Latvijā
Sabiedrība

VBTAI pauž policijai satraukumu par Kiviča un Skulmes publisko aktivitāšu ietekmi uz viņu bērnu dzīvi0

Foto: ekrānuzņēmums

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) vērsusies Valsts policijā bažās par mūziķa, partijas “KPV LV” biedra Andra Kiviča un mākslinieces Lienes Skulmes publisko aktivitāšu ietekmi uz viņu bērnu dzīvi, aģentūra LETA uzzināja inspekcijā.

VBTAI skaidroja, ka konkrētajā gadījumā inspekcija saskata emocionālās vardarbības pret bērniem pazīmes. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumā ietverto emocionālās vardarbības definīciju, tā ir bērna pašcieņas aizskaršana vai psiholoģiska ietekmēšana, draudot viņam, lamājot, pazemojot viņu, bērna klātbūtnē vardarbīgi izturoties pret viņa tuvinieku vai citādi kaitējot viņa emocionālajai attīstībai.

Kā norādīja inspekcijā, ņemot vērā Kiviča un Skulmes aktivitātes gan sociālajā tīklā “Facebook”, gan medijos, VBTAI secina, ka ar savām darbībām viņi netieši ietekmē arī savu bērnu dzīvi, iespējams, radot viņiem psiholoģiskus un emocionālus pārdzīvojumus.

Saistītie raksti

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu VBTAI izskata tikai tās emocionālās vai fiziskās vardarbības pret bērniem lietas, ja iespējamais varmāka ir institūcijas amatpersona vai darbinieks. Šī iemesla dēļ Valsts policijai uzrakstīts un nosūtīts iesniegums izskatīšanai pēc piekritības, jo Kivičs un Skulme ir fiziskas personas.

Inspekcijā norādīja, ka tālāk Valsts policija izskatīs, vai konkrētajā lietā ir vai nav pamats ierosināt administratīvā pārkāpuma lietu.

LA.lv