Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
28. februāris, 2014
Drukāt

Valentīna Freimane piedalījusies atmiņu vakarā Berlīnē

Ārlietu ministrijas fotoĀrlietu ministrijas foto

27. februārī Berlīnē Latvijas vēstniece Elita Kuzma uzrunāja klātesošos Bundestiftung zur Aufarbeitung der SED Diktatur rīkotajā “laikmeta liecinieku” stāstu un atmiņu vakarā “Es vienmēr esmu zinājusi, ka palikšu dzīva!”, kurā uz sarunu tika aicināta Latvijas teātra un kino zinātniece, mākslas zinātņu doktore, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece Valentīna Freimane, portālu LA.lv informēja Ārlietu ministrija.

Uzrunājot klātesošos, vēstniece uzsvēra, ka šodien Valentīnas Freimanes vārds ir zināms gandrīz katram kino un teātra pazinējam Latvijā, kā arī Vācijā. Tas ir ne tikai pateicoties viņas aktīvajai darbībai teātra un kino jomā, bet arī plašajām zināšanām, kā arī Eiropas kultūras gara izjūtai, ko Valentīna Freimane sniedza saviem klausītājiem padomju okupācijas gados. V. Freimanes dzīvesstāsts ir cieši savijies ar Latvijas un Eiropas vēstures notikumiem, ļaujot atklāt laikmetu visā tā traģismā. Vēstniece uzsvēra, ka mūsu uzdevumus ir to turēt piemiņā un darīt visu, lai īpaši jaunā paaudze apvienotajā Eiropā zinātu arī tās vēstures traģiskās puses. Statistika ir bezkaislīga, tādēļ laikmeta liecinieka personīgās atmiņas ir tik būtiskas personīga līdzpārdzīvojuma radīšanai un vēstures notikumu izpratnei.

2010. gadā Latvijā iznākusī Valentīnas Freimanes atmiņu grāmata “Ardievu, Atlantīda!” kļuvusi par bestselleru. Pēc grāmatas motīviem šobrīd top komponista Artūra Maskata un dzejnieces Liānas Langas opera “Valentīna”. Tās pirmizrāde iecerēta 2014. gada nogalē un ir iekļauta “Rīga 2014” kultūras programmā.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestībaSlavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+