpšanās ceļa šim cilvēkam nav. Krievijas ļaudis savā vairumā nozombēti, aplieti ar melīgu propagandu, gaida no sava fīrera jaunus sasniegumus un iekarojumus. Nevar viņus pievilt! Bet Austrumukrainā arvien skaidrāk kļūst redzamas vietējo vadoņu sejas: viņi nākuši no Krievijas, ir no tās atkarīgi, nav varējuši paraut sev līdz vietējo cīnītāju barus. Vientuļnieki! Un līdz ar to lemti sakāvei – ja vien Krievija neapbruņos viņus līdz zobiem vai arī neievedīs krievu karaspēku.

Domāju, ka vienīgā cerība ir Putina nobīdīšana malā. Pārāk daudzi krievi ir sasaistījuši sevi ar Rietumu pasauli visdažādākajā veidā. Viņiem Krievijas atgriešanās izolācijā varētu būt nepieņemama. Un Putins varētu kļūt par iemeslu šādai izolācijai. Jaunākās sankcijas rāda, ka Rietumi to sapratuši. Tomēr sankcijas iedarbosies ilgākā laika posmā, bet Putinam jārīkojas tūdaļ. To gaida viņa saorganizētie gorillas ar raķetēm, to gaida viņa satracinātā publika pašmājās. Ļoti bīstams mirklis. Vai izdosies izvairīties no kara? Tad arī mēs varētu izdzīvot – ja nākošo Saeimu piedevām ievēlēsim tādu, kura ir spējīga aizstāvēt nacionālās intereses.

Dr. Valdis Krastiņš ir bijis Latvijas vēstnieks Čehijā, Slovākijā, Turcijā, Norvēģijā un Somijā, vairāku grāmatu autors.

Pievienot komentāru

Komentāri (65)

 1. Ap un par Maskavu pietiek Atbildēt

  Mums vieniigais celsh nodibinaat Latvieshu un Kiinieshu partija un taa buutu speeciigaa organizaacijaa pasaulee un Maskava liks drebeet kaajaam.Zinaajam un mocaamies ar Kieviju shoreiz pietiek.

 2. Visu cieņu inteliģentam cilvēkam,paldies par patiesibu,ko viņš pauž savā rakstā, Latviju jau sen pārvalda krievu mafija un ar katru gadu to ar vien vairāk jūt tie, kas Latvijā nedzīvo ,bet lasa Latvijas soc. portālus,pašlaik visnelatviskākie ir latviešu DELFI ,kur komentārus raksta pat no Krievijas!Latviešiem ir 3 partijas par ko balsot 9,7,4!Nebalsojiet par Sudrabu un ne par vienu krievu partiju!

 3. aunu bars.Visi tik bauro par politiku,vai kāds arī par ekonomiku domā.Jau 23 gadus esam neatkarīga valsts eiropas savienības dalībvalsts,un kur mēs esam.Puse iedzīvotāju ir aizbraukuši otra puse,vecie, slimie ļaudi tikko velk dzīvību.Vien saujiņa bļāvēju,Krievi nāk,tie dzīvo kā nieres taukos.Pietiek vienreiz kurināt naidu, visur vainot krievus, jāsāk vienreiz kaut ko darīt savas valsts labā.Vislielākais trumpis pirmsvēlēšnu laikā ir biedēšana ar krieviemTas domats tikai un vienīgi aunu baram.

 4. Krievijas un rietumu konflikts ir ģenētiski determinēts …Latvija dažādos gadsimtos bijusi vienā t,tad otrā frontes pusē,kurā pusē tagad?Rietumiem Baltija interesējusi un interesē ka sanitārais kordons pret Krieviju ,bet ne mūsu attīstība.Vēsture rāda ka latviešu ekonomiskā labklājība ir bijusi Krievijas impērijas sastāvā,pat PSRS sastāvā…,jāsecina pašiem…

  • Latvija piedzīvoja visstraujāko uzplaukumu Kārļa Ulmaņa ekonomisko reformu rezultātā. Pasvītroju, EKONOMISKO REFORMU, nevis politisko. Nevajag dezinformēt sabiedrību.

 5. Skaņu inženieris Atbildēt

  Paldies par patiesību un drosmi!

