Foto-LETA

Valmieras rajonā šogad atklāti jauni tūrisma objekti 0

Valmieras rajonā šogad atklāti vairāki jauni tūrisma objekti, liecina veiktā aptauja.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201
Lasīt citas ziņas

Maija nogalē Valmieras rajona Brenguļu pagasta “Arājos” tika atklāts jauns tūrisma objekts – skulptūru labirints pieaugušajiem, informēja skulptūru labirinta idejas autors un “Arāju” saimnieks Jānis Jākobsons.

Ideja izveidot jaunu tūrisma objektu Jākobsonam dzimusi pirms pieciem gadiem, zāģējot malku un pievēršot uzmanību interesantajiem zīmējumiem, ko veido koka šķiedras.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skulptūru labirinta izveidei bankā kredīts nav ņemts – jaunā tūrisma objekta izveidē ieguldīts tikai pašu darbs un kokmateriāli. Piecos gados radītas vairāk nekā 200 koka skulptūras.

Tūrisma objekts domāts gan tiem, kuri vēlas apskatīt pikantas un erotiskas koka skulptūras, kas veidotas arī kā parodijas par pasaku varoņiem, gan tiem, kuri vēlas pārbaudīt savus spēkus dažādās sporta spēlēs.

Tiem, kuri arī vēlētos izveidot jaunu tūrisma objektu, Jākobsons iesaka atrast ko īpašu, līdz šim nebijušu, ar ko piesaistīt atpūtniekus un ceļotājus.

Uz jautājumu, vai šovasar Valmieras rajonā ir atklāts vēl kāds jauns tūrisma objekts, Valmieras pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Inese Pabērza atbildēja, ka Valmieras pilsētā šovasar atvērta pirmā ūdens tramvaja līnija Latvijā – pilsētas centrā kursē Gaujas tramvajs, kas tapis sadarbībā ar SIA “Aktīvā tūrisma centrs “Eži””.

Izbrauciens ar Gaujas tramvaju pašā pilsētas centrā esot laba izklaide gan ģimenei, gan atpūtai dabā kopā ar kolēģiem. Gaujas tramvajs kursējot noteiktos laikos un ļaujot iepazīt ievērojamākos Valmieras apskates objektus. Viena brauciena ilgums esot 30-40 minūtes.

“Gaujas tramvajs ir “Ežu rūpnīcā” būvēts peldlīdzeklis izklaides un ekskursiju braucieniem pa Gauju. Tramvaja mājvieta, kā arī vienīgā sākuma un gala pietura ir laivu piestātne Valmieras vecpilsētā. Tramvaja maršruts 2012.gada sezonā būs posmā starp pilsētas tiltu un Kazu krācēm,” pastāstīja Pabērza.

Reklāma
Reklāma

Peldlīdzekli vadot “Gaujas tramvaja vadītājs – gids”, un šis tramvajs vienlaicīgi varot uzņemt 22 pieaugušus pasažierus. Kopā ar bērniem pasažieru skaits var būt līdz 30.

Vēl viens šī gada jaunums esot gardēžu gadatirgi “Ar gardu muti!”, kas reizi mēnesī notiekot Valmiermuižas pils parkā un pulcējot reģiona mājražotājus un amatniekus. Pasākumu organizējot Valmiermuižas kultūras attīstības biedrība sadarbībā ar SIA “Valmiermuižas alus” un vietējām pašvaldībām.

“Valmieras pilsēta šajā gadā piedāvā arī “Gardēžu pastaigu” – gardēžu maršrutu, kas ved pa Valmieras kafejnīcām un restorāniem, kur tiek piedāvāti īpaši Valmieras ēdieni, ko radījuši katra uzņēmuma šefpavāri,” stāsta Pabērza.

Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras pilsētas un tuvākās apkārtnes kultūras iestādēm šogad izveidojusi arī jaunu kultūras produktu – Valmieras kultūras karti. Lai to saņemtu, interesentiem neierobežotā laika periodā jāapmeklē sarīkojumi piecās no septiņām kultūras iestādēm. Iegādājoties biļeti uz pasākumu, jālūdz kasierim uzspiest zīmodziņu Valmieras kultūras kartes brošūrā. Kad aizpildītas vismaz piecas no septiņām zīmogiem paredzētajām vietām, Valmieras Tūrisma informācijas centrā zīmogu kartiņu varot apmainīt pret Valmieras kultūras karti.

Kartes ideja esot piedāvāt tās īpašniekam iespēju par izdevīgāku cenu apmeklēt kultūras un atpūtas pasākumus septiņās kultūras iestādēs. Kartes īpašnieks varēšot saņemt atlaides, sākot no 15%, Valmieras Kultūras centrā, Valmieras Drāmas teātrī, Valmieras muzejā, mākslas “Galerijā Laipa”, džeza klubā-restorānā “Parks”, kinoteātrī “Gaisma” un Dikļu pilī. Kartes sadarbības partneri esot arī Valmieras integrētā bibliotēka un Valmieras Valsts ģimnāzijas galerija “Ledus pagrabs”.

Šī gada jaunumi esot arī apmeklētājiem atvērtā šinšilu audzētava “AL Pērle”, augļu dārzs, kas atrodas Kocēnu novadā, kā arī traktieris-picērija “Laipziedi un Rozmarins”, kas atvērts Valmieras vecpilsētā.

Uz jautājumu, cik liela ir Valmieras rajona iedzīvotāju un uzņēmēju aktivitāte jaunu tūrisma objektu radīšanām un tūrisma biznesa attīstībā un kādi faktori šo procesu sekmē vai kavē, Pabērza atbildēja šādi: “Par Valmieru un apkārtni pēdējo gadu laikā pieaug gan vietējo tūristu, gan ārvalstu viesu interese. To jūtot, uzņēmēji riskē un rada jaunus produktus un pat uzņēmumus tūrisma jomā. Maznozīmīgi nav arī tas, ka Valmiera un apkārtējie novadi uzskatāmi par ekonomiski attīstītāko Vidzemes daļu, līdz ar to ir augsts pašpatēriņš, kas rosina uz jaunām idejām un piedāvājumu.”

Šovasar vairāk apmeklētie tūrisma objekti Valmieras pusē, tāpat kā iepriekšējos gadus, esot Sietiņiezis, Valmieras vecpilsēta ar Sv.Sīmaņa baznīcu un Gaujas tramvaju, kā arī Burtnieku ezers un Dikļu pils.

Pabērza uzsver, ka Valmieras pusē “trumpis” ir daudzveidīgais piedāvājums visos gadalaikos un Vidzemes kartē Valmiera un apkārtne arvien vairāk izceļas kā tūrisma pakalpojumu un servisa centrs, savukārt Valmiera – kā arī iepirkšanās un gardēžu tūrisma pilsēta.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.