×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. marts, 2012
Drukāt

Vecu naglu izvilkšanai (1)

nagla

“Man ir veca māja, tajā ir sadzīts daudz dažādu naglu. Kā tās likvidēt, jo daļa ir tā sarūsējusi, ka nevar izvilkt?” 
Anna Kurme Preiļu novads

 

Konsultēja tradicionālās celtniecības eksperts Ojārs Skujiņš.

Jaunu naglu izvilkšanai parasti izmanto namdara āmura aizmugures spailes vai namdara knaibles. Nelielām der vienkāršas 200 mm garas knaibles Mannesmann (veikalā “M-craft” – Ls 2,89), jebkurām – kvalitatīvās Knipex (veikalā “Spark-shop”– Ls 19,08). Jāatceras, ka šis darbiņš prasa lielu fizisku spēku. Ja naglu ir daudz, labāk izmantot namdara lauznīti vai tā saucamo āža kāju. Instrumenta cena veikalos, sākot no Ls 3 un beidzot ar Ls 10 un vēl. Protams, vislētāk tos piedāvā krāmu tirgos, tikai tur tiešām labas mantas grūti sameklēt.

Apmēram 70 cm garš lauznītis mājās ir noderīgs instruments. Tam ir garš kāts un īss sviras plecs, kas atvieglo piepūli, naglas velkot. Lai raušana pārāk nesaārdītu koka virsmu, zem lauznīša pleca paliek dēlīti. Dažreiz naglas galva ir tik tālu no virsmas, ka āža kāja to neņem. Tad noder biezāks koka klucītis, kas attālumu samazina. Daži speciālisti rekomendē naglas pirms vilkšanas nedaudz padauzīt, citi – uzkarsēt. Tomēr tas var nelīdzēt, jo sarūsējušās naglas velkot vienkārši notrūkst. Izrādās, vecos laikos tām galvas pat pamērcētas sālsūdenī, lai labāk turētos koksnē. Skaidrs, tās sarūsēja un kokā izpletās, un vairs nav izvelkamas. Pārmērīgi cīnoties ar tādām un līdzīgām naglām, var tikai sienu saraibināt bedru bedrēs. Lai izvairītos no liekas ķēpas, visvienkāršāk ir naglas iesist dziļāk vai vispirms tām noņemt galvas ar metāla zāģīti vai leņķa slīpmašīnu (fleksi) un tad iegremdēt. Tukšās vietas var aiztaisīt ar špakteļķiti vai koka tapiņām.

 

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nezinu vai ta butu labaka metode vecu naglu izvilksana varbut kads zina kadu jaunaku metodi,jo diezgan stipri boja sienu.

Draugiem Facebook Twitter Google+