×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

VARAM: Rīgas plānotā transporta biļešu cenu reforma ir juridisks brāķis (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs piedalās mediju brīfingā par depozīta sistēmas piemērošanu dzērienu iepakojumam.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izvērtējusi Rīgā plānoto sabiedriskā transporta biļešu cenu reformu un uzskata, ka tā nav akceptējama un ir juridisks brāķis, piektdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP).

Viņš informēja, ka piektdien VARAM negatīvo atzinumu nosūtīs Rīgas domei.

Sprūdžs kritizēja Rīgas domes noteikumu būtību. “Nav valstiski pareizi vienas pašvaldības transporta uzņēmuma problēmas risināt un visu iedzīvotāju rēķina. Tas, ko Rīgas dome piedāvā noteikumos, negatīvi ietekmēs visas citas pašvaldības iedzīvotājus. Tāpat tas radīs fiktīvas deklarēšanās vilni,”  teica Sprūdžs.

“Ministrija šos noteikumus ir izvērtējusi un, ministrijasprāt, tie nav akceptējami. Tādu atzinumu mēs sniegsim. Kopumā pēc būtības šie noteikumi ir negatīvi vērtējami, bet juridiski – brāķis,”  teica ministrs.

Sprūdžs stāstīja, ka Rīgas domes deputātiem tagad būs divas iespējas – vai nu ņemt vērā VARAM iebildumus un labot noteikumus, vai nepiekrist VARAM. Pēdējā gadījumā ministram būs tiesības noteikumus atcelt.

Jau ziņots, ka Rīgas dome 7.oktobrī pieņēma lēmumu, ka galvaspilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem par sabiedriskā transporta izmantošanu nākamgad būs jāmaksā 60 eiro centu (42 santīmi), bet nedeklarētajiem – 1,2 eiro (84 santīmi).

Rīgas mērs Nils Ušakovs iepriekš pauda uzskatu, ka VARAM  nav pamata neapstiprināt Rīgas domes pieņemtos noteikumus par sabiedriskā transporta izmantošanu. “Ņemot vērā pašreizējo tiesisko rāmi, nevar aizliegt pašvaldībai piemērot atlaides saviem iedzīvotājiem,” atzina Ušakovs.

Tāpat Saeima ceturtdien otrajā lasījumā, lemjot par grozījumiem Sabiedriskā transporta pakalpojuma likumā, atbalstīja partijas “Vienotība” iesniegto priekšlikumu, kas paredz aizliegumu noteikt braukšanas maksas atvieglojumus, kā vienīgo kritēriju izmantojot personas dzīvesvietu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Man gan liekas, ka lielāka brāķa Saeimā nav par Sprūdžu !!!!

  2. Visiem tāpat ir skaidrs, kurš ir brāķis. Dieva deļ nepaliec amatā pēc 1. decembra.

Draugiem Facebook Twitter Google+