 6. Ak tad vēlēšanas tuvojas……ak Valdiņ,Valdiņ,labāk būtu par muzikologu palicis !

 7. Pilnīgi piekrītu Krastiņa kungam , viss ir taisnība. Valdība kopā ar Prezīdentu , gļēvuļu bars , vienīgais reālais spēks kurš ,savās iespēju robežās , kaut ko dara Latvijas labā ir Nacionālā Apvienība , par kuru vēlēšanās jābalso KATRAM , kas grib turpmāk redzēt neatkarīgu plaukstošu valsti , nevis paverdzinātu aplaupītu Krievijas piedēkli.

 8. “Kara kurinātāji” nāciju tagad apvienos,ja sviesta vietā lielgabalus ražos?! Prātiņ,nāc pie krastiņiem – lai viņi vismaz 1 000 cilvēku Baltijas ceļa 25.gadadienas svinībās spēj sapulcinā!

 9. Ko nu pļāpā, Krastiņ, par bīdīšanu.
  Labāk nošauj. Būs miers uz vietas.

 10. To krieve rubule ir tikai tapete papire. Nav nekade verte. Liec nulle cik gribe. Nulle paliek nulle.
  Tapse voi tapse to siene.

 11. … BEIDZOT ARI TADI LIDZDALIBNIEKI KA VALDIS ATMODUSIES UN SAUC KRIZI PAREIZA… KUR JUS BIJAT AGRAK … !

  … SAJA KRIZES BRIDI … JARIKOJAS … PIEKRITU … !

  … BET KURA PARTIJA GARANTET SPEJIGA TA RIKOTIES …. TIKAI NA !!!

  • Agrāk bija Baltijas ceļš,prihvatizācija,denacionalizācija un konsolidācija – tagad likumsakarīgi tuvojas likvidācija……Ne oligarhi,ne kampēji,ne miljonāri, ne pat eirokrāti-birokrāti pašlikvidēties nevēlas – sauc tautu paļīgos!

 12. Ir pienākusi kārtējā X stunda Mūsu daudzcietušajai valstij.Nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut SC nonākšanu vairākumā. Latvijā diemžēl ir pietiekoši daudz Krievijas melīgās propagandas/Gebelsa taktika/ nozombētu pilsoņu.Šoreiz neiet runa par etnisko balsojumu,jo uzvārdi jau neko neizsaka,svarīga ir pašas personības intelektuālais un garīgais/dvēseliskais/līmenis. Tos aliņu pļumpjus jau varēs uzpirkt itin viegli. Un Ušakovs jau melošanā neatpaliek no Putina. SC reklamējas kā rietumnieciski virzīta sociāļdemokrātiskā partija,bet līgums noslēgts ar Putina boļševistisko partiju. Neesiet tumsoņas,padomājiet ar prātu !.

 13. Anna,ētikas skolotāja Atbildēt

  Paldies par objektīvi precīzo rakstu!.Jā.šīs Saeimas vēlēšanas parādīs kas ir kurš?-vai savējais starp svešiem,vai arī svešais starp savējiem,vai trešais variants.
  Latvijas nodevība notika jau 1994,gadā,kad pieļāva Krievu armijas demibilizējušo/ļoti savlaicīgi/ virsnieku ar ģimenēm palikšanu Latvijā.Igauņi nepiekrita,bet mūsu spice ar G.Ulmani priekšģalā piekāpās Krievijas prasībām. Šie bijušie Krievijas armijas virsnieki ar komunistisko ideoloģiju apbruņotie,ap 50 tūkstošiem veiksmīgi sekmēja šodienas politisko un ekonom. situāciju ar bijušo čekistu atbalstu. Mūs gaida pārbaude,kur galvenais būs sirdsapziņa un godaprāts nevis zaudētie eiro.

  • Nodēvības sākums ir 4.maijs.Šajā datumā praktiski tika atzīta Latvijas brīvprātīga iestāšanas PSRS un atbilstoši arī brīvprātīga spēja izstāties no šīs savienības,kas arī tika izdarīts okupācijas karaspēka klātbűtnē un PSRS specvienību apsardzē.Šos lēmumus pieņēma okupācijas varas pašpārvalde.Pirmais galvenais uzdevums ir sakārtot lietas atbilstoši vēsturiskai patiesībai un nepieļaut okupācijas pašpārvaldes ieredņu un ideoloģisko līdzstrādnieku(komunistu,komsorgu)iekļūšanu valsts augstākajos amatos.

