Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Vecā kinoteātrī atrasta par pazudušu uzskatīta slavena mēmā filma

Foto - shutterstock.comFoto - shutterstock.com

Vecā kinoteātrī atrasta par pazudušu uzskatīta slavena britu kinolente, kurā spēlē viena no mēmā kino lielākajām zvaigznēm Betija Balfūra.

1923. gada filmu “Love, Life And Laughter” veidojis režisors Džordžs Pīrsons.

Kinolente bija iekļauta Lielbritānijas Filmu institūta (BFI) meklētāko filmu sarakstā. Līdz mūsdienām pilnībā saglabājies vēl tikai viens britu kino celmlauža Pīrsona darbs.

Vecā kinoteātra ēkā Hatemā, Nīderlandē, ko bija paredzēts atjaunot, tika atrastas vairākas kinolentes. “Love, Life And Laughter” uzgāja kino muzeja EYE darbinieki.

BFI arhīva mēmo filmu kuratore Brionija Diksone sacīja, ka tas esot “liels atklājums”. “Saglabājušās Džordža Pīrsona filmas ir ārkārtīgi retas. Viņš bija viens no talantīgākajiem tā laika režisoriem Lielbritānijā, un mūsu sarakstā ir arī viņa Pirmā pasaules kara laika drāma “Reveille”,” viņa norāda.

“Mūsdienu kritiķi un skatītāji ierindo “Love, Life And Laughter” starp britu labākajām filmām. Būtu interesanti uzzināt, vai viņiem ir taisnība,” sacīja Diksone. “Mēs ceram drīzumā iegūt materiālus no mūsu kolēģiem EYE muzejā, lai briti varētu iepazīties ar šo aizraujošo atklājumu.”

Balfūra, kura aizgāja mūžībā 1978. gadā, filmā spēlē koristi, kura sapņo kļūt par vodeviļas zvaigzni.

Daudzas mēmā kino filmas ir pazudušas, jo studijas tolaik nesaskatīja finansiālu ieguvumu no to saglabāšanas.

Pievienot komentāru

Starpkontinentālas mūzikas pērles festivālā "Porta"29. oktobrī izbaudīt spožu pasaules mūzikas mākslinieku sniegumu aicina jau sešpadsmitais pasaules mūzikas festivāls "Porta".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+