×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
11. septembris, 2016
Drukāt

Vējonis Tēva dienā aicina īpaši padomāt par vecāku un bērnu savstarpējām attiecībām (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējone sveic Latvijas tēvus un viņu ģimenes locekļus Tēva dienā un šajā dienā aicina īpaši padomāt par vecāku un bērnu savstarpējām attiecībām, atceroties, ka ikviens ģimenes loceklis ir unikāls.

“Tāpēc novērtēsim ģimenēs cits citu kā personības, iedrošināsim un atbalstīsim! Būsim pacietīgi, saprotoši un veidosim cieņpilnas attiecības, lai bērni augtu harmoniskā vidē. No laimīgiem bērniem veidojas laimīga Latvijas nākotnes sabiedrība,” apsveikumā norāda Raimonds un Iveta Vējoņi.

Apsveikumā teikts, ka, atskatoties vēsturē, var uzzināt, ka Tēva diena radusies no sirsnīgas idejas, – kāda sieviete, kuru uzaudzinājis tēvs, vēlējusies, lai viņš uzzinātu, cik īpašs cilvēks bijis meitai. Vējoņu ģimene ir pārliecināta, ka abu vecāku mīlestība, iedrošinājums un ticība viņa bērniem var kļūt par pamatu daudzu labu ideju dzimšanai. Tā ir stiprs pamats bērnu personības attīstībai.

“Samīļosim tētus ne tikai svētkos, bet arī ikdienā! Novērtēsim to, ka esam cits citam un biežāk teiksim “Es tevi mīlu! Paldies, ka tu man esi!” Novērtēsim to, ka tētis zina smieklīgākos jokus un nebaidās no tumsas. Tēta rokas ir stipras. Tētis paceļ augstāk, lai bērns redzētu pāri apvārsnim. Tētis māk pastāstīt par Latvijas karogu un izstāsta, kas ir Lāčplēša diena,” teikts Raimonda un Ivetas Vējoņu apsveikumā.

Šodien Latvijā tiek atzīmēta Tēva diena, tādējādi godinot tēva lomu ģimenē un sabiedrībā. Tēva diena pirmo reizi tika svinēta 1910.gadā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai pievērstu uzmanību tēva lomai bērnu audzināšanā. Gadsimta laikā šie svētki iemantojuši nozīmīgu vietu pasaulē – tos svin visos apdzīvotajos kontinentos neatkarīgi no ādas krāsas un reliģiskās pārliecības – pavisam vairāk nekā 130 valstīs. Dažādās zemēs gan svētku datums atšķiras.

Latvijā Tēva diena tika ieviesta 2009.gadā, un tā tiek svinēta septembra otrajā svētdienā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Loti labi butu, ja Jus godatais kungs ieviestu kartibu Kraslavas rajona policija, prokuratura un tiesa,kur nodarbojas ar atklatu patvalu pret manu 23 gadu laika pazemoto gimeni. Vienigais, kas musu ginenei palidz ir LR Augstaka tiesa un musu gimenes advokats Egons Rusanova kungs, bet parejie priecigi smaida un gaida, kas notiks talak ar musu 23 gadu laika izvaroto gimeni. Es sajos paris gados esmu uzrakstijis jau 21 sudzibu gan LR Prezidenta kancelejai, gan LR Ministru kabinetam, gan ari LR Saeimai ,bet rezultata nekada nav, tikai viena vieniga atrakstisanas-visu vainu uzgazot uz manu 23 gadu laika piesmieto,apkaunoto, LR varda apzagto un izvaroto gimeni. Cik ilgi var ciest sos pazemojumus? Kada valsti es dzivoju, ja Jus neviens neko nedarat, lai palidzetu manai gimenei. Cik ilgi vel turpinasies Kraslavas rajona prokuraturas nekaunigie izlecieni pret manu gimeni?

  2. Vai Teva Diena nav radusies no okupantu svinibam “armijas diena” ? Pirms “zalo” cekistu naksanas pie varas ,ES un NATO Valsti Latvija,kau ka nebija dzirdets par Tevu dienam vai nedienam.
    Protams ,pec labakajam cekistu tradicijam, “zalajiem” NATO ienaidniekiem no Puzes bunkura ,sadas dienas ir jasvin,jo preteja gadijuma bus problemas ar saviem saimniekiem kremli.

  3. kad cita nekā nav, runā par bērniem un mazbērniem..

  4. buutu baigi labi,ja shis kungs saaktu domaat par Latvijas tautu,nevis tikai runaatu tukshus vardus svetkos.

Draugiem Facebook Twitter Google+