×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. septembris, 2015
Drukāt

Vēlas bloķēt kanalizācijas izvadi komunālo parādu nemaksātājiem (6)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Rīgas namu apsaimniekotājs “Jubilejas” vēlas bloķēt kanalizācijas izvadi tiem dzīvokļiem, kuru īpašnieki nav veikuši komunālos maksājumus, 20.septembrī ziņoja LNT raidījums “Ziņas”.

Šā mērķa realizēšanai varētu ievest bloķētājus no Krievijas. Tiek uzsvērts, ka bloķēta tiktu tikai kanalizācijas izvade tam dzīvoklim, par kuru nav veikti komunālie maksājumi, netraucējot pieeju kanalizācijas stāvvadam pārējiem attiecīgās ēkas dzīvokļiem.

“Jubilejas” apsaimnieko 26 daudzdzīvokļu namus Purvciemā. Kopā tie ir 2500 dzīvokļi, no kuriem ceturtā daļa ir parādnieki. Uz parādu piedziņas lietu izskatīšanu tiesā esot jāgaida vairāk nekā gads, tāpēc, lai piespiestu parādniekus norēķināties, namu apsaimniekotāji nolēmuši ķerties pie neierastas idejas – kanalizācijas sistēmas nobloķēšanas.

Veselības inspekcija raidījumam norādījusi, ka jautājumi, kas attiecas uz komunālo pakalpojumu nodrošināšanu, ietilpst pašvaldību kompetencē.

“Par komunālo pakalpojumu organizēšanu iedzīvotājiem, neatkarīgi no tā, kā īpašumā atrodas dzīvojamais fonds, ir atbildīgas pašvaldības. Veselības inspekcijai nav noteikts tiesiskais regulējums, lai ietekmētu pašvaldības funkciju izpildi,” raidījumam atbildēja inspekcijā.

Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas pašvaldības eksperti šādu pieeju dēvēja par nepieņemamu.

Rīgas pašvaldības pārstāve Ingrīda Mutjanko aicināja ņemt vērā, kāds īsā laika periodā varētu izveidoties sanitārais stāvoklis dzīvoklī, kam ir slēgts kanalizācijas pievads.

Ir jātiesājas. Mēs esam civilizēta valsts, un šie ir pamatpakalpojumi, kuri ir jānodrošina. Ja sāksim likt korķus katram dzīvoklim, jūs iedomājieties, kas būs pēc nedēļas – apkārt kaimiņi, tā antisanitārija radīsies neizbēgami, tāpēc daudzdzīvokķu mājās tas būs traucēklis pārējiem lietotājiem,” sacīja Mutjanko.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Šajā valstī pašreiz spēkā esošās likumdošanas attiecīgie normatīvie akti (NA) ir pietiekami kvalitatīvi, lai Latvijas iedzīvotājiem, t.sk. arī VISIEM, kuri izmanto pašvaldību u.c. “komunālbiznesmeņu” sniegtos ūdens piegādes / kanalizācijas, apkures, kā arī apsaimniekošanas / pārvaldīšanas u.c. pakalpojumus, būtu VISAS nepieciešamās iespējas gana efektīvi un pilnvērtīgi realizēt un aizsargāt savas Likumīgās Tiesības.

  Iespējamajiem interesentiem – skat. attiecīgo informāciju interneta portāla “MANASTIESIBAS.LV” diskusiju “Forumā”.

  T.sk. “Foruma” tematiskajās sadaļās –

  – “Dzīvokļa tiesības”;
  – “Personas datu aizsardzības tiesības”;
  – “Patērētāju aizsardzības tiesības”;

  u.c., kopumā 26 tematiskās sadaļas.

  Ir sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!” 😉

 2. kā jau TV izteicās, vainīgajam atslēgs un kaimiņi turpmāk varēs sūdzēties par neciešamu smaku, jo to kluci iekšā neparko nevar noturēt, viņš jānoliek vienalga kur

 3. Tas neesot likumīgi, turklāt var appludināt citus vai sākt mest un liet ārā pa logu.

 4. “Ir jātiesājas. Mēs esam civilizēta valsts…”
  ————–

  Pirmkārt un galvenokārt – civilizētā valstī JEBKURAM tās iedzīvotājam (īpaši jau – tā dēvēto “juridisko personu” pārstāvjiem) ir pienācīgi pilnvērtīgi jāzina, jārespektē un jāpilda LIKMUMS.

  T.sk., konkrētajā gadījumā – JEBKURAM attiecīgajam interesentam ir pienācīgi pilnvērtīgi jāzina, konsekventi jārespektē un obligāti jāpilda arī dzīv. māju / dzīvokļu īpašuma Likumīgo Tiesību sfēras ekskluzīvi prioritārā “speciālā” normatīvā reglamentācija, sākot jau ar “Dzīvokļa īpašuma likumu”. Kurā, savukārt, Likumīgas Tiesības pieņemt JEBKURUS lēmumus saistībā ar kopīpašumā esošo dzīv. mājas daļu (t.sk. arī attiecībā uz ūdensapgādes / kanalizācijas sistēmām / to izmantošanu dzīvokļu īpašnieku starpā) Likumdevējs ir deleģējis TIKAI un VIENĪGI dzīvokļu īpašnieku “kopībai”. Un – NEVIS jebkādiem “pārvaldniekiem”, “apsaimniekotājiem”, “komunālbiznesmeņiem”, kā arī “pašvaldoņiem” / to “struktūrvienībām” u.c. taml. tā dēvētajām “trešajām personām”, tieši tāpat kā – JEBKĀDĀM “dzīvokļu īpašnieku biedrībām”, “kooperatīva valdēm”, “kāpņu / mājas vecākajiem” (tik pat labi – arī kādām “sēņotāju biedrībām”, “truškopju kooperatīviem”, “groziņpinēju pulciņiem”, “sabiedriskiem aktīvistiem” un taml. “pašdarbniekiem”), vai JEBKURĀM CITĀM subjektīvi “ieinteresētām” LIKUMĪGI NEADEKVĀTĀM fiziskām / juridiskām personām.

  Savukārt – lai būtu iespējams LIKUMĪGI pieņemt juridiski procesuāli / pēc būtības adekvātus, LIKUMĪGI spēkā esošus JEBKURUS lēmumus saistībā ar kopīpašumā esošo dzīv. mājas daļu – saskaņā ar “Dzīvokļa īpašuma likuma” attiecīgajiem nosacījumiem (skat. DzĪL 4. panta 4. panta (1) daļas 1) punkta nosacījumus, kā arī 16. panta (2) daļas nosacījumus kopsakarībā ar 17. panta (5) daļas nosacījumiem) ir OBLIGĀTI nepieciešams 100% VISU dzīvokļu īpašnieku “kopības” locekļu kvorums jeb absolūtais “PAR” balsojums. Un – NEVIS kaut kāda abstrakta “vairākuma piekrišana”, “50% +1 balss”, “2/3 kvalificētais vairākums” u.c. taml. juridiski neadekvātas “variācijas par tēmu”, kas tiek “bāzētas” uz klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” juridiski analfabētiskiem vai pat apzināti demagoģiskiem murgiem).

 5. Būs lētāka dzīvošana Atbildēt

  Tiem,kas paraduši visu nevajadzīgo izmest pa dzīvokļu logiem,tā nebūs nekāda problēma!

 6. Mums ir tieslietu ministrs un tas ar likumu spēku var šos tiesas procesus padarīt īsākus līdz nedēļai – mēnesim, bet … ir spējīgs radīt tikai problēmas…

Draugiem Facebook Twitter Google+