×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
16. marts, 2018
Drukāt

Krievijas prezidenta vēlēšanas “aplenktajā cietoksnī” (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins dažas dienas pirms valsts galvas vēlēšanām bija ieradies Ukrainai piederošajā Krimas apgabalā, kas tika pievienots Krievijai pēc tās īpašo karaspēka vienību iebrukuma 2014. gadā. Krievijas agresīvo politiku simbolizē fakts, ka prezidenta vēlēšanas notiks 18. martā, dienā, kad Kremlis formāli anektēja Krimas apgabalu.

Maskava bija paredzējusi iet vēl tālāk, taču iestrēga Donbasā, Kijevai dodot pretsparu agresoram un izjaucot “Jaunkrievijas projektu”. Pirms dažām nedēļām ziņojumā parlamentam par valsts stāvokli Putins tikai nedaudz laika atvēlēja ekonomiskajiem jautājumiem un pasākumiem iedzīvotāju dzīves līmeņa celšanai, galvenokārt pievēršoties jaunu ieroču izstrādei, kam neesot analogu pasaulē un kas spējot apiet jebkuru aizsardzību.

 

Krimas sagrābšana – “īsta demokrātija”

Krievijas patvaldnieks Putins, kuram nav bijis vajadzības izvērst vēlēšanu kampaņu, jo to viņa vietā dara Kremlim padotie mediji, kā sev tīkamāko auditoriju vēlēšanu priekšvakarā izvēlējās okupētās Krimas pilsētu Sevastopoli, kur atrodas Krievijas Melnās jūras flotes štābs. Aktīvo un atvaļināto Krievijas militārspersonu sveikts, Putins apgalvoja, ka Maskavas veiktā Krimas apgabala sagrābšana un pievienošana Krievijai bija “vēsturiskā taisnīguma atjaunošana” un “īsta demokrātija”, ko esot apstiprinājis vietējo iedzīvotāju referendums. Krievijas veiktā Krimas aneksija izraisīja starptautisku nosodījumu un sankcijas pret Maskavu, taču daudzu Krievijas iedzīvotāju ieskatā tā bija Krievijas varas atjaunošana pār teritoriju, ko viņi uzskata par vēsturiski piederošu Krievijai, atzīmē aģentūra “Reuters”.

Kerčas pilsētā Putins pārraudzīja tilta būvi pār šaurumu uz Krimas pussalu. Sarunā ar tilta būvniekiem prezidents atzina, ka vēl ir daudz darāmā, lai celtu dzīves līmeni Krimā, taču mierināja savus vēlētājus, ka “kopā mēs esam liels spēks, kas spēj risināt pat visgrūtāko uzdevumu”.

19 kilometru garais tilts pār Kerčas šaurumu savienos Krimas teritoriju ar Krieviju. Tiltu būvē firma “Stroygazmontazh”, kas pieder Putina tuvam draugam un bijušajam džudo treniņu partnerim miljardierim Arkādijam Rotenbergam, kurš ir Rietumu sankciju sarakstā.

 