   • Vai 1940.g.17.jūniju vēl atceries?! Ne bez pamata vecie brikmaņi un rumpīši Kārlim Ulmanim pieminekli Rīgas centrā uzcēla,kamēr K.Čakstes tikai projektā:
    “”Pilsoņi, pilsones!

    Pēdējo 24 stundu notikumi ir saviļņojuši visus prātus, un es tādēļ uzskatu par savu pienākumu, kā es to arvien svarīgos momentos esmu darījis, jums visiem pateikt, ko valdība šajā brīdī domā un dara.
    Mūsu zemē kopš šī rīta ienāk padomju karaspēks. Tas notiek ar valdības ziņu un piekrišanu, kas savukārt izriet no pastāvošām draudzīgām attiecībām starp Latviju un Padomju Savienību. Es tādēļ vēlos, ka arī mūsu zemes iedzīvotāji ienākošās karaspēka daļas uzlūko ar draudzību. Tai pašā laikā jums jāzina, ka karaspēka kustībai jānotiek bez traucējumiem, un to jūs varat veicināt, ierobežojot pārlieko ziņkāri un atturoties no kārtības traucējumiem.”

    • Kā palika skaidrs nedaudz vēlāk, tas karaspēk un attiecības nav bijušas “draudzīgs”, līdz ar to jebkuras vienošanas automātiski anulējamas un te nav ko daudz vāvuļot tādiem vēstures pārziņām.

 14. Ja vēlēs – ”Kā var nesolīt!”, ”buldozerus” un tad vēl ”godīgās sirdis” – rezultāts tāds pats kas vēlot zemnieku privātpartiju ar pret NATO stāju…Tos sīkos neskaitot. Tā kā vāji un ļoti vāji…

 15. PALDIES KRASTIŅA KUNGAM PAR TIK LABU RAKSTU!!! Ieteiktu izlasīt pilnīgas skaidrības labad VALDA KRASTIŅA GRĀMATU “LATVIEŠU DIPLOMĀTA STĀSTS 1992.-2008.g.” ļoti personīgi. Izdevniecība “Mansards”. Man personīgi jautājumu VAIRS NAV!!! Jā!!! Tiešām uz spēles ir likta LATVIJAS izdzīvošana un to noteiks 12. SAEIMAS VĒLĒŠANAS!!! Jābūt gataviem uz visnekrietnākajiem apmelojumiem pirmsvēlēšanu posmā!!! IT ĪPAŠI SEPTEMBRĪ VISOS MASU MEDIJOS BŪS MEĻU PILNS KONTINGENTS!!! DOMĀSIM PAS SAVU TAUTU UN VALSTI!!!

 16. “Krokodila asaras” liet nav jēgas – būtu labāk tautas nobalsošanu par eiro un/vai Satversmes preambulu noorganizējuši;- uzreiz lietas ritētu raitāk.

 17. Es eju paar robezaam paceltu galvu uz Vaaciju, Angliju, ‘Iriju, Franciju, Austraaliju, Krieviju …. Latvija NATO placdarms.

 18. Vēža saēstam organismam jāmirst. Turklāt paši vainīgi.

 19. Domājiet par ko balsojiet! Atbildēt

  Ļoti labs un precīzs raksts. Visas partijas, kas nolēmušas apvienoties ar Vienotās Krievijas SC partiju būtu jāiemet mēslainē.

 20. Piekrītu Valda krastiņa viedoklim, taču- man nav kauns par tā saucamo Latvijas eliti. Jo es tai nepiederu. Jo ja kāds kaunas, kauninātāji ātri vien uzradīsies un runās pobediteļu valodā.

