×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. februāris, 2016
Drukāt

Valentīna dienā par braucienu Rīgas minibusos pāri varēs maksāt ar skūpstu (1)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Arī šogad Svētā Valentīna dienā, 14.februārī, pilnsabiedrība “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) mīlošiem pāriem sniedz iespēju par braucienu norēķināties ar skūpstu, aģentūru LETA informēja RMS pārstāve Maija Lazdiņa.

Uzņēmumā skaidro, ka šī iespēja attieksies tikai uz pretējā dzimuma pāriem, kas “savu mīlestību apliecinās ar skūpstu” minibusa vadītāja priekšā. Sašutumu par šo akciju paudusi Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienība “Mozaīka”, vēršoties pie tiesībsarga ar norādi, ka tā ierobežo seksuālo minoritāšu tiesības.

Šī akcija norisināsies visos dienas maršrutos Rīgas pilsētas robežās. Īpašā Valentīna dienas akcija šogad norisināsies visas dienas garumā.

“Ar šādu akciju vēlamies sveikt visus rīdziniekus gada romantiskākajos svētkos – Valentīna dienā. Pagājušā gadā šī akcija izpelnījās ļoti lielu atsaucību pasažieru vidū. Šo iespēju izmantoja gandrīz 800 pāru. Ceru, ka arī šogad pāri izmantos mūsu dāvāto iespēju tikpat aktīvi kā pagājušogad,” saka RMS komercdirektors Vitālijs Komars.

Informācija par minibusu maršrutiem, kustības grafikiem, ir pieejama RMS mājaslapā, sadaļā “Minibusu saraksts”.

Ikvienam ir pieejama RMS mobilā aplikācija, kurā var ātri un ērti apskatīt minibusu kustību sarakstu, minibusa atiešanas laiku no pieturvietām, sekot līdzi minibusa atrašanās vietai reālā laikā. Jāņem vērā, ka datu pārraide tālrunī var kavēties, tāpēc pasažieri uz pieturu lūgti doties laicīgi.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Tiesībsarga birojā, 12.februārī, ievērojot akcijas aprakstu, tiesībsargs vērsies pie RMS ar lūgumu novērst diskrimināciju, jo nav pieļaujams ierobežojums precēm un pakalpojumiem personas seksuālās orientācijas dēļ.

Tomēr RMS nemainīs akcijas noteikumus. RMS uzskata, ka, rīkojot Valentīndienas akciju, nav pārkāpusi seksuālo minoritāšu tiesības, jo vadījusies pēc Satversmes 110.panta, līdz ar to viendzimuma pāri šajā akcijā – “maksā ar skūpstu” – svētdien piedalīties nevarēs, aģentūrai LETA paskaidroja uzņēmumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kadi bardaini teri suc sarkanas bestijas….

Draugiem Facebook Twitter Google+