×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Varēs aplūkot Amerikas publikai paredzēto latviešu mākslinieku izstādi

iltnere_ieva

Divas nedēļas no 8.jūnija Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Deviņi mākslinieki no Latvijas. Ņujorka–Vašingtona–Čikāga–Rīga”, aģentūru BNS informēja muzeja pārstāve Nataļja Sujunšalijeva. Izstāde veidota, lai reprezentētu ASV pilsētās jaunākās tendences Latvijas mākslā.

Deviņu dažādu paaudžu mākslinieku – Kaspara Bramberga, Harija Branta, Andra Eglīša, Ievas Iltneres(attēlā), Ernesta Kļaviņa, Daigas Krūzes, Leonarda Laganovska, Ingas Melderes un Miervalža Poļa – kopumā 36 darbi tika izrādīti Ņujorkā Nacionālajā Mākslas klubā (“The National Arts Club”), Latvijas vēstniecībā Vašingtonā un “Driehaus” muzejā (“Driehaus Museum”) Čikāgā.

Pēdējā izstādes norises vieta būs Rīga, dodot iespēju iepazīties ar šo izstādi arī Latvijā.

Sujunšalijeva norādīja – lai izvairītos no nelielās Latvijas mākslas vides savstarpējo attiecību ietekmes uz izstādes sagatavošanu, mākslinieku un darbu atlase, balsojot internetā, tika uzticēta starptautiskai profesionāļu komisijai.

Izstādei atlasītie mākslinieku darbi pārstāv ļoti plašu tematisko un stilistisko spektru.

Saistībā ar izstādi ir izdots katalogs ar Ohaio Universitātes profesora mākslas kritiķa Marka Švēdes ievadu un mākslas kritiķes Eleanoras Hārtnijas priekšvārdu. Kataloga dizainu veidojis mākslinieks Ojārs Pētersons.

Visu deviņu izstādes mākslinieku darbus papildus var aplūkot arī interneta vietnē “www.importantlatvianartsts.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+