 21. 2 PROCENTI. TAD SAEIMU SASTAVU SAMAZĪNAT LĪDZ 40 DEPUTATIEM, KAUT VIENU REIZI ATMAKSAT VISAS NELIKUMIGAS IZDEVUMAS MINISTRIJAS, KAUT VIENU PRECENDENTU ATMAKSAT MINISTRIJAS NELIKUMIGAS ALGAS UN PREMIJAS. UN ta talak. TĀD Krastiņša kungs-ludzu.

  • Maldīgs priekšstats Atbildēt

   Maldīgs priekšstats, ka lielākās algas saņem deputāti. 5 reizes lielākas algas ir RD pārvaldītājiem, un 10 reizes lielākas tiem, kas sēž uzņēmumu valdēs.

 22. j a ir tie 2% tad jau var pieskirt bet ja nav? un ja nav latviesiem tas naudas tai plaukstosa ekonomika ko tad?

 23. Tā viš i… Tieši tā tas arī ir. Diemžēl milzum liela daļa Latvijas iedzīvotāju, ir kā sūn-ciemieši, bez īstas izpratnes par notiekošo pasaulē, un tikpat bieži, par notiekošo savā valstī. Liela atbildība par Sūnu Ciema ideoloģisko kontekstu ir jāuzņemās politiķiem, kuriem nav bijusi drosme cīnīties un veidot Latvijas valsts ideoloģisko telpu kā patriotisku un domājošu par savu valsti un tās nākotni. Tagad, ne mana cūka, ne mana druva, es pats savā mucā augu, var ļoti slikti atspēlēties vēlēšanās. Valsts valodas aizstāvēšanas jautājums, tas jau vien parādīja valstisko vājumu. Nu tagad, preambula ir parādījusies, vēl atliek viest to dzīvē. Vismaz kaut kas…

 24. Tik jauki patlabanējais satiksmes ministrelis atklāja valdībā esošo kropļu izpratni par Latvijas valsti nespējā atbildēt uz vienkāršu jautājumu – ”Kam pieder Latvijas valsts?!”

 25. Sagrāva te visu jau sen,un ne jau svešie.Saeima…?Kurš no viņiem nemelo,nesola pa tukšo lai tikai tajā krēslā tiktu?Viņiem vispār neinteresē nekas,kas attiecas uz valsts iedzīvotājiem.Viņi dara katrs ko grib,līdz pretīgumam kārto savus strīdus kā tirgusbābas….Un nesaprot,ka mēs visu redzam,dzirdam,zinām.Nevajag tautu uzskatīt par muļķiem.Tukši saukļi vairs nedarbosies,neviens viņu dēļ neies otrreiz uz barikādēm.Ticība ir zudusi un lai kkas mainītos,ir jānotiek kaut kam nopietnam.Žēl tikai ka līdz ar pārmaiņām,vietējie noziegumi pret pašu tautu tiks noklusēti,un noziedznieki uz to fona klusiņām nozudīs nesodīti.

  • sss un ko Tu te dirs? Pat savu vārdu kkādā tukšu salmu kūlēju diskusijā baidies atklāt. tādi jūs visi esat, bezvārda ”varoņi”

  • tāda tukša pļerkstēšana par krēsliem arī nevienu neinteresē,jo latvietim nevajag krēslu,bet ZEMI

 26. Plika diršana..

 27. It kā jau taisnība ,bet vēstnieka darbu rakstītājam deva tā pati valdība ,kas izlaupīja Latviju . Likvidēja cukura fabrikas ,papīra fabrikas ,VEF un kam tagad pieder citas rūpnīcas

 28. Izbraukt piespieda ES un ASV politika,,,sagraujot Latvijas ieksejo ekanomiku,,,viniem neintereseja kas notiks ar Tautu ..
  ASV vaidzeja izvietot savu kara kontingentu tuvu krievijas robezam
  Raksts pareizs ,,tikai nau ko sodit par nepareizu valsts vadisanu ,un izagsanu ..
  Nozelojami ka ir emigrejusi tuvu pus miljonam…bet est gribas …

  • Nu taisni tā.Vairiņa atbrauca ar gatavu plānu.Un patiesie rezultāti balsošanā par iestāšanos ES,nebūs zināmi nekad.

  • Izbraukt piespieda tādi kā Šķēle, Šlesers undaudzi citi, kas pie varas esot domāja tikai par savu kabatu. Nekāda Eiropa neko nebūtu mums kaitējusi, ja pašu savēlētie valdnieku mūs negremdētu.

