Sports
Motoru sports

Veltījums tētim – Ieva Millere kļūst par Eiropas čempioni ātrumlaivās0

Ieva Millere ar uzvaru sezonas pēdējā sacīkstē Jedovnicē (Čehija) kļuvusi par Eiropas čempioni Forumula R-1000 ātrumlaivu klasē.

Uzvara visos četrus braucienos Jedovnices ūdenskrātuvē un galvenā konkurenta vācieša Petera Heibuha neveiksmīgais starts pēdējā posmā ļāva Millerei apsteigt galveno konkurentu un izcīnīt Eiropas čempiones titulu.

Pati Ieva pēc sacīkstes bija lakoniska: Es to vēlējos, un man tas izdevās! Paldies visai “Motorsport77 Aizkraukle” komandai”.

Viņai šī sezona bija ļoti smaga psiholoģiski, jo Eiropas čempionāta otrajā posmā jūnijā Trābentrabahā turpat blakus trasē sacīkšu laikā traģiskā negadījumā dzīvību zaudēja Ievas tēvs un Latvijas ūdensmotosporta leģenda Lotārs Millers.

Pārvarējusi traģiskos notikumus, Millere turpināja braukt, kā to būtu gribējis tētis. Tas bija galvenais iemesls, kura dēļ Ieva kāpa laivā un izcīnīja uzvaru Eiropas čempionāta trešajā posmā pašu mājās Aizkrauklē, šo panākumu veltot savam tēvam.

“Es ilgi domāju, līdzi nonācu līdz lēmumam – braukt vai nebraukt Aizkrauklē. Ceru, ka arī tētis ir priecīgs par to. Nospraudu mērķi – ja braucu, ir jāuzvar. Pateicoties komandai, rezultāts sanāca. Bija milzīgs jautājums, kā to izdarīt. Zvanījām draugiem, paziņām. Paldies visiem, kas veltīja brīvdienas, pieķērās manai laivai. Puišiem sezona vēl ir priekšā, divi posmi. Es saku, ka ir pienācis laiks pielikt punktu šim dzīves posmam,” pēc uzvaras Aizkrauklē intervijā raidījumam “Ātruma cilts” Ieva Millere sprieda, ka savai ūdensmotosportistes karjerai pielikusi punktu.

Millere izlaida ceturto posmu Krībšteinā, tomēr izlēma doties uz Čehiju, vēlreiz uzvarēja un izcīnīja pirmo vietu arī sezonas kopvērtējumā. Visticamāk, arī šī uzvara ir veltīta traģiski bojā gājušajam tētim.

“Es lepojos ar Ievu! Šī gada zaudējums un spriedze ir stiprinājis Ievu un ļāvis paveikt teju neiespējamo – iegūt Eiropas čempiones titulu,” sportistes panākumu novērtējis Latvijas Ūdensmotosporta federācijas prezidents Atis Slakteris.

Saistītie raksti

Arī Formula R-1000 klases Eiropas čempionāta bronzas medaļa tika Latvijas sportistam, “W4 Racing” komandu pārstāvošajam Jevgeņijam Aņikejevam.

SEZONAS KOPVĒRTĒJUMS FORMULA R-1000 KLASĒ

1. Ieva Millere (Latvija) 55
2. Peters Heibuhs (Vācija) 51
3. Jevgeņijs Aņikejevs (Latvija) 48
4. Tomass Marcinkus (Lietuva) 43
5. Igors Titkovs (Ukraina) 34

 

LA.lv