Putina uzvaru var aptumšot vēlētāju apātija

Kremļa polittehnologi nešaubās par Putina, kurš valda Krievijā jau gandrīz divdesmit gadus, uzvaru, taču bažījas, ka daudzi vēlētāji 18. martā varētu palikt mājās, uzskatot vēlēšanu iznākumu par iepriekš nolemtu. Putina varbūtējam nopietnākajam sāncensim korupcijas apkarotājam Aleksejam Navaļnijam liegts kandidēt vēlēšanās kriminālapsūdzības dēļ. Zīmīgi, ka sabiedriskās domas aptaujās par Putinu esot gatavi balsot 69 procenti vēlētāju, bet Krimas aneksiju par noderīgu Krievijai atzīstot 70 procenti Krievijas iedzīvotāju. No Krimas iedzīvotājiem 90 procenti atbalstot apgabala pievienošanu Krievijai un varētu balsot par Putinu. Aptaujas rīkotāji nesniedz datus, kāds viedoklis par Krimas aneksiju ir Krimas tatāriem, kuru politiskās organizācijas ir slēgtas un to vadītāji izraidīti. Ksenija Sobčaka, savulaik TV dīva, kas kritizējusi Putinu, ir vienīgā Krievijas prezidenta kandidāte, kas formāli lūgusi Ukrainai atļauju apmeklēt Krimu. “Ukrainas likuma ievērošana, lai iebrauktu okupētajā Krimā, protams, ir pozitīvs solis, taču legālu iebraukšanu nelikumīgas kampaņas veikšanai nelikumīgās vēlēšanās okupētā teritorijā var dēvēt tikai par politisku šizofrēniju,” tvitera vēstījumā izteicies Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins.

 

Jāiesaldē krievu nauda Londonā

Analītiķi atzīmē, ka asā pretstāve ar Britāniju sakarā ar Krievijas dubultaģenta Skripaļa un viņa meitas saindēšanu ar nervu gāzi var nākt par labu Putinam, lai vēlētājiem apliecinātu sevi kā “stipro vīru”, kas spēj turēties pretī Rietumiem. Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs uzskata, ka labākais veids, kā Britānijai apliecināt savu nopietnību vērst sankcijas pret Krieviju, būtu iesaldēt Krievijas amatpersonu un naudasmaisu kontus un īpašumus Londonā, kur plašs luksusa dzīvoklis ir Krievijas premjerministra vietniekam Igoram Šuvalovam un citiem ierēdņiem. Londonā bieži uzturas futbola kluba “Chelsea” īpašnieks Romans Abramovičs un kluba “Arsenal” līdzīpašnieks Ališers Usmanovs, kuri bauda Putina labvēlību un kuriem nav jābaidās no Kremļa atriebības.

 

Putina_velesanas_Graphics_news_10

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Kas ir “ķipa”? Es krieviski nerunāju.

 2. Kims Čenuns = “Little Rocket Man”

  Vladimīrs Pūķins = “Little Poison Man”

 3. Kolorīts bariņš tur savācies.

  Pareizi K. Seigans teica, ka cilvēces izdzīvošana īsi pēc radioteleskopu tehnoloģijas atklāšanas noteiks to, vai Piena Ceļā ir miljardiem civilizāciju dažādās attīstības fāzēs vai tikai 1. Šodien ir 2018. gads, Putins jau 20 gadus pie varas, ASV pie varas nācis Simpsonu pareģotais Tramps, kas būs tālāk? Eiropas federācija? Ķīnas vai Indijas manevri? Acīmredzami, ka pašreizējās valsts pārvaldes un uzraudzības iestādes un to reglamentējošie likumi nestrādā, jo arī tepat Latvijā pavisam nesen mums bija veseli 2 prezidenti, kas starptautiski pazemoja mūsu valsti ar savu angļu valodas nesaprašanu. Kā tādi klauni var tikt un palikt pie varas, ja viss sistēmā ir ok?

  Ar nelielu atkāpi vērts pieminēt, ka pavisam ātri tuvojamies potenciālam mākslīgā intelekta “super-ierēdnim” vai pat e-prezidentam. Pieņemot, ka tā vienīgais uzdevums būtu taisnīguma nodrošināšana, es tādam uzticētos simts reizes vairāk nekā jebkuram dzīvam ambiciozam cilvēkam.

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 5. pat EP oieņema lēmumu nekomentēt kremļa velešanas un iztureties pret tām neitrāli. taču musu tūdaliņi nu nekādi bez riešanas nespēj iztikt pat situācijā kad viņus tas nekādi neskar. nu kāda latvijai daļa kas un kā tiek ievelets krievijā? butu par savam velešanām uztraukušies labāk

Draugiem Facebook Twitter Google+