 29. Tukšas pļāpas.., domā, ko jaunu pateici ? Tu, “davai”, konkrēti, ko iesaki, par ko tad vēlēt? Tu tādu partiju redzi, jeb, muldi, lai muldētu?

 30. tieshi manas domas domine…ja ieveles krievisko deputata kandidatu…diez,ka dzivosim? mani tas baida.

  • jani.s laci.s / nezales neiznikst /.. Atbildēt

   .. bailes spocigi mocigi luur , ai naves bailes /j.grodums/ .. Mees jau esam iebaiditi ar krievu -krievisko , ka diez vai taalak veel var .. jaa , nupat jau krievu tanki uttt .. apvienibas ,kas toss pantus sludina , meedz pasas pienemt ziedojumus gan pastarpinataa veidaa , no taa pasha monstra , kas Ukrainaa atbalsta terrorismu ..Latvietis ir dzivojis un izdzivojis zem krievijas cara , zem savienibas , .. Un taa mees pasi nespejam savas bailes parvaret , ka tikai retais uzdrikstas nosaukt savu vardu ,uzvardu ..

 31. jani,s laci,s / nezales neiznikst /.. Atbildēt

  ir jutama un uztverama nacionali pilsoniska domasana no raksta autora … no gadsimtu dzileem jau no austrumiem ir uzglunejis naidnieks brivibu alkstosai zemei Letonijai .. ja ieprieksejos gadsimtos Tas naca ar asiniim slacot zemi , tad nu jau muszemite , ir ar viltu un naudu ienemta pilnigi visaas dzives sferaaas .. Virsaisi / deputati , ministri , direktori , pat prezidenti / nav spejusi atteikties no no viltus spiduma devejiem .. te pat nav jegas minet vardus uzvardus , notikumus , gadskaitlus .. Kada godkare , kaada slava ir un buss-kangariem ,nezinu … melni kraukli tos trauks ellee … / kada vairs jeega no veelesanaam ..Kaada ?? ja visu jau valda un vada — krievijas , amerikas , zviedru , ziidu sheemas .. Jaa , saplositi tiekam mees Latvieshi .. atstajam savas majas , pilsetas , pagastus .. lai ziemaa uz ielas nenosaltu , lai vasaraa nenosliktu , lai uz celiem nenossitos .. Mees izcelojam uz Eiropu , it kaa .. Tatad , shis ir Tautas izzdzivosanas laiks , kas droshi vien ir ieprogrammets no gadsmtu dzileem .. Tauta , ja veel ir taada .. Taa Neies ielaas .. Vienigais protests var buut –Balsot par -NEVIENU .. jo atkapties jau vairs nav kur ..Dievs Sveti Latviju .

  • tava kaitnieciskā nostāja,uzspiežot savu viuedokli tautai nav tas labākais,vari savu vienaldzību amēba paturēt pie sevis

 32. Tauta jau gan runā(t.i.cilvēki, kas piedalās skaitīšanā), ka vēlēšanu balsojumu saskaita pozitīvi attiecīgā labuma galvotājam. Padomijas iemaņas ir dzīvelīgas visur, arī vairuma domāšanā. Ilgi nebija lasīts tik argumentēti stiprs un drosmīgs raksts.

 33. Patiesiba!

 34. Nu bet tad rīkosimies.
  Ir labi zināmi tie, kas atdeva Krievijai Abreni, tie kas nospieda Latviju uz ceļiem iegrūžot žīdiem bankā 1 miljardu.
  Un viss tas daļēji notika tāpēc, ka laikus neatvēra čekas maisus, jo šie cilvēki saimnieku nenodos.

