Sports
Basketbols

“VEF Rīga” pievienojas serbu spēka uzbrucējs Bezbradica 16

foto: vefriga.com

Basketbola klubam “VEF Rīga” uz divu mēnešu pārbaudes laiku pievienojies 23 gadus vecais un 2,07 metrus garais Serbijas spēka uzbrucējs Nemanja Bezbradica, informē vienība.

Basketbolista gaitas Bezbradica sācis “FMP Zeleznik” sistēmā, kas pazīstama ar to, ka izaudzinājusi vairākus augstākā līmeņa spēlētājus Eiropas basketbolā. Profesionālās gaitas Bezbradica sāka Serbijas komandā “OKK Beograd”, kur pavadīja 2011./2012.gada sezonu. 2012./2013.gada sezonā Bezbradica pārcēlās uz citu serbu klubu “BKK Radnički”.

2013.gadā Nemanja Bezbradica parakstīja līgumu ar slaveno Belgradas “Partizan”, kura sastāvā pavadīja divas sezonas, vienu reizi kļuva par Serbijas čempionu un ieguva pieredzi Eirolīgā. 

Saistītie raksti

Pagājušajā sezonā Bezbradica spēlēja Bosnijas un Hercegovinas komandas “HKK Zrinjski Mostar” sastāvā, kur viņam četrās spēlēs vidēji 13,0 punkti un 8,3 atlēkušās bumbas. Martā Bezbradica parakstīja līgumu ar Itālijas A sērijas komandu “Pallacanestro Varese”, taču komandā tā arī neuzspēlēja birokrātisku iemeslu dēļ. Itālijas klubs bija paredzējis Bezbradicu izmantot FIBA Eiropas kausa spēlēs, taču “Pallacanestro Varese” vienība bija pārsniegusi pieteicamo spēlētāju skaitu un Bezbradica savai komandai varēja palīdzēt tikai treniņos. Pirms šīs sezonas Bezbradica trenējās ar citu Itālijas A sērijas komandu “VL Consultinvest Pesaro”. 

Bezbradica spēlējis arī Serbijas U16, U17, U18 un U20 jauniešu izlasēs. Lielākie panājumi ir sudraba medaļas Eiropas U18 čempionātā, kā arī bronza Eiropas U16 čempionātā. 

“VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis: “Nemanja Bezbradica ir spēlētājs, kurš izgājis labu basketbola skolu tajā skaitā arī Eirolīgas komandā Belgradas “Partizan”. Tāpat par viņa potenciālu liecina tas, ka Nemanja spēlējis vairākās Serbijas jauniešu izlasēs, ar kurām ierasti cīnījies par augstākajām vietām. Nemanja ir izsalcis sevi pierādīt un ceram, ka viņš spēs pastiprināt mūsu spēli.”

LA.lv