 35. Latvija, jau sen var sevi apgadat ar energo resursiem.
  ja tik mums rasto. koorperativi un birzas ar menedzmentu
  valdibai tas ir nazis paduse, tauta saks lemt bez viniem

 36. Raksta autoram pilnīga taisnība!
  Patreiz liekas ka tiks ievēlēti tie paši politiskie spēki,kuri ir radijuši šo bīstamo stāvokli savas neizlēmības dēļ.Ir pienācis laiks mainīt politisko domāšanu un veikt darbības ,kuras atbalsta sabiedrība.
  Lai to paveiktu ir nepieciešams pilnīgi jauns politisko spēku samērs.Pārskatot pieteikumus vēlēšanām redzam…ka nekādas jaunas dvesmas nav sagaidāmas.Pieļauju ka saskaņieši vēlēšanās iegūs vairākumu un situācija veidojas tāda ka atstāt opozicijā viņus vienkārši vairs nevarēs.Liekas ka ir beidzies laiks kad var teikt…balsojiet par mums jo krievi nāk.Šī kārts ir ļoti bīstama un sekas rādās ka arī nav pieņemamas.
  Iespējams ka sabiedrība izies ielās un veiks krasas izmaiņas jo liekas ka patreizējā vēlēšanu sistēma neatrisinās politiskās spriedzes jautājumus un ja pieņemam ka iespējamas arī ekonomiskās problēmas…tad pārmaiņas kļust neizbēgamas

 37. Bet, ko darīt? Kā būt? Kā mēs varam iebalsot jaunu Saeimu, ja patreiz ir sajūta, ka nav par ko balsot?

  • pa kuru partiju tad jāvēl?

   • Jābalso par tiem, kas atsakās iet ar SC!

   • Varētu mēģināt atrast varas partiju, kas atskaitās par paveikto darbu(eiro ieviešana neskaitās,jo tas nevarēja būt mērķis, bet gan palīglīdzeklis izaugsmei, tikai un vienīgi-palīglīdzeklis). Kādi vēl būtu sasniegumi? Palasiet pirms šīs esošās Saeimas vēlēšanām solīto! Palielināsim, samazināsim, uzlabosim, ieteiksim, iecelsim, atcelsim utt! Kas padarīts, kas? Uz priekšu, varturu, muldoņu bari,turpiniet solīt!

 38. Patiesi satriecošs viedoklis. Autors varētu izskaidrot, vai Krievija arī pie vainas, ka Latvija izsūtījusi iztikas meklējumos uz veco Eiropu 300 tūkstošus produktīvā vecuma iedzīvotājus un ka Latvijas iekšējais tirgus ir iznīcināts un latvietim šodien jādzīvo krievu nemākulīgi būvētās kazarmās (daudzdzīvokļu mājās)…

 39. Paldies,par rakstu! Joprojaam valstii vara pieder bijushajiem komunistiem, kuri darbojushies peec komunistu ideologjijas un maaciibas. Jaa, ljoti svariigas buus jaunaas Saeimas veeleeshanas un jaalaizh darboties jaunos latvieshus-Nacionaalo Apvieniibu, jo liidz shim vinji no lielo grupeejumu puses ir veiksmiigi ,,noeesti”!!! Aaboltinja jau redz sevi atkal par Saeimas priekshseedi…….

 40. ir jārīkojas, domājam jau gadus 25.

  • ir jāievēl tāda Saeima, kuras politiskā prioritāte ir Latvijas aizsardzība. Un tāda varētu būt jaunā V – bez dažiem tās vadītājiem un impērijai simpatizējošiem elementiem, kā arī NA – bez viņā iefiltrētiem “baķkām” (ja tādus tur ieraugām).

 41. vai esiet gatavi tūdaļ samazināt Latvijas atkarību no Krievijas, vai esiet gatavi tūdaļ palielināt aizsardzības budžetu līdz diviem procentiem? Vaicājiet deputātu kandidātiem, zvaniet viņiem, sūtiet e – pastus!
  ——————-
  Vai taa nav utopija,ka gadiem dariija visu,lai buutu sii atkariiba un nu peeksji atjeedzaas.Es neticu saadam uzraavienam 😉

 42. “Ir bijuši ļaudis, kuri 1997. gadā parakstījuši divus gadu desmitus garu līgumu ar pilnīgu kapitulāciju Gazpromam”.
  – – – – – – – – –
  Un šie paši garīgie punduri raujas atpakaļ pie varas, lai turpinātu Latviju iztirgot Krievijai.

 43. Paldies par drosmīgo rakstu!

Draugiem Facebook Twitter Google+